Pesti Srácok

A Momentum gyurcsányi színvonalon uszít a külhoni magyarok ellen (Videó!)

„Erdély fontosabb a Fidesznek, mint Magyarország” – ezt állítja legújabb kampányfilmjében a Momentum Mozgalom váci szervezete. A két és fél perces videóban Juhász Béla Róbert, a párt váci országgyűlésiképviselő-jelöltje ezt azzal a szürreális párhuzammal igyekszik alátámasztani, hogy azért romosak Vác épületei, mert a kormány ezek felújítása helyett a határon túliaknak adja a pénzt. Ugye, milyen ismerősek ezek a szavak? Gyurcsány Ferenc is ugyanebben a stílusban próbálja egymásra uszítani az anyaországi és a külhoni magyarokat.

Ami azt illeti, nem is nagyon vártunk mást egy olyan csapattól, amelyik legelső megmozdulásával kettétörte sok százezer magyar álmát egy hazai rendezésű olimpiáról. A Momentum – amely mostanában csak a tagjai kiválásával és a szervezeten belüli harcokkal kapcsolatban tud bekerülni a hírekbe – ezúttal nem állt elő újító ötlettel, hanem egész pontosan lemásolta Gyurcsány Ferencnek a határon túli magyarok ellen indított hecckampányát.

A Youtube-on kedden közzétett két és fél perces videóban a magát „igazmondó Juhásznak” nevező Juhász Béla Róbert két épülettel, egy elhagyatott házzal és egy „elhanyagolt állapotban lévő” templommal igyekszik demonstrálni, hogy milyen borzasztó állapotok uralkodnak Vácott. Hogy ehhez hogy jön a – látszólag legalábbis – kiváló állapotban lévő Diadalív a videó elején, azt talán az olvasóknak sikerül megfejteniük, mi kevés logikát véltünk felfedezni a mutogatásában, de ez most mindegy is. Ami nem mindegy: „igazmondó Juhászunktól” azt is megtudtuk, hogy ugyan a kormánynak szándékában áll felújítani a belváros épületeit, de majd csak 2031-ben. S mit gondolnak, miért? Hát persze, hogy a határon túli magyarok miatt:

PestiSracok facebook image

– teszi fel a milliós kérdést Juhász, aki hozzáteszi: mindezt a magyarok adóforintjaiból finanszírozza a kormány. A képviselő-jelölt nem rest tovább hergelni a videót nézőket azzal, hogy „a román GDP tavaly több mint a kétszerese volt a hazainak”, majd levonni a „nagy következtetést”, miszerint:

A gyűlöletkeltő hecckampányért nem kell messzire menni, elég megnyitni Gyurcsány Ferencnek, vagy pártjának, a Demokratikus Koalíciónak a Facebook-oldalát. A párt ugyanis erre építette fel az egész választási kampányát. Ennek ékes bizonyítéka a DK első emberének szombati évértékelő beszéde, amelyről mi is beszámoltunk. Ebben a volt miniszterelnök a többi közt arról beszél, hogy szerinte „a kormány nem tagadja, hogy az elmúlt években több tízezer orosz bűnöző kaphatott magyar állampolgárságot”.

– mondta, hozzátéve, hogy éppen ezért kell megvonni a határon túliak szavazati jogát.

Fotó: Youtube

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.