Pesti Srácok

Addig járnak a budapesti drogosok a kerepesi dílerekhez, míg mindenkit elfognak a nyomozók és lefoglalják a drogot, a készpénzt, az aranyat (videó)

Eredményt is hozó nyomozáshoz idő és főleg türelem kell. Kerepesen ezúttal is igazolódott ez. Hetek alatt sikerült annyi, a bíróságon is helytálló bizonyítékot gyűjteniük a Pest vármegyei és a gödöllői nyomozóknak, hogy lecsaphattak Kerepesen, a szegregátumban is ténykedő drogdíler párra. A rendőrök azonban nem hagyják itt annyiban az ügyet, tovább nyomoznak, hiszen a gödöllői HÉV-en a fővárosból "anyagért" érkező, majd azt belőve hazafelé zombiként viselkedő "kedves utasok" nagyban rontják a tisztességes emberek biztonságérzetét. Időnként konkrétan veszélyeztetve is őket.

Ismét csattanós választ adtak a hatóságok a függetlenként, valójában ellenzékiként vitézkedő, egykori kormánypárti kerepesi polgármesternek. Újabb drogdíler párt és hat kuncsaftjukat fogták el a szegregátumban, illetve a HÉV-nél.

Nézzük, mi is történt ismét Kerepesen.

Szerda délután a Pest vármegyei nyomozók a Mélységi Ellenőrzési és Közterületi Támogató Osztály, valamint a Gödöllői Rendőrkapitányság állományával és a Készenléti Rendőrség munkatársaival közösen csaptak le Kerepesen, a szegregátumban, illetve a HÉV-megálló környékén.

PestiSracok facebook image
L. Józsefet hol máshol foghatták volna el, mint a kerepesi HÉV-megállóban (Fotó: PVRFK)

Egy korábbi jelzés alapján gyűjtötték a bizonyítékokat, majd amikor minden összeállt, indultak. Az alapos előkészítő munka meghozta az eredményt, kábítószer fogyasztása miatt néhány óra alatt hat embert állítottak elő a Gödöllői Rendőrkapitányságra, hármuknál droggyanús anyagot is találtak.

A rendőrök kutatást tartottak a házban, ami 55 darab, alufóliába csomagolt, kiporciózott vagy még adagolásra váró, összességében bruttó 188 gramm fehér, kábítószergyanús por, mobiltelefon, pénz, autó és arany ékszerek lefoglalását eredményezte.

Drog a kerepesi szegregátumból (Fotó: PVRFK)

A rendőrök folyamatosan azon dolgoznak, hogy az ügyet szélesítsék, újakat derítsenek fel, ezáltal további terjesztőket és fogyasztókat fogjanak el.

A polgármester szerint nagyon súlyos a helyzet

Az előzményekhez tartozik, hogy Gyuricza László, Kerepes újraválasztott polgármestere azzal vádolta meg egyebek mellett a rendőrséget, hogy eltűrik a drogozást, a -kereskedelmet a településen. Pedig konkrét címeket is ismernek a helyiek, ahol értékesítik a Budapestről HÉV-vel érkező drogosoknak a szert.

A vármegyei rendőrfőkapitány július 15-én háttérbeszélgetések határozottan cáfolta a polgármester állításait, például hogy hallgatólagosan megtűrnék a drogterjesztést, – fogyasztást. A polgármester által emlegetett címeken kutatásokat tartva kiderült, az ott lakóknak semmi köze a drogbizniszhez, vagy -fogyasztáshoz.

Februárban három részeg ukrán szexuálisan zaklatott a HÉV-en egy Kerepesre tartó magyar kislányt, aki telefonon édesapjától kért segítséget. A részeg ukránok is leszálltak Kerepesen a lány után, majd dulakodásba keveredtek az időközben odaérkező apával, aki az egyik ukrán torkát megvágta sniccerrel. Az apát előállították, és ellene is büntetőeljárás indult, nemcsak a lányt közvetlenül szexuálisan inzultáló ukrán ellen.

A rendőrfőkapitány ismertetése szerint a támadás óta folyamatos a fokozott ellenőrzés mind a HÉV-en, mind Kerepesen és térségében. Igyekeznek megelőzni a bűncselekmények elkövetését, amihez bevonják a civil ruhás nyomozók mellett a polgárőröket és a MÁV biztonsági őreit is. A kiemelten veszélyeztetett időszakokban – az esti órákban – különösen fontos szerepe van a fokozott ellenőrzésnek, amihez az utasok segítségét is kérik.

A főkapitány ismertette: az első félévben két drogkereskedő bandát is felszámoltak a Pest vármegyei nyomozók Kerepesen és térségében.

A polgármester köti az ebet a karóhoz

Az általában valóban városvezetőként dolgozó, ám vélhetően időnként szereptévesztésben lévő polgármester azonban továbbra is szította a feszültséget városában a megyei főkapitány mondandóját olvasva a hírközlő oldalakon. Ezt írta.

A polgármester politikus, szíve-joga azt mondani - a törvényesség határán belül -, amit csak akar. A rendőrök közben teszik a dolgukat, elfogják a bűnözőket. A minél gyorsabb feljelentés, bejelentés pedig azért fontos, mert minél gyorsabban a hatóságok tudtára jut egy bűncselekmény elkövetése, annál gyorsabban léphetnek fel sikeresen. Mint tették azt legutóbb is Kerepesen.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.