
Az ATV munkatársa több olyan színházi vezetőt is megkeresett, akik támogatóként szerepelnek Eszenyi Enikő azon anyagában, amivel ismét megpályázta a Vígszínház igazgatói székét – írta meg az Index. A lap cikke szerint az elmúlt napokban egyre több szakmabéli vallott arról, hogy milyen nehéz és emberpróbáló volt együtt dolgozni Eszenyi Enikővel, és társulati szavazáson a legtöbben ellene voksoltak.
Nem kívánok részt venni ebben a lincselésben. A színházigazgatók hagyományozottan nem minősítik egymás munkáját, de fontos hangsúlyoznom – ahogyan korábban többször is tettem már –, hogy az erőszak, a hatalommal való visszaélés minden formáját elítélem
– válaszolta az ATV megkeresésére Máté Gábor, a Katona József Színház igazgatója. Szakmai barátság mellett kettőjüket az is összeköti, hogy Máté Gábor eredményes vezetőnek tartja Eszenyit.
Nyilván, ha Eszenyi Enikő most gyűjtene ajánlásokat, arra kérném, hogy először is teremtsen tiszta helyzetet a személyével kapcsolatban, és az eredménytől tenném függővé támogatásomat
– tette hozzá Máté Gábor.
Upor László, a Színház-és Filmművészeti Egyetem rektorhelyettese válaszában a következőt írta:
A Vígszínház belső működéséről keveset tudok, a színházi gyakorlatokról eddig negatív visszajelzést nem kaptunk. Ha a mostani vádak igaznak bizonyulnának, természetesen el kellene gondolkodnunk azon, hogy a hallgatóknak megfelelő-e a vígszínházi légkör.
Jordán Tamás, a szombathelyi Weöres Sándor Színház igazgatója saját bevallása szerint, amikor vállalta, hogy támogatja az igazgatónőt, még nem jelentek meg a hatalmi visszaéléssel kapcsolatos vádak.
Forrás: Index; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS
kzmr
2020-03-23 at 14:46
Szánalmas hazai szokásos balkáni tahónia.
Lehet, jobban jártunk volna, ha Magyarországot
szépen elosztogatják a környező országok között,
a trianoni- majd párizsi szerződések helyett.
Persze akkor rákényszerültünk volna valamilyen
nyelv megtanulására és kénytelenek lettünk volna
dolgozni is, ami a magyarnak súlyos betegség.
bl
2020-03-17 at 04:55
A balliberálisok mindenkit meglincselnek, ha módjuk van rá. Saját magukat is. Hogy-hogy csak most vették észre, hogy Eszenyi alkalmatlan? Csak nem azért, mert nem vett részt valami tüntetésen? És ki szervezi és irányítja az egészet? Hehehe. Csak nem a fejlettobjektív, haladófüggetlen társaság?
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:56
He-he. Költői kérdés:)
túródóra
2020-03-17 at 04:52
Csak látnám már,hogy az utolsó kannibál maradna közülük,az is majdcsak éhen döglene. Ezek a bitang nagy művészek ! Ezek a ripacsok,akik a keserves adónkból élősködnek.Valamikor egy gebével,abból is eggyel kódorogtak az országúton ,faluról-falura.Most meg az övék minden !
Szajko
2020-03-17 at 01:51
De hogy lehet evekig csondben osszezartan ezt turni? Persze a penzert! El tudja ezt kepzelni valaki egy lakatos muhelyben egy peksegben? Ja hogy ott dolgoznak es 100x kevesebb penzert?
Vízöntő
2020-03-17 at 00:35
Máté leminősítette magát a Gothár ügynél, akkor emlegették, hogy Upor rektori vágyakat hordoz.
Nos, melyiktől várható el kiállás a Városházával, vagy Alföldi (emlékezetem szerint őt emlegették jelöltnek) támogatóival szemben?
Eszenyi Enikő módszereiről fogalmam sincs, de az ismételt kinevezése esetén távozással fenyegetőzőknek csak annyit, nyugodtan menjenek, mert ha csak most ébredtek rá, hogy ott valami probléma van, akkor probléma lehet náluk is, pláne ha kintről ébresztették rá őket!
