Pesti Srácok

Megtörtént a szexuális forradalom: LMBT-padot avattak Ferencvárosban (Videó)

Kihívások hegyeit kellett leküzdeni érte, verítékes munkával készült el és Ferencváros minden problémáját megoldja, mi ez? Egy pad. Pontosabban egy szivárványos pad. Erről ülve azonban még a DK és az MSZP nélkül is újrázásra készül Baranyi, hiszen az ehhez hasonló "fejlesztések" magukért beszélnek.

– mondta a PestiSrácok.hu-nak Döme Zsuzsa, Ferencváros kutyapárti alpolgármestere arra a felvetésre, hogy vajon képesek lesznek-e padtársával újrázni, ha a DK nem áll be mögéjük jövőre.

Márpedig miért ne állna be szívesen bárki, mikor olyan innovációk sora valósul meg a kerületben, mint a csütörtökön átadott szivárványos pad, amelyet az Amnesty International közreműködésével sikerült átfesteni. Állítólag mintegy 10 óra munkája volt "több aktivistának" a kétszemélyes pad kiszínezésére. Döme szerint egyébként a projekt kapcsán komoly "hivatali akadályokat kellett leküzdeni" (értsd: senkit nem érdekelt a dolog), de "életmentő" vállalkozást vittek sikerre az amnestys fiúk, lányok(, stb).

PestiSracok facebook image

Vig Dávid, az Amnesty International ideiglenesen hazánkban állomásozó baráti egységeinek igazgatója egy héttel az LMBT-közösség évenként megrendezésre kerülő, egymást fehérneműben Budapest utcáin végigkorbácsoló eseménye előtt arról beszélt, ma az LMBT-kapcsolatban élőknek ma kétszer meg kell gondolniuk, hogy megfogják-e egymás kezét a nyílt utcán. Hozzátette, a szivárványos pad a "legmenőbb" dolog, amit csinálni lehet, és úgy vélekedett, hogy ettől az LMBT-személyek biztonságosabban fogják érezni magukat. Mondjuk a legutóbbi hasonló ferencvárosi "public art" sem volt valami szerencsés választás.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!