Pesti Srácok

A személyi kultusz Karácsony Gergely utolsó reménysége – Apunak hívatja magát a HVG-ben gyerekekkel

A személyi kultusz Karácsony Gergely utolsó reménysége – Apunak hívatja magát a HVG-ben gyerekekkel

Ha már semmit nem épített öt év alatt, akkor legalább a saját személyi kultuszának nekiállt. Az őt rajongásig szerető Tóta W. Árpád HVG-je pedig jó úttörő módjára segít az építkezésben.

Igen kínos kis összeállítás jelent meg az egykor szebb napokat is látott propagandakiadvány, a HVG oldalán. Az erősen pederaszta hangvételben készült videó azt üzeni az álmélkodó közönségnek, hogy Karácsony Gergely főpolgármestert imádják a középsulis csajok és Apunak hívják. Ez nyilván teljesen más, mint amikor egész Belpest felháborodott azon, amikor Milo Yiannopoulos daddyzte Donald Trumpot.

Karácsony a Szabadság hídon rendezett kampányeseményt, ahova általában az ütődöttek mennek ki a hétvégéken, amikor lezárják, hogy a 60 fokos aszfalton meleg sört igyanak, mindennemű árnyék nélkül. Ugyanők emellé most a főpolgármestert is megkapták, aki elmesélte nekik, hogy mennyire meg van elégedve magával. Aztán zene. A HVG riportja meg kiemelte, hogy rengeteg fiatal volt ott (bár a videóban minden igyekezetük ellenére ennek pont az ellenkezője látszott), és azok rajongásig imádják a főpolgármestert, hiszen ő adott a városnak zöldterületeket meg villamosokat. És Apunak hívják, mert Karácsony minden budapestinek az apukája, ahogy Lenin is minden szovjetnek.

Az Alapvető Jogok Biztosa álláspontja szerint a gyermekek pártpolitikai célú szerepeltetését, illetve felhasználását nem igazolja és nem is igazolhatja az önkéntesség, a beleegyezés. Önmagában a szülői hozzájárulás igénylése is jogsérelemhez vezethet, ugyanis a szülőt közvetve vagy közvetlenül a politikai nézetei, szimpátiája kifejezésére kényszerítheti, és e kényszerhelyzet elszenvedője végső soron a gyermek lesz.

PestiSracok facebook image

Nézzenek Önök is velünk rendkívül kínos propagandavideót!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!