Orientál
2020-03-17 at 00:18
Aki egyszer nem megy el a Soros hányingerre Gyurcsányékkal együtt azt csak addig hagyják az embereket másokat szopatni és szívatni , 1x nem megy el csápolni a köcsögökkel ,korrupt Gyurcsányékkal együtt a nagy hazudozáshoz akkor rögtön a hazug kreált vádaikat is köpködik rá a minuszos balliberális csőcselékek. Főleg ami után megmagyarázza hogy miért nem ment el.
gyozo2018
2020-03-16 at 22:56
“Máté Gábor nem kíván részt venni Eszenyi Enikő lincselésében”
Hogy is van a régi szólás?
Nem szrik bele a kútba, csak a kávájára, aztán belöki.
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:54
Ott a pont.
Gullwing
2020-03-16 at 22:04
Szarok ezek a libcsi “művészkék” kivétel nélkül mind.
Namond
2020-03-16 at 21:52
Hány éve igazgató Eszenyi? 20?
Idáig nem merült fel vezetői stílusával, kommunikációjával probléma? Miért nem, ha olyan embertelen?
Miért most indult a mocskolódás? Ki és kinek akarja a helyét?
Engem a szálak mozgatója érdekel, nem a szócséplés.
Ki szervezi az Eszenyi ellenes kampányt, újságírók?
Van itt újságíró?
gyozo2018
2020-03-16 at 21:59
10 éve. Még Bajnai idejében nevezték ki.
Benedek Károly
2020-03-16 at 22:10
A “szakma” szervezi.
Kirobbant Gothar erőszak ügye (Katona, SZFE), szóba került a jó barátja és főnöke felelőssége is, aki bizonyítottan legkevesebb egy éve már tudott a visszaéléseiről. (Olvasd el a vonatkozó cikkeket, én is onnan tudom.)
A kormány pedig kimondta, hogy vagy van beleszólása, hogy mi folyik az általa finanszírozott intézményekben, vagy ugrik az állami támogatás.
Na, máris feledve a Gothár erőszak ügy, akinek Máté fedezett, s csináltak belőle “a kormány meg akarja fojtani a színjátszást” című aljas, hazug palávert.
Eszenyi nem állt be tüntetni. El is mentek a következő bemutatójára megfenyegetni.
Most cserébe kivégzik.
Az aljasságukra, alattomosságukra jellemző, ahogy Máté és a másik hányinger Jordán még sunyin oldalba is vágja Eszenyit.
Nem kell találgatni, hogy kik szervezik.
Megérdemlik egymást.
Eszenyi dicsőségének iszonyú leáldozása.
Kérdés, hogy ezek után Rudolf ezt erkölcsileg hogy ítéli meg, hogy éli meg.
Szerintem ő sem léphet ki a falkából, ha netán őt nevezik ki.
Biztos nem így képzelte, hogy előbb kivégzik azt, akivel szemben ő korrekt
pályázaton akar indulni és kizárólag szakmai megmérettetés alapján nyerni. Feltételezem róla. A helyében ebből kiszállnék.
Kata
2020-03-16 at 21:05
Íme a ballibsi,komcsi társaság igazi arca! Egymást is megfojtják egy kanál vízben, ha valaki mellé mer lépni a falka által előírt magatartásnak! De nem kár egyikért sem, amíg egymást marják, addig legalább nem kártékonykodnak egyéb területen. Remélem addig megy a hirig, amíg eltünteti egyik a másikat a palettáról.
Nonvideor
2020-03-16 at 21:35
Mindig azt tették.
Lásd a Szovjetúnió történetét, a Rákosi-Kádár korszakot. Egészen máig.
Volt, amikor lelőtték, volt, amikor akasztották egymást. Aztán rehabilitálták és újratemették. A mai világban már csak lekaraktergyilkolják egymást, majd van, akit rehabilitálnak, hogy később, ha megint renitenskedik, még jobban megtapossák, de vannak a védettek között is védettebbek, lásd, Gothár/Máté, pl.
https://www.youtube.com/watch?v=FxPgl7hkzbI
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:52
Ámen.
