Nyomozás indult a Törökországban terrorizmussal kapcsolatban elítélt Hasan Kiliccsel és magyarországi cégével kapcsolatban az adóhatóságnál. A Helsinki Bizottság által támogatott Kilic cége adótartozásokat halmozott fel, ezért végrehajtást is elrendelt ellene a hatóság – írja a Magyar Idők.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vizsgálódik a Helsinki Bizottság által felkarolt, Törökországban terrorizmussal kapcsolatban elítélt Hasan Kiliccsel és vállalkozásával kapcsolatban. A Magyar Idők úgy tudja, állampolgári bejelentés érkezett a NAV-hoz költségvetési csalás, sikkasztás, számviteli rend megsértése és közokirat-hamisítás miatt.
A NAV folyó nyomozásról nem ad tájékoztatást, mint ahogy arról sem, hogy Hasan Kilicnek milyen adótartozásai vannak, ez utóbbi az adótitok körébe tartozik. Csakhogy a cégnyilvántartások nyilvánosak, így pontosan nyomon követhető, hogy Hasan Kilic betéti társasága milyen eredményt produkált eddig 2011-es alapítása óta, mennyi adót fizetett be, illetve nem fizetett be a költségvetésbe. Hasan Kilic vállalkozása egy gyros‑büfé, amely Szentendrén található.
A cég közzétett gazdasági adataiból látható, hogy a 2011. július 29-én ötezer forint törzstőkével alapított bt. eddigi működése alatt csak veszteséget termelt, holott szemmel láthatóan nagy a forgalma és tetemes a bevétele. Eközben folyamatosan csökkent a tőkéje, 2016-ban már majdnem ötmillió forint mínuszban volt, tíz és fél milliót meghaladó bevétel mellett. Adót nem fizet, amiért a NAV jogelődje, az APEH végrehajtást is elrendelt a cég ellen, amelynek a 2017. június 6-i állapot szerint is több millió forintos adótartozása volt.
Kilic a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalnál (BÁH) a meghallgatásai során többször emelt hangon tette szóvá az ügyintézőnek, hogy
vele úgy bánik a magyar állam, mint egy kutyával, holott ő becsületes adófizetőként dolgozik itt 11 éve.
A cégbírósági adatok azonban másról árulkodnak. Úgy tudjuk, a NAV-vizsgálat arra is kitérhet, mitől lesz minden évben veszteséges Kilic szép forgalmat lebonyolító cége, illetve hová tűnik a nyereség.
Hasan Kilic 2006-ban hamis útlevéllel érkezett Magyarországra Isztambulból repülővel, tíznapos vízummal. A nevét, személyes adatait bemondása alapján rögzítették. Azóta számtalan eljárást indított a BÁH-nál annak érdekében, hogy menekült- vagy oltalmazott státus iránti elismerést kérjen. Ezt azonban nem kapta meg, de a hatóság döntése minden esetben az volt, hogy a visszaküldés tilalma fennáll.
Ez gyakorlatilag egy „megtűrt” állapotot jelent, amely nem jelenti a menekültként vagy oltalmazottként elismerést, csak azt, hogy az illetőt nem lehet az országból kiutasítani. Ez utóbbit is visszavonta a BÁH 2015-ben, ám a bíróság hatályon kívül helyezte a döntést, így 2016 nyarán új eljárás indult az ügyben. A Helsinki Bizottság pedig makacsul kitart a terrorizmusért elítélt és adótartozásokat felhalmozó, NAV-vizsgálat alatt álló férfi mellett. Pedig Hasan Kilic ügyében az egyetlen kézzel fogható bizonyíték a BÁH által a török hatóságoktól bekért dokumentum, egy 1995. október 18-án, török bíróság által hozott ítélet.
Ebben szerepel, hogy Kilicet 12,5+1,5 év fegyházbüntetésre ítélték, mert a PKK kurd terrorszervezet tagjaként fegyveres támadásokat hajtott végre, valamint jelentős mennyiségű fegyvert rejtegetett. A PKK a nemzetközi terrorszervezetek listáján szerepel, Törökország területén számos robbantásos cselekményt követett el repülőtereken és városok közterein, valamint merényleteket, rajtaütéseket rendőrőrsök, katonai állások ellen.
Magyar Idők; Fotó: 444 (A kép illusztráció.)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS