Pesti Srácok

Adósságspirálban volt az esztergomi robbantó – Bosszúra vágyott a rendőrgyilkos ámokfutó (Videó)

Egyre több részlet lát nyilvánosságot a szerda este Esztergomban történt robbantáskapcsán. A robbanás következtében életét vesztette a TEK egyik munkatársa és többen súlyosan megsérültek. A helyszínre sietett a TEK vezetőjeként Hajdu János, a szervezet főigazgatója és Pintér Sándor belügyminiszter is. Az este folyamán részvétét fejezte ki a szolgálatteljesítés közben elhunyt rendőr családja számára Orbán Viktor miniszterelnök és Novák Katalin köztársasági elnök is, aki éppen New Yorkban tartózkodik.

A rendelkezésre álló információk szerint az esztergomi robbantónak hatalmas adósságai voltak, amelyek következtében korábban már az autóját is lefoglalták. Emiatt haragudott a rendőrökre, valamint neheztelt az ügyészekre is, mert meggyőződése szerint a hatósági személyek hagyták ellopni az autóját. A szomszédok által is agresszív „őrültként” jellemzett férfi végül szerda délelőtt kapott az áramszolgáltatójától egy értesítést, hogy tartozásai miatt lekapcsolják az áramot a házában. Ezt követően kezdett robbantással fenyegetni.

HIÁBA TÁRGYALTAK

Az ilyen esetekre szabott eljárásrend szerint a helyszínre érkező hatóságok mellett túsztárgyaló pszichológus folytatott beszélgetést a fenyegetővel. A több mint 4 órás tárgyalás azonban végül tragédiába torkollott. A férfi ugyanis előkészületeket tett, így a rendőrök behatoláskor egy benzinnel fellocsolt épületbe jutottak, amelyben a robbantó korábban megnyitotta a gázcsapokat is. Ezzel pedig a tragédiához vezető folyamat beteljesült, a detonáció következtében pedig a TEK egyik munkatársa, valamint a merénylő is életét vesztette.

PestiSracok facebook image

RÉSZVÉTÜKET FEJEZTÉK KI

Orbán Viktor miniszterelnök elsők között fejezte ki részvétét az elhunyt rendőr családja számára. A kormányfő közösségi oldalára feltöltött bejegyzése szerint már Esztergomban tartózkodott a kormánypártok kihelyezett frakcióülése kapcsán, és a robbantást követően megbeszélést folytatott Pintér Sándor belügyminiszterrel is.

A miniszterelnök után nem sokkal szintén közösségi oldalán fejezte ki részvétét az éppen az ENSZ közgyűlésén New Yorkban tárgyaló Novák Katalin köztársasági elnök is, akit a tragédia részleteiről a TEK vezetője, Hajdu János főigazgató tájékoztatott telefonon.

Végezetül a bajtársak nevében a Budapesti Rendőr-főkapitányság is részvétét fejezte ki a szervezet közösségi oldalán az elhunyt bajtársuk hozzátartozóinak.

Vezető kép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.