Pesti Srácok

A Fókuszcsoport szerint Nick Vujicicra azért figyelnek, mert nincsenek végtagjai, Gulyás Marci viszont menő

null

Furcsa helyzet az, amikor a világ legbutább emberei közül kettő egy olyan embert vesz elő és kritizál, aki a saját erejéből lett sikeres és más embereken segít a munkájával. Nyilván ez a haladóéknál skandalum, hiszen miért nem Orbán Viktort szidja a színpadon, akkor végül is menő lenne, de az, hogy az illető mindennek tetejében még szimpatizál is a családbarát magyar kormánnyal, az hiteltelenné teszi. A legnagyobb "bűne" viszont valójában az, hogy hisz Istenben, ami tudjuk, hogy egy letűnt, primitív kor maradványa. Na, de nem húzom tovább az időt: a két fókuszcsoportos belpesti kisfiúról van szó, akik úgy gondolták, hogy viccesek lesznek attól, ha beleállnak Nick Vujicicbe, akit nemcsak az előadása, hanem a születési rendellenessége miatt is kiröhögtek egy kicsit. Azt is megtudtuk, hogy őket nem olyan fából faragták, hogy "bedőljenek ennek a sok pozitív hülyeségnek", ami egyébként másoknak reményt és erőt ad. Az is kiderült, hogy ők nem átlagosak, mint a többi ember, Gulyás Marcit viszont imádják, aki szintén nem átlagos, hanem tök menő. Szóval elismétlem: Nick Vujicic, hívő ember szerintük gáz, Gulyás Marci viszont menő. A mocskolódás miatt megkerestük Soltész Miklós egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárt, aki a műsorban elhangzottakat a "közszereplés legaljának" nevezte. Nézzük, miről is van szó.

A Fókuszcsoport nevű YouTube-csatorna (lehet, hogy nem is így hívják) lényege, hogy két viszonylag olvasatlan, műveletlen srác beszólogat mindenkinek is. Hogy miért nézik mégis ennyire sokan ezeket a videókat? Hát ugyanazért, amiért a Mónika Show-t is néztük annak idején. Tudni illik, az abban szereplő János (34) is azt gondolta magáról, hogy önmagáért – és persze a sármja miatt – sikeres. Még verekedett is esetleg a színpadon, hogy 4 percnél tovább emlékezzünk rá.

Mivel minden sikeres videó mögött kell, hogy legyen egy sikeres ember, ezért a fókuszcsoportos kisfiúknak keresni kellett valakit, aki ilyen, és meg is találták, ezúttal Nick Vujicic személyében, hiszen ezúttal az ő hátán kapaszkodtak fel a srácok az intellektuális magaslatokba. Valahogy úgy egyébként, mint Krúbi, akinek a dalai kizárólag Orbán Viktor miatt érdekesek, az öblös fideszezés nélkül azonban nem igazán állnák meg a helyüket önmagukban.

De nézzük, mi is történt a szóban forgó videóban. A flegma srác felvetette, mennyire gáz, hogy Vujicic megköszönte Mészáros Lőrinc támogatását, elmondta, hogy a pozitív üzeneteknek semmi értelme, az egész hülyeség, akik pedig hallgatják, azok sem normálisak. Majd a kicsit butább, jó eséllyel testképzavaros srác erre reagálva káromkodott is egyet, mert az most állítólag menő. Nyilvánvaló, hogy ő az igazi sztár a csapatban, mivel egy percet sem teszetoszáskodott: feltette a Pankotai Liliéket is foglalkoztató kérdést, hogy a döntéshozók "mire ba***ák el" az emberek pénzét. De persze ez csak azután merült ez fel, hogy Nick Vujicicet "a kéz és láb nélküli Szabó Péternek" nevezte, és ez volt az úgynevezett vicces felütés, de szigorúan a WOKE tolerancia jegyében.

PestiSracok facebook image

Különös, hogy ezt a mondatot éppen az mondta, akinek van keze-lába, mégsem jutott még soha eszébe, hogy lemenjen egy edzőterembe, pedig ráférne. Jó, persze ez az ő dolga.

