Pesti Srácok

Kormányt nem tud, szóval sajtót akar váltani a Momentum

Kormányt nem tud, szóval sajtót akar váltani a Momentum

Mivel tudják, hogy pártként már nem igazán rúghatnak labdába, ezért a Momentum vezetősége úgy döntött, hogy a jobboldali sajtónak megy neki. Na nem kell arra gondolni, hogy FeGyőr és Gelencsér (emlékeznek még rá?) hírportált indított, nem kérem, egyszerűen plakátkampányba kezdtek a kollégáink ellen.

Hogy a sajtószabadság szúrja a szemüket, azt legkésőbb akkor megtanultuk, amikor Fekete-Győr András berohant az Origo szerkesztősége balhézni, szóval ezen nem lepődünk meg. Azon azonban, hogy a Momentum most azt találta ki, hogy úgy küzdhet a legjobban a jobboldali sajtó ellen, ha plakátkampányba kezd, amin újságírókat sértegetnek, finoman szólva se láttuk jönni.

Momentumos kampány
Momentumos kampány

Most mit mondhatunk erre? Szekunderszégyen. Ezek tényleg annyira szánalmasak és annyira nem tudnak labdába rúgni a politikai palettán (mondjuk tekintve, hogy Donáth Anna direkt büszkélkedett azzal, hogy ahol lehet támadja Magyarországot Brüsszelben nem értem, hogy ezen miért kéne meglepődni), hogy úgy döntöttek, most kormány helyett sajtóváltásba fognak.

Jó jó, van ennek hagyománya. Emlékezzünk, hogy amikor Márki-Zay teljesen bekattant, akkor az első dolga az volt, hogy Deák Danival kezdett veszekedni, szóval a jelek szerint a bukott baloldali politikusok így lőnek maguknak ellenfelet: először felszívják magukat és nagyon keményen leváltják az Orbánt, aztán amikor ez nem jön be, akkor nekimennek a jobboldali újságíróknak/influenszereknek, aztán, amikor már tényleg a padlón vannak, akkor a vállalkozóknak (Hadházy integet).

Szóval ez még nem igazán a legalja. A következő pont az lesz, hogy FeGyőr berohan egy népművészeti boltba és számonkéri az eladót, hogy

mi az, hogy Szkíta, he mi az?

Az lesz a legalja. Bár lehet, hogy ezt majd Bütyök játsza el, ő már úgyis balhézott egy kocsmárossal...

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.