Pesti Srácok

Orbán Viktor: Donald Trump és az európai patrióták megkezdték a nyugati világ átalakítását (VIDEÓ)

A magyar elnökség legfontosabb mozzanatait mutatta be ma Orbán Viktor a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján melynek címe: „Sikeres magyar elnökség 2024 – esély az Európai Uniónak”. A kormányfő a beszéde végén hadat üzent Brüsszelnek azzal, hogy kijelentette: a Brüsszel elfogalását célzó hadművelet második fázisát ezennel megnyitja.

December 31-el tért véget a magyar elnökség, lehet tehát mérleget vonni - mondta Orbán Viktor a konferencián és megköszönte kollégái munkáját. Akik ez ellen dolgoztak azoknak azt kívánta, hogy vigye el őket az ördög. Megjegyezte, hogy a magyar elnökséggel nem véget ért valami, hanem valami elkezdődött.

Az új korszakról elmondta a kormányfő, hogy Kelet, azaz Ázsia felemelkedésének éveit éljük. A világ eddig ismert rendje pedig véget ért. Most alakul ki az új gazdasági helyzet, amiben sokáig élni fogunk. Egyesek azon dolgoznak ma, hogy új geopolitikai helyzet alakuljon ki. Ez az oka annak, hogy terítékre került Ukrajna NATO tagsága, amit az oroszok meg akarnak és meg is fognak akadályozni, ezért bukkan fel Grönland, Kanada és Panama, ezért szerepel a hírekben a Dél-kínai-tenger és Tajvan sorsa is - jegyezte meg.

PestiSracok facebook image

A gazdaság területén is nagy csaták várhatók. Ezek közül az új technológiák betörését és az innovatív területeket emelte ki Orbán Viktor. Kínában most állnak át a magas hozzáadott értékű, hightech iparágakra. Megjegyezte, hogy Trump új gazdaságpolitikájának is ez a lényege. A woke kapitalizmust a nyugati, liberális világ közben kiépítette. A versenyképességet és a teljesítményt a liberális politikusok felcserélték a sokszínűség propagandájával.

A gazdasági növekedés ezzel leállt, az infláció az egekben, sorra zárnak be a gyárak. Beszédes példa erre a zöld átállás, ami éppen most teszi tönkre az európai gazdaságot. Amerika viszont felébredt és rájött, hogy ha így megy tovább Kína átveszi a helyüket. Trump ezt a helyzetet teszi most helyre.

A harmadik nagy terület az államszervezési modellek területe. Mindenhol keresik az új társadalomszervezési formákat. Sokan látják, hogy a nyugati államszervezési modell megbukott. Éppen Amerikában roppant össze ez a rendszer, ott, ahol született, mert itt agyonszabályozott a gazdaság, bürokratikus a rendszer, az állam pedig cselekvésképtelen. Már a polgáraik ellen dolgoznak, ami ellen fellázadtak az amerikaiak.

A negyedik terület az identitást, önazonosságot szolgáló politika területe. A közös identitás fontos, az állami élet alapja jó esetben a történelem, a nyelv és a vallás, olyan értékek, melyeket a liberális demokrácia leírt és talán le is nézett. A magyar elnökség fél éve alatt jól láttuk, miként viszonyulnak mindehhez Brüsszelben. Az egyetlen geopolitikai központ, ahol ezekkel a kérdésekkel nem foglalkoznak, az Brüsszel. Nem csak lemaradtak, de a felkészülést sem kezdték el.

A magyar elnökség nyomás alá helyezte az EU-t, s a békestafétát ma büszkén adja át a magyar elnökség az új amerikai adminisztrációnak. Saját geopolitikai érdekeink miatt megoldottuk Románia és a Bulgária schengeni csatlakozását, megindítottuk Albánai csatlakozási tárgyalását, és minden balkáni országot közelebb hoztuk az EU-hoz.

Még az identitást erősítő területen is értünk el sikereket - tette hozzá. A migráció ellen háborút indítottunk, demográfiai tanácskozást tartottunk és a zsidó élet értékeit elismerő dokumentumokat fogadtattunk el, megalapítottuk a Patrióták Európáért frakciót. Ezek évek óta várattak magukra.

Mi magyarok is azon dolgozunk, hogy nyertesei legyünk az új világberendezkedésnek. Az adórendszer súlypontja a fogyasztáson van, a munkát alacsony adók terhelik, egymillió új munkahely jött létre, beruházásokat és vállalkozásokat segítő környezetet alakítottunk ki és béremelkedéseket segítettünk elő.

A gazdaságunk középpontjában a családok állnak, a gazdasági rendszerbe emeltük az egyetemeket, a kutatást és az innovációt új alapokra helyeztük a legfejlettebb, új iparágak kiépítésébe kezdtünk.

Megjegyezte a kormányfő, hogy a bátor kísérletezők közé tartozunk, már nem követjük az előttünk állókat, hanem ők követnek minket. Ezért ikonjai lettünk a nyugati konzervatívoknak és ezért utálnak minket a liberálisok. Orbán Viktor kitért a 21 pontos gazdasági akciótervre is, aminek ezek az előzményei. A nemzeti konzultáció is alátámasztja, hogy a gazdasági semlegesség fontos az emberek számára.

Orbán Viktor miniszterelnök beszédet mond a XXI. Század Intézet és a Mathias Corvinus Collegium Sikeres magyar elnökség 2024 - Esély az Európai Uniónak címû budapesti konferenciáján. MTI/Máthé Zoltán

Az uniót az új vezetők elszigeteltté tették - tette hozzá. Elszigetelték magukat például az új amerikai vezetéstől. Demonként festették le Trumpot. Kínától, Afrikától és Oroszországtól is elszigetelték magukat. Mindeközben a magyar elnökség alatt építettük a kapcsolatokat. Ha ez így megy tovább, az unió abszolút vesztese lesz az új világrend kialakulásának. A nagy kérdés, ha mi erre, Brüsszel meg arra megy, akkor milyen lesz a kapcsolat közöttünk. A magyar elnökség középpontjában a magyar emberek álltak és nem az EU elnökség. Ennek fényében a Budapest-Brüsszel viszonyt is a magyar emberek érdekke szerint fogjuk alakítani. A kiinduló kérdés: érdekes-e számunkra, hogy az EU beteg vagy sem? Mi nem Európát akarjuk formálni, hanem hogy úgy élhessük az életünket, ahogyan mi akarjuk. Ez a hozzáállás viszont nem ilyen egyszerű.

A vita és a tanácskozás viszont a jövőben kevés lesz az EU-ról. Ami fontos, hogy az unió kudarcot-kudarcra halmoz, meg is erősítik magukat. Brüsszelben azonban nem gondolják, hogy az unió beteg. Szerintük úgy működik, ahogyan kell. Változás szükséges, amit kívülről és az unióval való konfliktusokkal lehet elérni. Valójában mi a brüsszeli rendszer ellenzéke vagyunk.

Vegül megjegyezte, hogy még néhány óra és még a nap is másként fog sütni Trump beiktatása miatt.

PestiSrácok.hu - Fotók: XXI. Század Intézet, MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.