A Kúria ítélkező bírája kitett magáért, már senki sem mossa le róla, hogy kormányellenes és az éppen bontakozó zűrzavar elkötelezett híve. Hadházy Ákos lelkendezik a Facebook-oldalán, hogy a Kúria megsemmisítette a BRFK azon rendelkezését, ami megtiltotta a forradalmi lelkületű országgyűlési képviselőnek és a hozzá csapódó momentumos anarchistáknak, hogy elfoglalják az Erzsébet hidat, tüntetőleg. A tiltást Kúrián megtámadó Hadházy nyert, igaz, a zűrzavaros epizód már zajlott, amikor tegnap megkapta a Kúria határozatát. Ami szerint ,ugye, Budapest fő ütőerejének megbénítása nem jár különösebb hátránnyal mások számára. Nem?
Beszéljenek önmagukért Hadházy "forradalmár" Ákos szavai a Facebook-oldaláról:
"A KÚRIA SZERINT IS JOGTALANUL TILTOTTA MEG A RENDŐRSÉG AZ ERZSÉBET HÍD LEZÁRÁSÁT.
Tegnap, már a tüntetés megkezdése után(!) érkezett meg arról a döntés, hogy a pintérség nem is tilthatta volna meg, hogy magán az Erzsébet hídon tüntessünk Pride betiltása és a gyülekezési törvény módosítása ellen. A Kúria szerint sem elfogadható indok a tiltásra az az érv, hogy akadályoztuk volna a közlekedést.
No sebaj!
- Legközelebb akkor ezek szerint teljesen szabályosan, engedéllyel tüntethetünk a híd közepén – vagy akár más közlekedési csomóponton." - írja az egyre inkább radikális függetlenként nyilvántartott országgyűlési képviselő.
Körmönfont kúriai határozat, ám egyértelmű, szabad elfoglalni hidakat akár órákra is (Forrás: Hadházy Ákos FB-oldala)
Ebből a logikai következtetésből kiindulva, nyugodtan lezárhatjuk tüntetőleg akár a nemzetközi repülőtér 1-es pályáját is, mert éppen ott van kedvünk anarchiát gerjeszteni.
Update:a hatóság nem tiltotta be az Erzsébet hídra meghirdetett tüntetést sem! Két, a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvény hatálya alá tartozó gyűlést jelentettek be 2025. március 25-re Budapest belvárosába. Tiltás egyik esetben sem történt; az Erzsébet hídra tett bejelentést a gyülekezési hatóság előíró-korlátozó határozattal, míg a Ferenciek terére szóló bejelentést a bejelentésnek megfelelően vette tudomásul a gyülekezési hatóság.
Így mégszebb a Kúria határozata, a rendőrség ugyanis az Erzsébet híd járdájára engedélyezte a tüntetést, de a bíró döntéséből következik, hogy a tüntetők nyugodtan elfoglalhatják az úttestet is.
Mi, vagy ki vezette a határozatott meghozó kúriai bíró tollát? Tudja egyáltalán a bíró, hogy Hadházyék éppen Budapest egyik fő ütőerét jelentő hidat és ezzel a kelet-nyugati átvezető utat blokkolják a hídfoglalással? A békés budapesti többség pedig ezentúl keddenként autózzon el mondjuk Dunaföldvárig, vagy Esztergomig, hogy át tudjon kelni a Dunán?
A gyülekezési jogról szóló törvény módosításának visszavonását követelők tüntetése, a Ferenciek terétől a Szabadság hídon át a Petőfi hídig. Négy hidat is elfoglaltak, köztük a Szabadság hidat is // fotó: Hatlaczki Balázs
Hadházy ugyanis jövő keddre máris meghirdette a "békés" tüntetés folytatását. Azt még nem tudja, hol lesz, de lesz, fenyegetőzik. Eközben a Momentum minden budapesti híd elfoglalásáról vizionál.
Vonulós anarchia, törvénytelen hídfoglalások
Tegnap, miután Hadházy Ákos befejezettnek mondta saját Ferenciek téri tüntetését, ahol egyébként az antifák kedvenc olasz nótáját is lejátszották, a Momentum nevű anarchista csapat vezérkara mintegy 5 - 600 fővel elindult, hogy további hidakat foglaljon. Le is blokkolták a Szabadság hidat, majd a Petőfi hidat is, mint ahogy a Margit hidat is.
Az Erzsébet hidat csak azért nem tudták elfoglalni, mivel a rendőrök a pesti hídfőnél elállták az útjukat. A rendőrök egyébként a Budáról érkező járműveket a Pesti rakpartra terelték a Ferenciek terénél az utat elfoglaló momentumos anarchisták miatt.
Egy fény- és hangjelzést használó tűzoltó magasból mentő szerkocsi a XI. kerületi tűzoltóállományból éppen egy pesti helyszínre igyekezett volna, ám a Ferenciek terén a tűntetők nem enegdték át, így kénytelen volta a Pesti rakparton át volt kénytelen utat találni magának. Egy pesti tűzhöz igyekeztek volna SEGÍTENI, de ez a tüntetőket nem hatotta meg. Ahogy tudjuk, szerencsére nem volt áldozata a késelekedésnek.
Szabó Bálin ellen tiltott fürdés miatt indult eljárás
Mivel a Ferenciek terén 17 órától tartott gyűlés résztvevői a Kossuth Lajos utca úttestjét is elfoglalták, a rendőrök a közlekedés biztonsága érdekében elterelték a forgalmat. A gyűlés végén a résztvevők az este folyamán a Szabadság, a Petőfi, az Erzsébet, végül a Margit híd úttestjét is teljes szélességében elfoglalták hosszabb-rövidebb időre.
A biztosítás során a rendőrök összesen 289 embert igazoltattak. Tizennyolc fővel szemben közlekedési szabálysértés miatt tettek feljelentést, kettőt előállítottak igazolás megtagadása, egyet közlekedési szabálysértés tovább folytatása miatt.
Egy férfi, a botrányairól hírhedt Szabó Bálint a Boráros térnél bemászott a Dunába.
Szabó Bálint a Dunát átúszva szeretett volna átjutni Budára, tiltott fürdőzést követett el // fotó: Hatlaczki Balázs
A Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság helyszínen tartózkodó járőrhajójáról azonnal mentőövet dobtak neki, ő azonban szándékosan többször elúszott mellette. A rendőröknek pár perc múlva sikerült a hajóba emelni. Mivel a férfi nem mutatott életjeleket, rögtön megkezdték az újraélesztését. A partra vitték, ahol stabil állapotban adták át a mentőszolgálatnak. A férfi ellen tiltott fürdőzés miatt indul szabálysértési eljárás.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság elemzi a biztosítás során készült felvételeket, és vizsgálják a gyülekezési joggal visszaélés, pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés, illetve további esetleges jogsértések megvalósulását.