Pesti Srácok

Ha nem a belvárosban épül, nem érdekli a bicikliút Karácsonyt

Ha nem a belvárosban épül, nem érdekli a bicikliút Karácsonyt

Karácsony Gergely ismét megkárosította a rákosmentieket, nem épül meg ugyanis a korábban megígért bicikliút – hozta nyilvánosságra a Facebookra feltöltött videoüzenetében a XVII. kerület polgármestere, Horváth Tamás. Kiderült az is, hogy ezzel a lépéssel a fővárosi vezetésnek közel 3 milliárd forintot kell visszafizetnie az Európai Uniónak. A polgármester nem hagyja annyiban az ügyet: a holnapi Fővárosi Közgyűlésben kérdezi meg a főpolgármestert, aki nem térhet ki a válaszadás elől.

– erről tájékoztatott a kerület polgármestere, Horváth Tamás. Mint kiderült, múlt hét pénteken kapta meg a XVII. kerület azt a határozatot, amely szerint elkaszálta a fővárosi vezetés a kivitelezést. Pedig régóta várják a rákosmentiek, hogy elkészüljön a bicikliút: már 2015-re megvalósult a döntéselőkészítő tanulmány, 2016-ban pedig a megvalósíthatósági tanulmány és a mesterterv is. Ennek értelmében egy egybefüggő, tizenkilenc kilométer hosszú kerékpárutat szeretett volna kialakítani három kerület, Kőbánya, Zugló és Rákosmente, főleg a rossz állapotú szakaszok átépítésével, illetve a még ki nem épített szakaszokon annak megépítésével. A terv kivitelezéséről kéthetente tárgyaltak a BKK munkatársai az érintett szakemberekkel és a XVII. kerülettel. Majd jött 2019-ben Karácsony Gergely és elmaradtak ezek a megbeszélések. Ugyan 2022-ben a főpolgármester megígérte Horváth Tamásnak, hogy a 2,7 milliárd forintos uniós támogatást fel fogják majd erre használni, ez mégsem történt meg.

Megkerestük a főváros sajtóosztályát, hogy miért nem történt meg a kivitelezés. Amint válaszolnak, frissítjük cikkünket.

PestiSracok facebook image

Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!