Hűtlen kezelés miatt tett feljelentést Borbély Lénárd csepeli polgármester ügyei miatt Mohilla Tamás, a Fidesz helyi képviselőjelöltje. A feljelentés öt pontban sorolja fel a hűtlen kezelés gyanúját megalapozó tényeket, köztük azt, hogy miként építhetett Borbély – a feljelentés szerint legalább 180 millió forintot érő – pazar házat nemrég úgy, hogy hat év alatt az összes legális, bruttó (!) jövedelme 84 millió forint volt. Ugyancsak nehezményezik, hogy a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia tervezett kollégiumának visszavett helyére felépített tenisz- és padelpályákra, a Borbélyhoz igen közel álló vállalkozónak felhúzott Kis-Duna-parti csúcskategóriás étteremre miért szórt el az önkormányzat 1,32 milliárd forintot, továbbá tavaly miért emelték meg önkormányzati felhatalmazás nélkül azoknak az önkormányzati cégeknek a büdzséjét közel egymilliárd forinttal, amelyek a polgármester imázsépítésében és kampányában is részt vesznek?
Mohilla Tamás, Csepel 7. számú körzetének Fidesz–KDNP-jelöltje sikkasztás, csalás és hűtlen kezelés miatt tett feljelentést ma a rendőrségen, a Facebook-oldalán pedig azt közölte:
Véget kell vetnünk a csepeli pénzszivattyúnak! Elég volt abból, hogy Borbély Lénárd és csapata gátlástalanul kifosztja a kerület kasszáját! Csepelen változás kell!
A Fideszből elnöki, választmányi határozattal kizárt Borbély Lénárd polgármester és egykori mentora, Németh Szilárd, a Fidesz alelnökének elmérgesedett viszonyáról, Borbély összeférhetetlenség gyanúját felvető ügyeiről és a birkózóakadémia elleni bosszúhadjáratáról ebben az oknyomozó cikkünkben írtunk.
Most a csepeli Fidesz kiemelt néhány jelentősebb ügyet, amelyek miatt feljelentést is tettek. “Borbély Lénárdnak bevallása szerint hitele nem volt és az ingatlanvásárláshoz nem is vett fel, mégis alsó hangon legalább 180 millió forintot érő házat épített” – veti a polgármester szemére a feljelentés, megjegyezve, hogy Borbély hivatalos jövedelme a ház értékénél jóval kevesebb, összesen bruttó 84 millió forint volt 2015 és 2022 között. A feljelentés azt is nehezményezi, hogy a Csepelen luxusszámba menő családi ház felépítése előtt Borbély úgy adta el előző, jóval kisebb házát barátjának, Märtz Józsefnek, hogy a bevétel nem került bele a vagyonbevallásába, így valamilyen visszaélés feltételezhető a háttérben.
A második pontban a feljelentő a választási szabályok megsértését és hűtlen kezelést valószínűsít, amiért Csepelen a polgármester kampánya és a milliárdos önkormányzati finanszírozásban részesített Csepeli Városkép Kft. tevékenysége teljesen összefonódott. A városi cég nem is burkoltan Borbély Lénárd választási egyesületét népszerűsíti, a politizáló egyesület aktivistái és a kft., illetve az önkormányzat munkatársai részben azonosak, és Borbély kampányát támogatják, például krumpliosztás és más kampányesemények, propagandamunka révén. Mohilla Tamás szerint mindez megkérdőjelezi a csepeli önkormányzat munkájába vetett társadalmi bizalmat is.
Mint emlékezetes, a szakítás után Borbély új politikai szervezetet hozott létre, és képviselőjelölti listájának befutó helyeire (alpolgármestere mellett) a 2019-es baloldali összefogás három, kifejezetten szélsőséges figurája került, a maradék helyekre pedig a családi és üzleti ügyekben felbukkanó szerelők kerültek.
A harmadik pont a bevezetőben is említett, elit szabadidő-komplexum költségeit és a baráti, üzlettársi összefonódásokat firtatja, míg a negyedik pont a Csepeli Városgazda Kft. körüli haveri összefonódásokat és a közbeszerzési törvény többszörös megsértését valószínűsíti. Az ötödik pontban a feljelentő azt nehezményezi, hogy már jóval a Covid-járvány elmúlta után, 2023-ban is úgy finanszírozták a Borbély Lénárd baráti és üzleti köreit megrendelésekkel ellátó önkormányzati cégeket, hogy a költségek teljesen elszabadultak, az előirányzathoz képest 43–84 százalékos keretnövelés történt a feljelentés szerint az önkormányzat megkerülésével és a jogszabályokkal ellentétes módon. Itt közel négymilliárd forintról van szó.
Németh Szilárd, a Fidesz országos alelnöke és a csepeli Fidesz elnöke előzőleg Facebook-posztot tett közzé, amelyben úgy érvelt:
Ismét az a veszély fenyegeti a kerületet, hogy visszacsúszik baloldali múltjába, Borbély Lénárd a komcsikat megszégyenítő módon építette ki saját elv- és üzlettársi világát. Csepel polgármestere a politikai tevékenységét és a magánéletét is a korrupcióra alapozza. Borbély 2016 és 2024 között a csepeli Fideszen belüli teljhatalom megszerzésének kísérletétől eljutott az Orbán Viktorral szemben induló párt megalapításáig. Borbély Lénárd a csepeli Magyar Péter, a háborúpárti dollárbaloldal trójai falova.
A feljelentésre és Németh Szilárd állításaira az Ábel Attila csepeli alpolgármester által szerkesztett Csepel.info reagált. Az “Ez már a végjáték? Elképesztő vagdalkozásba kezdett Németh Szilárd” című cikkükben többek között azt írják:
Óvodai, iskolai és más munkahelyi címekre is elküldte Németh Szilárd azt a körlevelét, amelyben ismét Borbély Lénárd polgármestert becsmérli. A körlevélben olyan cikkekre utal állítása bizonyítékaiként, ahol saját magával készített interjúk vannak.
Forrás: Csepeli Fidesz, Csepel.info; Fotó: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS