Pesti Srácok

MOL vezérigazgató: Ha a Barátságon nem áll helyre a szállítás, Ukrajna felé leállhat a gázolajszállítás

MOL vezérigazgató: Ha a Barátságon nem áll helyre a szállítás, Ukrajna felé leállhat a gázolajszállítás
Fotó: Szerhij Dolzsenko

Hernádi Zsolt kommentálta az elmúlt napok eseményeit és részletezte az eddigi támadások hatásait. A MOL elnök-vezérigazgatója kifejtette azt is, milyen következményekkel járna a Barátság kőolajvezeték teljes leállása.

Hernádi Zsolt elmondta: a Barátság kőolajvezeték működésének ellehetetlenítése nemcsak Magyarországot és Szlovákiát érinti, hanem egész Közép-Európa energiabiztonságát is veszélyezteti. A MOL és a MOL Csoport vállalatai ugyanis jelenleg kedvező árú, finomított termékekkel látják el a régiót. A vezeték leállása tehát az egész térség számára súlyos, előre nem látható következményekkel járna.

MOL vezérigazgató: Ha a Barátságon nem áll helyre a szállítás, Ukrajna felé leállhat a gázolajszállítás
MOL vezérigazgató: Ha a Barátságon nem áll helyre a szállítás, Ukrajna felé leállhat a gázolajszállítás / Fotó: Koszticsák Szilárd

„Felkészültünk, mert gondolkozunk. De ne becsüljük le az energiabiztonság fontosságát" 

- fogalmazott Hernádi Zsolt.

Hernádi Zsolt azt is hangsúlyozta: ha Magyarország a jövőben kizárólag a horvát útvonalon keresztül tudna kőolajhoz jutni, az jelentős többletköltséggel járna.

MOL vezérigazgató: a helyzet Ukrajnát is hátrányosan érinti

A kialakult bizonytalan helyzet azonban nemcsak a régió országait, hanem magát Ukrajnát is hátrányosan érinti. A cégvezető rámutatott: az ország saját energiabiztonságát is veszélyezteti ezekkel a támadásokkal.

Az Ukrajnába importált gázolaj jelentős részét a pozsonyi Slovnaft olajfinomító biztosítja. Amennyiben a Barátság kőolajvezetéken nem áll helyre a szállítás, Ukrajnának számolnia kell azzal, hogy leáll a felé irányuló gázolajszállítás.

„Ez nem fenyegetés, ez tény!”

 – fogalmazott az elnök-vezérigazgató.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!