Pesti Srácok

Orbán Viktor elárulta: kiknek szólt az a mondat, amiről Kötcse után mindenki beszélt

Orbán Viktor elárulta: kiknek szólt az a mondat, amiről Kötcse után mindenki beszélt

Gavra Gábor és Hont András kérdezi az Öt című youtube-csatornán a miniszterelnököt a nemzeti konzultációról, Hatvanpusztáról, magánrepülőzésről és a végrehajtó-maffiával kapcsolatos állításokról. Orbán Viktor elárulta azt is, kiknek szólt a Kötcsén elmondott figyelmeztetése.

Izgalmasan indul a szerda reggel, ugyanis az Öt YouTube-csatornájára felkerült egy exkluzív Orbán-interjú. Orbán Viktor - egyebek mellett - elárulta azt is, kiknek szólt a Kötcsén elmondott figyelmeztetése; a saját táborának.

Orbán Viktor a kötcsei találkozón.
Orbán Viktor a kötcsei találkozón.
Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala

 Mint ismert, a kormányfő másodjára látogat el a csatornához, az első interjú hatalmas sajtóvisszhangot kapott, miután kendőzetlen őszinteséggel válaszolt a kérdésekre. 

Hont András Orbán kötcsei beszédéről kérdezte először a miniszterelnököt, aki a hétvégén úgy fogalmazott, „semmi nem lesz elfelejtve, minden fel lesz jegyezve, minden el lesz rendezve” – az újságíró arról érdeklődött, ez az üzenet kinek szólt. Orbán Viktor úgy reagált, a kiemelt idézet előtt azt mondta, „mindent alá kell rendelni a közös győzelemnek”, így világossá vált szerinte, kinek szólt az üzenet.

Aki nem rendel alá mindent a közös győzelemnek, annak ezt nem fogjuk elfelejteni”

– folytatta a kormányfő, aki szerint a szöveg magyarázza magát, Hont András közbevágására, miszerint van-e ilyen a Fideszben, Orbán Viktor határozottan reagált, a miniszterelnök szerint minden pártban van ilyen, a Fidesz sem kivétel.

Olyan közösséget még nem láttam, ahol mindenki 100 százalékban alárendelte volna magát a közös céloknak”

– mondta a miniszterelnök.

Szóba került az is, hogy 2018-ban a Békemeneten Orbán azt mondta, hogy a választások után erkölcsi, jogi és politikai elégtételt vesznek, Gavra Gábor megkérdezte, lett-e ebből valami, mire a kormányfő úgy reagált, az elégtétel szó a magyarban erősnek hangzik, de ez „egy fair kifejezés”. 

Az elégtétel azt jelenti, hogy nem leszel durvább, mint amilyen durvák voltak veled szemben. Az elégtétel és a bosszú között van különbség, ha utóbbivá válik, az nem jó”

– szögezte le.

Az exkluzív-interjút a videóban követheti.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!