Pesti Srácok

Felavatták Fehér Anna nővér domborművét a Batthyányi téri Szent Anna-templomban

Felavatták Fehér Anna nővér domborművét a Batthyányi téri Szent Anna-templomban

Ünnepélyes keretek között avatták fel Fehér Anna nővér emlékdomborművét, amelyet a Batthyányi téri Budapest-Felsővízivárosi Szent Anna-templom falán helyeztek el. Az emlékmű az Erzsébet-rendi szerzetesnővér, gyógypedagógus látássérültekért végzett sokéves munkája előtt tiszteleg.

Fehér Anna nővér a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthon, Óvoda és Általános Iskola (korábban Szent Anna Otthon) alapítója és közel 40 évig igazgatója volt. Az elnyomó rendszer miatt 1978-ban titokban tette le a szerzetesi fogadalmat, majd indította el a Szent Anna Otthont a Felsővízivárosi Szent Anna-plébánián. Az otthon abban az időben egyetlen intézményként foglalkozott halmozottan sérült, vak, látássérült és gyakran állami gondozott gyerekekkel.

Dr. Békeffy Magdolna, a Fehér Anna Nővér Látássérülteket Támogató Alapítvány elnöke a dombormű felavatási ünnepségen a PestiSrácok.hu-nak elmondta: Anna nővér egy szent volt, ezért szeretnék most kezdeményezni boldoggá avatását is.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
PestiSracok facebook image

– mondta el lapunknak az alapítvány elnöke arról, hogy a nővér munkássága milyen üzenetet hordoz korunkban.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Dr. Békeffy Magdolna az alapítvánnyal kapcsolatban elmondta: fő céljuk azon vak, sérült, halmozottan sérült gyerekek támogatása, akik az Anna nővér által Budapesten létrehozott otthonban élnek.

– tette hozzá.

A Fehér Anna nővér emlékére Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész által
készített dombormű felszentelése és felavatása a Batthyány téri Szent Anna-templom Fő utcai homlokzatán. Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

A Fehér Anna nővér születésének 76. és az általa alapított Szent Anna Otthon megalakulásának 41. évfordulója tiszteletére rendezett ünnepségen Süllei László, az Esztergom-Budapesti főegyházmegye érseki általános helynöke tartott telt ház előtt misét, majd a Fehér Anna nővér gyógypedagógiai díj átadására került sor.

Fotók: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!