Pesti Srácok

Mennyit rontott Jim Jones megítélésén az agapé buli?

Mennyit rontott Jim Jones megítélésén az agapé buli?

Attól, hogy valaki szektavezér, még vonatkoznak rá szabályok. Képzeljük csak el, hogy mennyire szívesen itták volna meg a dzsungelben a ciános üdítőt a hívek, ha Jim Jones előtte nyilvánosan mászik rá a gyülekezet nőtagjaira bemindenezve. Vagyis, nem kell elképzelni, ez meg is történt, mégis megitták a cool aid-et. De nem is tudom mindez honnan ugrott be, teljesen másról van szó, a Publicus ugyanis megmérte Magyar Péter népszerűségének változását.

Az Index megszerezte a Publicus Intézet legfrissebb kutatását, amelyben a választók Magyar Péter közéleti mozgásáról alkotott véleményét vizsgálták. Pulai András intézete pedig komoly munkával kikutatta, hogy a Tisza elnevezésű MLM-mozgalom hívei körében nem történt nagy változás. A június 28-a és július 4-e között, 1000 fős reprezentatív telefonos mintán végzett mérés két tématerületet vizsgált ezen a két kérdésen keresztül:

Mint tudjuk, Magyar Péter korábban azt hazudta, hogy kizárt, hogy beüljön képviselőként az Európai Parlamentbe, majd megtudta mennyit kereshet vele és egy erősen irányított kérdést intézett a követőihez, akiktől természetesen azt a választ kapta, hogy "de Péter, menjél Brüsszelbe". A Telexnek adott legutóbbi interjújában ennek kapcsán elismerte, hogy "hoz olyan döntéseket, amiket abban a pillanatban nem kellene meghozni", azt mondta, hogy „a Magyar Péter-jelenség” része, hogy ember és hibázik (és ugye tegnap óta tudjuk, hogy ő a nagybetűs MAN, vagyis az EMBER, az még hiányzik, hogy posztoljon egy Ecce homo feliratú Insta-sztorit)

PestiSracok facebook image

A mandátum felvételéről a kutatás szerint az összes megkérdezett válaszadó 39 százaléka vélekedett úgy, hogy inkább helytelen ez a döntése, 38 százalék szerint viszont helyesen döntött. A magasabb iskolai végzettséggel rendelkezők inkább helyeselték a döntést. A legfeljebb csak 8 általánost végzettek 41 százaléka nem értett egyet a mandátum felvételével, a felsőfokú végzettségűeknek azonban csak a 34 százaléka.

Milyen meglepő: a Népek Egyházának híveit nem zavarta, hogy Jim Jones hazudott

Különös éjszaka volt...

A Publicus Intézet kutatásából kiderül, hogy legtöbben (értelemszerűen) Budapesten hallottak Magyar Péter Ötkertben elköltött bulikájáról (kiskorú lányok fogdosása, telefon lopás és Dunába hajítás, ahogy a MAN nyomja, tudják), életkori megoszlás alapján viszont a 60 éven felüliek, miközben a legkevesebben épp a 18 és 29 év közöttiek, ami annyira nem meglepő, hiszen a Magyar által Brüsszelbe juttatott Facebook-képviselő biztosan gondoskodott arról, hogy a közösségi médiában ne fusson nagyot a történet.

A Facebook-Instagram univerzum lakóit elkerülték a hírek

A közvélemény-kutató társaság azt is megnézte, hogy azok, akik hallottak a történtekről, pártpreferenciák szerint mit gondolnak arról, valóban dulakodott-e egy szórakozóhelyen. A Fidesz–KDNP hívei tartották legtöbben igaznak, hogy ez megtörténhetett, majd az ellenzéki szavazók, legkevésbé pedig a Tisza Párt szimpatizánsai, de ő közülük is a többség: 61 százalékuk. Azzal, hogy vezető politikushoz nem méltó módon táncolt fiatal lányokkal, a Tisza Párt szimpatizánsainak 59 százaléka értett egyet, míg a legtöbben a kormánypártok szavazói (87 százalék) gondolták így.

Azt a kérdést is feltették, hogy miként változott Magyar Péterről kialakított véleménye mindezen események hatására. A megkérdezettek közül a 60+ korosztály körében romlott Magyar Péter renoméja a legnagyobb arányban (33 százalék); míg legkevésbé a Tisza Párt szavazóinak körében és a legfiatalabb generáció képviselői szemében, ugyanitt a fideszesek a birkák, mi követjük szemellenzővel Orbán, ők viszont okosak és jól átgondolják, hogy kire szavaznak. Jaj.

Forrás: Index; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.