Pesti Srácok

A múltat végkép eltörölni – Így gyalázza meg az Országgyűlést a Tisza

A múltat végkép eltörölni – Így gyalázza meg az Országgyűlést a Tisza
Fotó: Hatlaczki Balazs

Olyan világ jön, ahol bűnös, aki szép. Hiába hazudta magát nemzetinek a kampány alatt a Tisza Párt, már most látszik, hogy minden szúrja a szemüket, ami a múltra, a hagyományokra, egyáltalán a magyarságra emlékezteti őket. Első lépésben az haza templomát, az Országgyűlést gyalázzák meg.

Az Országgyűlés arra hivatott, hogy kifejezze a nemzet akaratát. Az a hely ez, ahol a múlt összeér a jelennel, hogy az ott ülők meghatározzák a jövőt. Az ülésterem nem más, mint Magyarország központja (szívcsakrája, ha így tetszik). Aki azt meggyalázza a magyar embereket gyalázza meg, a nemzet büszkeségét veszi semmibe. Ez a kommunisták célja, ezért "mernek kicsik lenni", hogy elfeledtessék velünk, mennyit érünk, milyen nagyok voltunk, így elveszik a hitünket, hogy lehetünk még nagyok.

Ennyire semmibe veszik a nemzet múltját
Ennyire semmibe veszik a nemzet múltját
Fotó: Hatlaczki Balazs

A Tisza influenszer-politikusai ezt teszik éppen. Lebontanak mindent, ami régi, ami dicsőséges, amire büszkék lehetünk. Ahogy a fenti képen Ruzsa Diána rossz diákként terpeszkedik az egyik padon, úgy az országgyűlés elnöke(!!!), Forsthoffer Ágnes is azon van, hogy lebontsa a Tisztelt ház minden méltóságát.

A múltat el kell törölni, és erre a legjobb egy ikeás szék

Az egykori Anna-bál egykori szépe ugyanis kitalálta, hogy neki kényelmetlen a szék, amit az elnöklők már 124 éve használnak, a tölgyfából készült, igazi asztalos remekmű, és inkább egy olyanra cseréli, amit egy normális irodában is legfeljebb a gyakornok kapna meg:

Számomra pedig egy egyszerűbb elnöki szék a szolgálati szerepet szimbolizálja: a házelnök nem uralkodó, hanem közfeladatot ellátó tisztségviselő

– írta a videó mellé. Ezzel azonban egy gond van: abban a székben uralkodó sosem ült. Nem arról szól. És a szék díszítése, kiemelt helye nem az abban ülőnek szól, hanem a nemzetnek. De persze miért is kéne ezt megértenie egy nárcisztikus pszichopatákból álló kormánynak. Számukra minden róluk szól. Ők nem tudnak nemzetben, nem tudnak nagyságban gondolkodni, és minden, ami erre emlékezteti őket hirtelen zavaró szálka lesz a szemükben, mert arra emlékezteti őket, hogy milyen keveset érnek a magyarság egészéhez képest. Ők ugyanis mindenek felettiek akarnak lenni. Ikeás székben ülve is...

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.