Pesti Srácok

Fotón az Integritás Hatóság vezetőjének több száz négyzetméteres "nem villája" és a hozzá tartozó birtok

Fotón az Integritás Hatóság vezetőjének több száz négyzetméteres "nem villája" és a hozzá tartozó birtok

„Helyreigazítás Valótlanul állítottuk, hogy a gyanú szerint közpénzből épült Biró Ferenc, az Integritás Hatóság vezetőjének birtokát körülvevő kerítés.”

A gyanú szerint közpénzből épült az Integritás Hatóság vezetőjének birtokát körbevevő kerítés, így értelemszerűen sokan kíváncsiak, hogy milyen nem villát rejtenek a falak. A Magyar Nemzet most felvételeket közölt az impozáns solymári birtokról, ami Biró Ferenc szerint nem is létezik. Pedig szép nagy épület, nehéz nem észrevenni.Nem villában lakik – ezt állította pénteki sajtótájékoztatóján az Integritás Hatóság elnöke, Biró Ferenc, akit egy nappal korábban hivatali visszaéléssel és hűtlen kezeléssel gyanúsított meg a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF).

Valójában mi is inkább birtoknak neveznénk az ingatlant: a telek egy kisebb erdő, amelyen egy hatalmas ház áll. Drónnal készült felvételeken pedig az is látható, hogy az impozáns épület emeletes, fedett kocsibeálló tartozik hozzá, a tetejére pedig egy komplett napelemparkot telepítettek. A telken méretes úszómedence van, és jól látható, hogy a család lovat is tart.

Arról már délelőtt beszámoltunk a Mandiner nyomán, hogy Biró Ferenc, az Integritás Hatóság elnöke csaknem felerészben egy 21 430 négyzetméteres területet tulajdonol Solymáron. Ezen a részen az E-Közmű nyilvántartása szerint egy erdős terület, illetve egy kifejezetten nagy épület is található, de mindez látszik a Google térképes alkalmazásából is.

PestiSracok facebook image

Mindez aligha felel meg a hatósági vezető pénteki sajtótájékoztatóján elmondottaknak, ahol tagadta, hogy luxuskörülmények között, valamiféle villában lakna. Pedig a képek magukért beszélnek.

Az elnök vagyonnyilatkozatában egyébként szerepel egy solymári ingatlan is, a dokumentum szerint azonban ez csupán egy 1600 négyzetméteres telket jelent.

Mint ismert, a főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki az Integritás Hatóság elnökét. A vonatkozó jogszabály alapján az Integritás Hatóság központi költségvetési szerv, amelynek elnökét a miniszterrel azonos juttatások illetik meg. Ennek megfelelően – egyebek mellett – egy hivatali gépkocsi személyes használatára jogosult. Az Integritás Hatóság az elnök gépjárműhasználatára egy felső kategóriás gépkocsit bérelt.

A megalapozott gyanú szerint a hatóság elnöke emellett egy másik gépjárművet is béreltetett az Integritás Hatóság vagyonának terhére. A szintén felsőkategóriás autót többnyire az elnök – hatósággal munkaviszonyban nem álló, így gépjárműhasználatra sem jogosult – felesége magáncélokra használta. A megkötött szerződés szerint ezen másik bérelt személygépkocsi havi bérleti díja kezdetben 475.285 forint + ÁFA volt, amely összeg később emelkedett.

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.