Pesti Srácok

Jövök! - üzente Orbán Viktor Bencsik Andrásnak

Jövök! - üzente Orbán Viktor Bencsik Andrásnak
Törökszentmiklós, 2026. március 26.

Viktorra várunk - írta véleménycikkében a Demokrata főszerkesztője. Orbán Viktor pedig nem is várt sokáig a válasszal, Facebook-oldalán megüzente, Bencsik Andrásnak és a partióta jobboldalnak: “jövök!”

Bencsik András véleménycikkében úgy fogalmazott: az ellenzékbe került patrióta tábornak arra a kérdésre kell választ adni, hogy együtt-e vagy külön? Egy a tábor és egy a zászló, vagy amint eddig volt, kettő a tábor, de egy a zászló? Magyarul, hogyan viszonyuljon egymáshoz a fideszes és a kereszténydemokrata közeg? - tette fel a kérdést a Demokrata főszerkesztője.

Jövök! - üzente Orbán Viktor Bencsik Andrásnak
Jövök! - üzente Orbán Viktor Bencsik Andrásnak / Fotó: Hatlaczki Balazs

Jövök! - üzente Orbán Viktor Bencsik Andrásnak

Bencsik szerint “a válasz tőlük függetlenül már megszületett: a démont csak egy nagy, erős és jól szervezett társadalmi és politikai mozgalom tudja elűzni. Aki külön készül, biztosan elbukik. De hogyan együtt? Mi módon? Erre őszinte és okos választ kell adni. És mi legyen a viszony az úgynevezett radikálisokkal, akiket Szekfű Gyula szóhasználatával sokkal inkább nemzeti romantikusoknak kellene nevezni, hiszen nem a célokban, csak inkább a türelem mértékében van különbség. Van-e bátorság feléjük is nyitni, vagy még mindig nem elég nagy a baj, nem elég nagy a fenyegetés?”

És a harmadik kérdés: ki tegye meg az első lépést? Erre is van már válasz. Orbán Viktorra vár a feladat. Alkalmas és képes a patrióta mozgalom megszervezésére. A patrióták kedvenc szóhasználatával: Viktorra várunk 

- írta véleménycikkében a főszerkesztő, akinek Orbán Viktor már meg is üzente válaszát, miszerint érkezik a feladat elvégzésére.

 

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!