A kifejezetten Izrael-ellenes és palesztinpárti tüntetéseken azt látjuk, hogy nemcsak migránsok vesznek rajtuk részt, akik csak most érkeztek az országba, hanem rendszerint már osztrák útlevéllel rendelkezők, akik a második, harmadik vagy negyedik nemzedék óta Ausztriában élnek – mondta a Magyar Nemzetnek Benjamin Nägele, az Ausztriai Zsidó Hitközségek Szövetségének főtitkára a májusi bécsi tüntetéshullámról.
Szavai szerint az iszlamisták mellett bal- és jobboldali szélsőségeseket is egyesít a zsidóellenesség, és a járványellenes intézkedések ellen is tüntettek a holokausztot bagatellizálva. Mint Benjamin Nägele a lap szombati számában megjelent interjúban rámutatott, nem először élnek át ilyesmit.
A zsidó közösségeket felelőssé teszik azért, ami a Közel-Keleten történik, és ez újra meg újra olyan antiszemita megnyilvánulásokba torkollik, amilyeneket sajnos Bécsben is láttunk
– fogalmazott, hozzátéve: természetes, hogy ezt megszenvedi a biztonságérzetük. Lépéseket tettek, érzékenyítették a problémára a közösség tagjait, és a hatóságokkal együttműködve megerősítették a biztonsági intézkedéseket – mondta Benjamin Nägele, aki szerint hitközségüknek mintegy 7800 tagja van Bécsben, és összesen valamivel több mint nyolcezer egész Ausztriában. Arra a kérdésre, hogy mit várnának az osztrák hatóságoktól, úgy fogalmazott, hogy a védelem a legfontosabb szó.
Az alapjogok és a demokratikus értékek védelme is, amellyel rendelkezünk, ahogy a fizikai védelem is… Elvárjuk és meg is kapjuk az itteni hatóságokkal való kiváló együttműködést. A zsidó közösségnél és Bécs városában általában is hihetetlenül magas a biztonsági színvonal. Bécs igenis a világ egyik legszebb és legbiztonságosabb városa, és zsidó közösségként nagyon jól érezzük itt magunkat
– hangsúlyozta Benjamin Nägele.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga
Facebook
Twitter
YouTube
RSS