Pesti Srácok

Itt a teljes videó, így provokálta az etyeki polgárokat Magyar Péter!

Egy hosszabb videó is igazolja, hogy senki nem támadta meg Magyar Pétert, s nem provokálták a Tisza Párt elnökét a pénteki etyeki villámlátogatásán, ellenben ő uszító hangnemben sértegette a rendezvényen megjelent kormánypárti polgárokat és Etyek polgármesterét. A felfokozott hangulatban végül Bede Zsoltot, a Vadhajtások alapítóját fogta le és vezette el a rendőrség, annak ellenére, hogy a blogger jól láthatóan-hallhatóan csak kérdéseket akart feltenni Magyar Péternek.

Nagy vitákat váltott ki Magyar Péter etyeki botránya, aki híveivel találkozott volna a Fejér vármegyei mintafaluban, ám azok csak jó ha tucatnyian jöttek el. Ott voltak ugyanakkor a község kormánypárti polgárai és Zólyomi Tamás, Etyek polgármestere, aki méltóságteljesen állva tűrte az alpári gyalázkodást. A videót eredetileg a Tisza propagandaportálja, a Kontroll.hu készítette, s azt most a Jobbra át! blog adta közre csonkítatlanul. A felvételen jól követhető, amint Magyar Péter testőre rendőri intézkedést kér a kérdéseket feltevő Bede Zsoltra, s a rendőrök végül elvezetik Bedét a mikrobuszukhoz, ahol igazoltatják

Később egy idős úr nyugodt hangon szembesíti Magyar Pétert a hazugságaival, aki először dühödten, majd magát némiképp visszafogva válaszol, de láthatóan nagyon kihozza a sodrából a helyi választópolgár magabiztos, szelíd kiállása. A Jobbra át! csoport így adta közre a videót:

PestiSracok facebook image

Bede Zsolt saját oldalán is cáfolta, hogy előállították, vagy "rabosították" volna, s a PestiSrácokon is megírtuk szombaton, hogy hazugságot terjeszt a balliberális sajtó.

A rendőrség álláspontja szerint Bedét úgymond a saját érdekében vezették arrébb. Ahogyan forrásunk fogalmazott:

Nagy kérdés, hogy Magyar Péter testőrei meddig mehetnek el az ellenvéleményt megfogalmazókkal, vagy az újságírókkal szemben, büntetlenül.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!