Pesti Srácok

Megbukott a Momentum egyik kampányámítása, pedig cseppet sem volt demagóg a négynapos munkahét ígérete

Megbukott a Momentum egyik kampányámítása, pedig cseppet sem volt demagóg a négynapos munkahét ígérete

Nemrégiben a szlovák miniszterelnök, Robert Fico mondta el nagy plénum előtt, hogy a szlovákok a többi között azért szimpatizálnak Orbán Viktorral, mert betartja ígéretét. Ezt valószínűleg azért tudja megtenni, mert olyan dolgokat ígér, amiket reálisan be is lehet tartani. A Momentum viszont nem ilyen előrelátó. Kampányígéreteik között szerepelt például, hogy ha nyernek, bevezetik a négynapos munkahetet. Milyen jól hangzik, ugye? Csakhogy most kiderült, hogy a négynapos munkahét Magyarországon már kudarcba fulladt.

Azt már korábban is elismerte a Momentum első embere, hogy ha nyernek a 2022-es választáson, akkor káosz lett volna. Donáth Anna azonban valószínűleg arra gondolt, hogy nem tudtak volna szövetségeseikkel megegyezni, hiszen ez a kampányban is eléggé döcögősen ment. Ám nemcsak kormányozni nem tudtak volna, hanem az ígéreteiket betartani sem, amit azért számon kérnek a választók, hiszen ezért szavaznak nekik bizalmat.

A kampányokban persze megszokhattuk, hogy mindenki megígéri, hogy kolbászból lesz a kerítés. Ebbe a hibába csak a kormánypártok nem szoktak beleesni, mert egy ideje csak annyit ígérnek: "folytatjuk". Emiatt persze kapják az ívet rendesen, de valóban nem ígérnek konkrétumot, csak azt, hogy a következő ciklusban is a magyar emberekért, érdekekért dolgoznak.

A Momentum viszont kezdő pártként fűt, fát, bokrot ígér – pont, mint Karácsony Gergely –, és ugyanúgy nem tartják be ezeket, pedig ők még csak a kormányzás közelébe sem kerültek. Így volt ez a négynapos munkahéttel, ami valóban jól hangzik. Csakhogy a Magyar Telekom másfél éven át kipróbálta, és nem bizonyult olyan hatékonynak, mint az ötnapos. Ugyanazért a fizetésért kellett a vállalatnál a különböző területen dolgozók közül 300 munkavállalónak öt nap helyett csak négy napig húzni az igát, de nem bizonyultak olyan eredményesnek, ezért a projektet most lezárták.

PestiSracok facebook image

Pedig Donáth szerint a XXI. században újra kell gondolni a munkához való viszonyunkat. Mint írta akkori Facebook-posztjában az elnök:

Donáthék egy dologgal nem számoltak: a munkáltatóval. Mert mutasson nekem valaki csak egy olyan munkahelyet, ahol ugyanazért a fizetésért kevesebbet kell dolgozni. Ugye, hogy nincs ilyen? Na, ez az a helyzet, amikor az ifjak mozgalma találkozik a valósággal. Jól hangzik, de a valóságban nem működik.

Nem ez az első kamu

Senki ne gondolja ugyanakkor, hogy ez az első eset, hogy a momentumosok kampányolnak valamivel, ami jól hangzik, aztán mégsem jön össze. Nem is olyan régen minden arról szólt, hogy óvjuk a környezetet. Voltak világsztárok, akik ezt olyan komolyan vették, hogy még a környezetvédelemről szóló konferenciára is ellátogattak. Repülővel! Nálunk pedig az akkor magát vegánnak tartó Cseh Katalin beszélt arról, hogy vonattal jár Brüsszelbe. Majd megjelent egy videó, amelyben már arról értekezik, hogy milyen olcsó a hús, a tejtermék külföldön, és ehhez képest milyen drága Magyarországon. Kíváncsiak lennék, milyen vegánizmusban hisz Cseh, mert attól tartok, nem a klasszikusban, amely minden állati eredetű terméket elutasít.

Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.