Pesti Srácok

Orseolo Asszonyverő Péter így okádék vala a Rákóczi Táborban

Magyar Péter foltos nadrágban távozott az ötkertes balhéból. Hasonló történhetett a Rákóczi Táborban is.
Magyar Péter foltos nadrágban távozott az ötkertes balhéból. Hasonló történhetett a Rákóczi Táborban is.

Nem mindennapi anekdotát osztott meg Nagy János, a miniszterelnök irodáját vezető államtitkár és a a polgári körök főkoordinátora: a poszt emléket állít Magyar Péternek, aki a helyiek elmondása szerint három évvel ezelőtt úgy bekarmolt a sátoraljaújhelyi Rákóczi Táborban a gyerekek szeme láttára, hogy a végül a kertben, a kantin oldalában elfeküdve töltötte az éjszakát.

A magyar-magyar összetartozásért végzett munka kiemelt helyszíne a Rákóczi Szövetség sátoraljaújhelyi tábora, aminek fő feladata, hogy az anyaországi és határon túli gyerekek együtt táborozhassanak nyaranta. Három évvel ezelőtt alighanem miniszterfeleség-minőségben látogatta meg a Rákóczi Tábort Magyar Péter, aki - a tőle például a Tusványoson is megszokott módon - úgy leitta magát, hogy végül a kantin oldalában elfekdüve, a kertben aludt. Most Nagy János állított emléket az emlékezetes, botrányos eseménynek, miután meglátogatta a táborozó gyerekeket. 

 

Így szól az államtitkár Facebook-oldalára feltöltött anekdota: 

Írják vala a helyi krónikások, miként dicső Orseolo Péter király, midőn erősen megterhelteték a borok és mákony italok által, ezen szent helyen nyugovék meg vala egy dorbézoló éjnek utána. Akkoron még nagy jóváhagyással emlegeté a Rákóczi tábor közösségkovácsoló munkáját, de az idők múlásával mindezt megtagadá.

E hely immár zarándoklat helyéül szolgál a tábor lakói számára, kik időről időre apácaliliom csokrát helyezik vala ide, emlékezet és tisztelet okán.

Magyar Péter igen sokszor keveredett hasonló botrányokba, például tavaly a belvárosi Ötkert nevű fővárosi szórakozóhelyeken, ahol az egyik édesapa elmondása szerint kiskorú lányokat molesztált, a lábuk között táncolt, majd nekiment az őt videózó édesapának és elrabolta a telefonját. Ezt követően a Tisza Párt vezetőjét kidobták a biztonsági őrök. Később, a videófelvételek tanúsága szerint a telefont a Dunába dobta és igen furcsa, hátul barna foltos nadrágban szédelgett a belvárosi Dunakorzón. Az ügyben folyó nyomozást az Európai Parlament igyekezett megakadályozni.

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.