Pesti Srácok

Csecsemőgyilkosság: tagad az anya, ám harminc napra így is letartóztatták

Csecsemőgyilkosság: tagad az anya, ám harminc napra így is letartóztatták
A csecsemőgyilkosság gyanúsítottját viszik a letartóztatási tárgalásra
Fotó: Kiss Albert

Letartóztatta a Szekszárdi Járásbíróság nyomozási bírója azt a 25 éves asszonyt, akit saját, 2 hetes kisfia megölésével gyanúsítanak, megalapozottan. A csecsemőgyilkosságért akár életfogytigalni fegyházat is kaphat, így tartani kell a szökésétől.

Letartóztatta a Szekszárdi Járásbíróság nyomozási bírója azt a 25 éves asszonyt, akit saját, 2 hetes kisfia megölésével gyanúsítanak, megalapozottan. A csecsemőgyilkosságért bizonyítottság esetén akár életfogytiglani fegyházat is kaphat, így tartani kell a szökésétől, bizonyítékok eltüntetésétől és a tanúk befolyásolásától. Az asszony védője szerint a gyanú sincs kellően megalapozva, nemhogy a letartóztatás.

Azt még nem lehet tudni, hogy itt történt-e a csecsemőgyilkosság, a megölt kisfiú testét azonban itt, a kukoricásnál találták meg (Fotó: TEOL)

A teol.hu beszámolója szerint szombaton a Szekszárdi Járásbíróság döntést hozott a 25 éves Viktória ügyében. A nőt, akit a nagydorogi csecsemőgyilkossággal gyanúsítanak, harminc napra előzetes letartóztatásba helyezték. A fiatal anya teljesen összeomlott a döntés hallatán: abban bízott, hogy a tárgyalást követően visszatérhet nagydorogi otthonába élettársához, Attilához és édesanyjához, Olgához.

A nagyjából harminc percig tartó tárgyalás végén az ügyészség indítványára a bíró úgy határozott, hogy fennáll a veszélye annak, hogy Viktória, a nagydorogi csecsemőgyilkossággal gyanúsított édesanya megszökhet, elrejtőzhet, vagy megpróbálja befolyásolni a tanúkat, amennyiben szabadlábon védekezhetne.

Rezzenéstelen arccal érkezett a bíróságra a csecsemőgyilkossággal gyanúsított fiatal nő. Hiába próbálták az újságírók kérdezni, egyetlen kérdésre sem válaszolt, és a megbánás legapróbb jeleit sem mutatta. A teol.hu értesülése szerint a különböző kihallgatások során több, egymásnak ellentmondó vallomást adott, így a hatóságok előtt már teljesen nyilvánvaló, hogy hazudik.

„Nem sziklaszilárdak a bizonyítékok” – állítja ugyanakkor dr. Molnár Péter, a gyanúsított ügyvédje. A védő a TEOL-nak elmondta: álláspontja szerint nem elég megalapozottak a védence ellen felhozott bizonyítékok, így szerinte a letartóztatás sem indokolt. Arra a kérdésre, hogy Viktória továbbra is tartja-e magát ahhoz a vallomáshoz, miszerint őt leütötték, és kisbabáját elrabolták, az ügyvéd nem adott választ.

 

Egyértelműen csecsemőgyilkosság történt

 

Paksi Rendőrkapitányság egy kéthetes kisfiú eltűnése miatt indított körözési eljárást augusztus 20-án. A csecsemő keresését a rendőrök a kutatómentőkkel közösen nagy erőkkel kezdték meg. Végül a délutáni órákban Nagydorog határában találták meg a gyermek holttestét. Az elsődleges orvosi vélemény alapján a kisfiú halálát idegenkezűség okozta. 

  1. Bejelentést tett az anya, hogy eltűnt a 2 hetes fia.
  2. Azonnal keresni kezdik a csecsemőt a rendőrök és a kutatómentők.
  3. Néhány óra múlva megtalálják a holttestet egy kukoricásban
  4. Nyomozás indul gyilkosság miatt.
  5. Elszámoltatják az anyát, aki ellentmondásokba keveredik.
  6. Meggyanúsítják az anyát kisfia megölésével, majd őrizetbe veszik.
  7.  Szombaton letartóztatják a csecsemőgyilkossággal gyanúsított anyát
  8.  Vizsgálják, hogy volt-e segítsége a csecsemőgyilkos anyának

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.