
Oroszország gyakorlatokat kezdett a Jarsz interkontinentális ballisztikus rakétarendszerrel és mintegy háromezer katonával – közölte szerdán a védelmi minisztérium, amit feltehetően Moszkva újabb kísérletének tekintenek, hogy megmutassa nukleáris erejét – írja a Guardian.
A portál cikke szerint Vlagyimir Putyin elnök célja, hogy a Jarsz rakétarendszer (amely a Topol rendszert váltotta fel) Oroszország “legyőzhetetlen fegyverei” részévé és nukleáris arzenálja földi telepítésű részének gerincévé váljon.
Összesen több mint 3000 katona vesz részt a gyakorlatokon
– közölte a védelmi minisztérium a Telegramon közzétett közleményében.
Oroszország 2009-ben kezdte meg a Jarsz interkontinentális ballisztikus rakétarendszerek telepítését, amikor a hordozórakétákat kísérleti harci szolgálatra helyezték a stratégiai rakétaerőnél. A rendszer hatótávolsága 11 és 12 ezer kilométer között mozog. A Jarsz azért különösen veszélyes fegyver, mivel hidrogénbombával is fel lehet szerelni.
Forrás: Guardian; Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij
Facebook hozzászólás
TS
2023-03-29 at 18:36
Nem kéne a húrt tovább feszíteni, srácok. Ez vonatkozik minden nagyobb országra.
1ENAKI
2023-03-29 at 14:05
Tisztelt Nahát! Én is azt hiszem,hogy Amerika már csak egy dologból értene,ha fehők közül keresnék,hová tünt Amerika.Ne kerüljön sor rá.Nekik volt pofájuk a II.világháború végezetével ledobni az atom bombát Hirosímára.
gyurcsányiviktor
2023-03-29 at 10:05
Hiába gyakorlatozgatnak a ruszkik, a mocsok jenkik addig nem térnek észhez, amíg a saját városaikból nem érkeznek, a szétrombolt hohol, szerb, iraki városokhoz hasonló videofelvételek.
Már nagyon várom azokat !
Kakukk
2023-03-29 at 09:45
“. A Yars ICBM azért különösen veszélyes fegyver, mivel hidrogénbombával is fel lehet szerelni.”
Meg azért, mert a nem silóból kilőhető, mobil változatai olyan rendszerrel rendelkeznek, hogy nem kell az aktuális tartózkodási helyhez képest újra számolni és betáplálni adatokat a stratégiai célpontok eltalálásához, azt folyamatosan, mozgás közben frissíti. Továbbá semmilyen előkészület nem kell a terepen történő alkalmazáshoz.
Röviden bárhol jár, közlekedik a komplexum, megáll, letalpal és 2-3 percen belül indul a rakéta. Az ellenség meg nem tudja, éppen honnan, melyik objektumból fogja kapni az áldást. Főleg, ha az menet közben valahol leparkolt és jól leálcázták.
Nahát
2023-03-29 at 09:13
Szegényített uránlövedékek? Tessék, most már itt tartunk, de amilyen hülye Amerika jelenlegi vezetése Sorossal az élen, ebből sem fognak érteni.