Polgár
2020-03-16 at 20:54
A libsi-komcsi banda nyugodtan falja fel egymást – kunbéla-utódok!
moliere
2020-03-16 at 21:20
Ez egy érdekes zabálás, mert minél többet zabálnak, annál több falat van a tálon előttük, és annál többen zabálnak az asztalnál. Valahogy mindenből ők jönnek ki jól, a végén nem vonatkoznak rájuk az emberi és fizikai törvényszerűségek.
gyozo2018
2020-03-16 at 21:32
3 liberális indult, mindegyik klf. mértékben az.
errőlvanittnagybaszó
2020-03-16 at 20:52
Teljesen lényegtelen, hogy most hogy végzik ki a nemzetellenes, tehetségtelen ribi Eszenyit a fajtársai. Nem kell érte könnyet hullatni. Helyére majd jön egy másik véresszájú, idegenlelkű cionista. Nem tök mindegy ?
Benedek Károly
2020-03-16 at 21:29
Van egy csavar az egészben.
A harmadikra senki sem szavazott.
Rudolfra néhánnyal kevesebben, mint Eszenyire.
Úgy tűnik, a liberálisok nem igazán akarják Rudolfot, mert anno voltak korrekt nyilatkozatai> a szemlélete, gondolkodásmódja nem simult bele az ultraliberális masszába.
Most viszont Nagy-Kálózy beállt csasztuskát énekelni a Selmeczy elvtárs kórusába, ami őszintén elszomorított. Így múlik el a világ dicsősége.
Végül is, ha nem állt volna be, akkor Rudolf ennyi szavazatot sem kapott volna?
Szóval az egész úgy gusztustalan, ahogy van, Gothar/Máté, Eszenyi, Nagy-Kálózy/ Rudolf… Ha elgondolja az ember, hogy Bubik, Kaszás kiváló barátai voltak, mélyen elszomorodik. De ez is vastagon aláhúzza, hogy miféle maffiózók uralják el a pályát, hogy még a tisztességesek is kénytelenek valamennyit “engedni”… Rémes.
Megéri ez Rudolfnak?Én kilépnék ebből a helyében.
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:50
Ott a pont. “Tevékenykedjenek” csak:)
aussie
2020-03-16 at 20:46
Ezek még a helyükön vannak???
Nonvideor
2020-03-16 at 20:43
Jordánnak is hiányzik valamije… a gerince.
Amúgy, végül is egymást fojtogatják a liberálisok.
Náluk gy zajlik a vezetőváltás, a generációváltás.
Így nyírták ki Martont is. Eszenyi azonnal felfüggesztette.
Most őt marja a hiéna falka.
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:50
Ha így tett anno, akkor nem sajnálom. Mindenki visszakapja, amit adott:)
Nonvideor
2020-03-16 at 20:40
“(…)Eszenyi Enikő most gyűjtene ajánlásokat, arra kérném, hogy először is teremtsen tiszta helyzetet a személyével kapcsolatban, és az eredménytől tenném függővé támogatásomat.”
És még sunyi is.
gyozo2018
2020-03-16 at 20:39
“ahogyan korábban többször is tettem már –, hogy az erőszak, a hatalommal való visszaélés minden formáját elítélem”
Ezt Gothár ügyeiben valahogy nem tartotta fontosnak hangsúlyozni a kolléganői előtt, amikor -a nyilatkozataik szerint-, panaszt tettek a jó barátjának a viselt dolgairól.
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:48
Ott a pont.
gyozo2018
2020-03-16 at 20:37
Sajátos.
A Gothár/Máté kettős miatt robbant ki az ügy, s most meg szépen
fölteszi a kezeit, neki nincs köze hozzá. Ögyes…
Hogy is áll a Gothár-Máté ügy?!
Jodi fejlemények?
Mit keres Máté még mindig az igazgatói székben?
gyozo2018
2020-03-16 at 21:36
Bocs: jogi.
Fekete Brigitta
2020-03-17 at 05:30
Bizony, kedves Győző, neked igazad van! Máté Gábor is egy meztelen csiga…