Pesti Srácok

Ki állítja meg a drogos gyilkosokat? Szigorúbb törvénykezésre van szükség? Az biztos, hogy ez nem maradhat így! (videó)

Ismét drogos sofőr ölt Budapesten. Meghalt a kórházban az a 47 éves férfi, aki szombat hajnalban szenvedett borzalmas balesetet a Róbert Károly körúton, a Lehel utcai kereszteződésben. Egy 20 éves holland férfi csapódott a kocsijának, az ámokfutó részegen, bedrogozva, az édesanyja kocsijával száguldott át a piroson. Mindenki emlékezhet az Árpád hídi tragédiára, amikor a bedrogozott vállalkozó forgalommal szemben hajtott rabolt taxival az ártatlan pár Suzukijába. A házaságg előtt álló pár azonnal meghalt. A drogos ámokfutó szinúgy. Hány embernek kell még meghalnia a magyar utakon a drogos ámokfutó gyilkosok miatt? Mikor mozdulnak végre a törvényalkotók és súlyosítják a BTK-át?

A szombati Róbert Károly körúti horrorbalesetről a BRFK tegnap osztott meg egy sokkoló felvételt, amin látható, hogy a vétlen autósnak esélye sem volt elkerülni az ütközést. A 47 éves sofőr a kórházban belehalt a sérüléseibe.

Nézzük, mi történt pontosan. A BRFK Facebook-oldaláról idézzük a részleteket.
Az ütközés elleni pillanat (Forrás: BRFK)
Szombat hajnalban egy Mercedes sofőrje egy pesti szórakozóhelyről indult útnak két utasával.
A Róbert Károly körút és a Lehel utca kereszteződésében zöld lámpán ment át, nem ment gyorsan, még észre is vette a felé száguldó Mercedest. Fékezett, de hiába. A piroson áthajtó, balról érkező autó óriási sebességgel csapódott a vezető oldali ajtónak. A balesetet okozó 20 éves sofőr és az egyik utasa az ütközés után egy pillanatig sem gondolta, hogy felelősséget kellene vállalni, mentőt hívni, bármit segíteni, ők inkább gyáván elfutottak. A Mercedest vezető holland állampolgárságú férfit és utasát a BRFK Bűnügy Bevetési Osztályának kellett előkeríteni a fővárosban és elfogni. A Mercedesben ült még egy ember a hátsó ülésen, ő volt az egyetlen, aki nem szalad el.
A BRFK Közlekedésrendészeti Főosztály a holland állampolgárságú sofőrt és utasát gyanúsított kihallgatásukat követően őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatásukat. (Egyiküket sem tartóztatta le a nyomozási bíró - a szerző) Az eljárást szakértők bevonásával folytatják, hiszen rengeteg még a megválaszolandó kérdés.
"Az biztos, hogy a gyorshajtás és a közlekedési szabályok semmibevétele az egyik vezető halálok a közlekedési balesetek közt. Ezeket a szabályszegéseket ezentúl is tűzzel-vassal üldözni fogjuk, de emellett ismét arra kérünk mindenkit, hogy inkább gondolja át, hogyan vezet. Mert utólag senki nem tudja meg nem történtté tenni a döntéseinek következményét." - írja a BRFK a közösségi oldalán.
PestiSracok facebook image

A tragédiát súlyosítja, hogy bedrogozott, ittas 20 éves holland ámokfutó és egyik utasa az ütközés után elmenekültek, ott hagyva a haldokló áldozatukat. A másik utas a helyszínen maradt.

Nevetségesen megengedők a magyar törvények

Szakemberek szerint nevetségesen megengedők a drogosan bűncselekményt elkövetőkkel szemben a magyar törvények. A drogfogyasztást ugyanis alapból enyhén kezeli a jog. Az első alkalommal szimpla, egy éves elterelés vállalásával minden következmény nélkül megúszható a drogfogyasztás, a drogos állapot.

Ugyanakkor az ítélkezési gyakorlat nem egységes, viták folynak arról, hogy ha ittas állapotban járművet vezető bűncselekményt követ el, halmazati büntetésül elítélhető-e ugyanakkor ugyanabban az ügyben járművezetés bódult állapotban elkövetett bűncselekmény miatt is, vagy sem.

A BTK felülvizsgálata elengedhetetlennek tűnik

Nagy felháborodást váltott ki néhány hete az Árpád hídi tragédia. Egy drogos vállalkozó elrabolta tulajdonosától a taxiját a Szentlélek térnél, majd forgalommal szemben felhajtott a hídra. Több mint 160 kilóméteres sebességgel haladva a Margid-szigeti lehajtónál frontálisan ütközött egy Pest felől szabályosan érkező Suzukival. Az ütközésben szörnyethalt a Suzukiban utazó jegyespár, az ámokfutó drogos is életét vesztette. A karambolozókba belefutó másik taxi vezetője életveszélyes, utasai súlyos sérüléseket szenvedtek.

A Suzuki megsemmisült, utasainak esélye sem volt a túlélésre (Forrás:MTI)

Ráadásul van egy kiskapujuk is a drogosoknak, ha első esetben kapták őket el, választhatják az egy éves elterelést és mentesülnek a következmények alól.

A közvélemény megengedőbb a fogyasztókkal szemben

A Drogkutató Intézet felmérést készített néhány hónapja, amellyel azt szeretné jobban megismerni, hogy hogyan vélekednek a magyar állampolgárok, az illegális kábítószerekkel kapcsolatos bűncselekmények elkövetőit érintő büntetőjogi szigorításokról.

A válaszokból kitűnik az az attitűd, amely jelen van a társadalomban.

Azonban a droggal kapcsolatos egyéb bűncselekmények, a termelés, csempészet, terjesztés stb. elkövetőire a szigorúbb büntetések kiszabását és más szankciók bevezetését a többség támogatná. Ez egybecseng a jelenlegi drogpolitikai irányokkal, ahol a szerhasználók a büntetés mellett (sőt az ún. elterelés esetében ahelyett, amennyiben vállalják a megelőző-felvilágosító folyamatbanvaló részvételt) lehetőséget és segítséget kapnak. A terjesztőkkel, termelőkkel szemben azonban jelenleg is a zéró tolerancia szabálya érvényesül.

Császár Előd esete jogi furfang egyesek szerint

Császár Előd 1998. december 17-én, délután fél négy tájban halálos közlekedési balesetet okozott, amikor a Szilágyi Erzsébet fasoron autójával megcsúszott és karambolozott egy rendőrautóval, amelynek vezetője, egy 25 éves rendőrtiszt meghalt.

A hatóságok azt sem tudták elérni, hogy a közlekedési ügyet és a karambolozott autóra kötött, visszadátumozott biztosítás miatti okirat-hamisítást egy perben tárgyalja a bíróság. Császár védője, Zamecsnik Péter elérte, hogy 2001 tavaszán Császárt felfüggesztett börtönbüntetésre, valamint százezer forint pénzbüntetésre ítéljék.

A baleset és a per, valamint az ítéletek miatt Császár magyarországi karrierje gyakorlatilag véget ért.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.