Pesti Srácok

Döntött a kormány az Országház modernizálásának előkészítéséről, a parlament az Agrárminisztérium épületébe költözhet ideiglenesen (videó)

Döntött a kormány az Országház modernizálásának előkészítéséről, a parlament az Agrárminisztérium épületébe költözhet ideiglenesen (videó)

Döntött a kormány az Országház modernizálásának előkészítéséről, amihez 5 milliárd forintot irányzott elő. Az elvi beleegyezés a Országház teljes rekonstrukciójáról szól, melynek során korszerűsítik a közműveket, a fűtésrendszert, a légtechnikai, a biztonsági rendszereket, bővítik a turisztikai funkciókat, ugyanakkor az örökségvédelemre is kiemelt figyelmet fordítanak. A korszerűsítés része, hogy Munkácsy Mihály monumentális Honfoglalás című festményét véglegesen az Agrárminisztérium épületében helyezik el, úgy, hogy állandóan látogatható legyen. Az Országgyűlés is itt működik majd ideiglenesen.

Óriási munkálatok előkészítését támogatja a kormány; az Országház modernizálásáról szól a Magyar Közlöny 2024. december 31-i számában megjelent kormányhatározat.

A kormányhatározat szerint az Országház épületében teljes egészében kicserélik a vízvezeték-, csatorna-, valamint az erős- és gyengeáramú rendszereket. Modernizálják a fűtés-, hűtés- és szellőztetés- rendszereket, úgy, hogy a megújuló energiaforrások alkalmazására is lehetőséget biztosítsanak, ugyanakkor a fosszilis energia használatát is megtartják. Az épületen belüli nyílászárókat is felújítják és új, modernizált üzemi bejáratot építenek ki az Antall József rakpartról. A tűzvédelmi rendszert is korszerűsítik, valamint kialakítják a friss levegő-utánpótlás új megoldását.

PestiSracok facebook image

Munkácsy Mihály monumentális alkotása, a Honfoglalás végleges helye a jelenleg korszerűsítés alatt álló Agrárminisztérium épületében lesz, olyan helyen, ahol biztosítani tudják az állandó látogatottságát.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=HA995ivnGbk Kiemelt kép:

Az Országház (Fotó: Horváth Péter Gyula)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!