Az is megállapításra került, hogy a Nick Vujicic által megosztott pozitív üzeneteket csak a szüleik korosztálya "nyalja be", hiszen ők már a világot nyitott szemmel járó, a YouTube-ról a világot jól ismerő trendi fiatalok, akiket nem lehet csak úgy csőbe húzni pár olcsó mondatta, amiért ráadásul Mészáros Lőrinc fizetett. Nem. Korábban kell ahhoz felkelni, és minimum egy CIA által fizetett tanulatlan kommunistának, vagy Gulyás Marcinak kell lenni, hogy ők valakire könnyfátyolos szemmel odafigyeljenek.

Novák Katalin köztársasági elnök is köszöntötte Nick Vujicicot. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ez egyébként nem maradt el a videóban: miközben szerintük vállalhatatlan, hogy a rendezvényt finanszírozó Mészáros Lőrincnek is üzent Nick Vujicic, addig ők már a videójuk elején elmondták csillogó tekintettel, hogy Gulyás Marci mennyire menő, mert a Partizán lett a legközfinanszírozottabb médium, és mennyire csodálatos, amit Marciék csinálnak. Azt nem tudjuk, hogy ez után nekik is jött-e utalás, vagy csak azt remélik, hogy Marci farvizén ők is kapnak majd egy kis vállveregetést a haladó Nyugattól és a függetlenektől...

A másik srác, akinek a flegmaságban van a szuperképessége (könyveket pedig valószínűleg nem olvas), megjegyezte közben, hogy "nagyon sok a hülye", akik minden pozitív üzenetet elhisznek. Ő persze nem. Mert őt nem lehet csak úgy irodalommal, meg műveltséggel átejteni. Neki egyébként az is furcsa, hogy kiállhat egy kéz és láb nélküli ember a színpadra és motiváló üzeneteket fogalmazhat meg. Ő nem érti, ez hogyan lehetséges. És különben is, szerintük csak azért hisznek Nick Vujicicnek a már korábban butának és primitívnek nevezett tömegek, mert nincs keze és lába, mert ha lenne, akkor szerintük nem érne semmit, amit Vujicic mond.

Az persze még véletlenül sem merült fel bennük, hogy Nick Vujicic hívő ember, nem pedig egy motivációs előadó, nem tréner, hanem keresztény evangélista, akinek valószínűleg nem lehetett egyszerű az élete végtagok nélkül... és nyilván sok nehézségen kellett az életben keresztülmennie, mégsem adta fel. A két figyelemhiányosnak tűnő emberben pedig vélhetően az fel sem merült, hogy velük ellentétben Nick Vujicic világhírű előadó, és nyilván nem véletlenül ilyen sikeres.

A srácok elmondták azt is, hogy ők egyébként nem tudják komolyan venni azokat, akik komolyan veszik a motivációs előadásokat, hiszen egy igazi modern embernek ilyenekre nincs szüksége. Ez mondjuk érthető, hiszen kinek nem dobták össze a vagyont az életre és a tök felesleges semmittevésre?

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Volt ezen a ponton egy kis okoskodás azzal kapcsolatban, hogy mi is a motiváció, és mitől lesz jobb igazából az emberek élete, bár nem sikerült ezzel kapcsolatban sem összetett, sem pedig értelmes gondolatokat megfogalmazni, viszont párszor vágni kellett ezt a részt – gondolom, a srácok szókincs híján nem annyira tudták magukat jól kifejezni. Azt viszont megtudtuk, hogy ellentétben az átlagemberekkel (mert ők nem átlagosak), nekik volt konkrét tervük és céljuk az életben, mindig tudták, mit akarnak és látták előre az irányt, még akkor is, ha nem mindig volt könnyű. Valójában az embereknek tőlük kellene tehát tanulni, és nem egy ilyen kéz és láb nélküli embertől, aki azért gazdag, mert sokan nézik. És különben is, miért fogad el pénzt és miért nem ingyen csinálja ezt az egészet? De minimum miért nem szidja az Orbánt a színpadon, mert akkor legalább lenne értelme, és akkor azzal sem lenne gond, hogy nincs keze meg lába.

Két olyan emberről van szó egyébként, akiket Varga Ádám kollégánk többször is hívott beszélgetni, de ők egyszer sem mertek elmenni.

Soltész Miklós szerint a műsor "legalja a közszereplésnek"

Az ügyben megkerestük telefonon Soltész Miklós, egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárt is, aki határozottan elítélte a mocskolódást.

– nyilatkozta a PS-nek Soltész Miklós.

Akinek egyébként van gyomra hozzá, az itt megnézheti ezt a színvonalas videót:

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.