Pesti Srácok

Kormányzati forrásból újult meg a Ferencvárosi Egészségügyi Szolgáltató

Kormányzati forrásból újult meg a Ferencvárosi Egészségügyi Szolgáltató

Sajtótájékoztatót tartott a Ferencvárosi Szakrendelő új épületének műszaki átadásának alkalmából Gyurákovics Andrea és Rétvári Bence. Az eseményen részt vett Ferencz Orsolya miniszteri biztos is, és természetesen a baloldal helyi vagányai is megjelentek, hogy megzavarják az eseményt. Sikertelenül.

Míg a kormánypárti politikusok arra készültek, hogy bemutassák, hogyan és mennyit fejlődött Ferencváros kormányzati támogatásokból az utóbbi években, addig Torzsa Sándor, az ellenzék egyik helyi jelöltje úgy gondolta, azokkal a problémákkal foglalkozik, amikhez legalább ért, és megpróbálta kérdőre vonni Ferenc Orsolyát, hogy ugyan miért dobták ki a plakátjaikat. A rövid torzsalkodás után azonban értelmes felszólalásokra került sor.

Első felszólalóként Rétvári Bence számolt be a Ferencvárosi Szakrendelő felújításáról. Mint mondta, a beruházás már régen megvalósulhatott volna, ha a főváros és a kerület vezetése nem akadályozza a projektet. Hozzátette, a kormány célja továbbra is az, hogy Ferencváros fejlődjön és a lakók biztonságban érezzék magukat.

Gyurákovics Andrea, a kormánypártok kerületi polgármesterjelöltje kitért arra, hogy bár a felújítás sikeresen befejeződött, a munka ezzel még nem ért véget, hiszen a új egészségügyi központban munkaerőre is szükség van. Ennek kapcsán bemutatta az "Orvosok a kerületbe" elnevezésű programját. Mint mondta, ha lehetőséget kap a kerület lakóitól június kilencedikén, akkor elindítja a projektet, melynek keretében önkormányzati lakást biztosítanak azoknak az orvosoknak, nővéreknek, akik vállalják, hogy megszakítás nélkül legalább 24 hónapot dolgoznak a kerületi rendelőben.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Gyurákovics.

Fotó: PS

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.