Az Európa Liga főtábláján az első csatát az Anderlecht vendégeként vívta a Ferencváros. A budapesti csapat nem kezdte jól a mérkőzést és a második félidőben hiába zárkózott fel, mégis bekapott kettő gólt. A későbbiekben azonban sikerült szépíteni és még egy kiállítást is kapott az Anderlecht. Ez azonban nem volt elég a győzelemre, de a döntetlenre sem és el kellett fogadni azt a szomorú tényt, hogy ezúttal a nagyobb nevű, papíron esélyesebb csapat nyert.
Pontosan harminc esztendeje a Ferencváros labdarúgócsapata történelmi sikert aratott az Anderlecht egy-nullás legyőzésével a Bajnokok-Ligája utolsó selejtezőmérkőzésén. Elérhető közelségbe került a főtábla, ami addig ismeretlen fogalom volt a modern magyar labdarúgásban. Eufóriában várták a szurkolók a visszavágót és bíztak abban, hogy a Kuntics góljával megnyert idegenbeli mérkőzés után a hazai pályán már nem lehet gond. Nem is lett, hiszen egy-egyes döntetlennel zárult a meccs és jöhetett a nagyágyúk sorozata. Ajax, Real Madrid és a svájci Grasshoppers, akik ellen még nyerni is sikerült. Ezt a történelmi sikert az Európa Ligában szerette volna újraélni a Fradi és annak szurkolói is. 1994 után újra az Anderlecht ellen léphettek ki Belgiumban a zöld-fehér mezes játékosok. Egy olyan ellenfél ellen, aki nem régen edzőt és játékstílust cserélt. A tét és a találkozási pont azonban már más volt! Ugyanis most egy főtáblás meccsre volt kiírva a két csapat.
A kezdői sípszót követően a négy magyar játékossal felálló Fradinál volt kevesebbet a labda. Jól érezhető volt, hogy a belgák elszántak. Talán pont azért, mert mostanában nem megy nekik és ez a meccs kiváló lehetőség volt a bizonyításra. Ettől függetlenül az első komoly lövést a találkozón Traore indította, de a védelemről kipattant a a labda és a szögletből pedig nem alakult ki kapura veszélyes helyzet. Nem kellett sokat várni és Dibusz Dénesnek akadt védeni valója miután az Anderlecht csapata a jobb szélen pillanatok alatt felvitt e a labdát és a csatár Dolberg lőhetett. Ehhez hasonló támadással később már a széleket váltogatva próbálkoztak a belgák. Így nem volt kérdés mire kellett volna figyelnie a magyar csapatnak, ehhez képest volt, hogy Botka élte magát bele túlzóan a támadásba és nem sikerült időben visszaérnie. Ami az ellenfél játékát figyelve luxusnak számított. Ugyanakkor támadásban pedig nagyon hasznosnak minősült és ugye korábban láthattuk már őt gólt lőni.
Az első negyedóra végén Kady előtt ordító helyzet alakult ki mégis elmélázta. Három perccel később pedig Cissé sárgult be miután Dolberg ellen szabálytalankodott. A huszadik percben ismét Kady került helyzetbe szépen cselezte ki az ellenfél játékosait, de beleléptek a lövésébe. Ezzel pozitívan kell konstatálni, hogy félidő közepe táján a Ferencváros nem adta át teljesen a terepet a meccset kifejezetten jól kezdő Anderlechtnek. A huszonötödik percben Edozie bombázott Dibusz kapujára, aki védeni tudott, kipattant róla a labda, a vendégek szélsője Sardella ismételhetett, de fölé tekeredett a lövése. A harmincadik percre kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de ez nem jelentette azt, hogy az Anderlecht ne indított volna támadást. Továbbra is jól használták a széleket, ugyanakkor labdabirtoklásban és támadásban is javult a magyar csapat mutatója. A harmincötödik percben Varga Barna végre megfelelő helyzetbe kerül, de blokkolt a hazaiak védelme. A negyvenedik percben sérülés miatt cserélt az Anderlecht, Amuzut váltotta a támadósorban a fiatal Angulo. Ezt követően a Fradi került helyzetbe, Kady lövését blokkolták újfent. A további percek sem hoztak gólt, így javarészt Dibusznak köszönhetően nulla-nullás döntetlennel zárult az első játékrész.
A második félidőre az eső is csatlakozott a mérkőzéshez, de ami fontosabb hír, hogy a Fradi lényegesen jobban kezdett, mint az első sípszót követően. Az ötvenharmadik percben azonban sokadszorra jutott el úgy az ellenfél tizenhatosa elé, hogy nem tudta méltó módon befejezni a támadást. Az ötvenhetedik percben Varga Barna lőhetett, igaz éles szögből ami nem okozott gondot a belga kapusnak. Nem sokkal később, a hatvanadik percben az Anderlecht középpályása, Verschaeren tizenhét méterről kilőtte a sarkot, így kissé váratlanul, de vezetést szereztek. 1-0. Meglepő volt ez a gól ebben a szakaszban, de a meccs összképét nézve, nem teljesen. Ami egy óra brüsszeli játékot követve mindenképpen említésre méltó, hogy a Fradiban valahogy pont a belga Rommens nem volt a csapatba illeszthető, ami azért meglepő, mert Jansen edző láthatóan nagyon bízik benne. Ugyanakkor Maiga ezen a poszton vélhetően erre a meccsre jobb választás lett volna.
Szegény csapatot az ág is húzza, ugyanis öt perccel a bekapott találatot követően Edozie Botkáról kiharcol egy tizenegyest. Dolberg végezhette el a büntetőt és nem kegyelmezett. Ugyanoda lőtte, ahova a gól is érkezett, a jobb alsóba. 2-0. Nem kellett sokat várni és a Fradi hármas cserét hajtott végre. Érkezett a brazil támadó Saldanha, a tunéziai válogatott Ben Romdane és Maiga is szót kapott. Kady, Zachariassen és Abu Fani pedig búcsúzott a mérkőzéstől. Ez azt jelentette, hogy Varga Barnabás és az új csatár egyszerre tartózkodott a pályán. Nem kellett sokat várni és még két helyen változtatott Jansen mester, Civic váltotta Ramirezt míg a dán Gartenmann Botka Endre helyére érkezett. Az utolsó tíz percre Angulo folyamatos szabálytalanságai miatt kettő sárga lapot is kapott, így el kellett hagynia a pályát. A Fradi friss támadói pedig még nagyobb kedvvel rohamozták a belgák kapuját, de az Anderlecht védelmén valahogy mindig kipattantak a lövések. Aztán jött Traore, akinek lövését követően egy belga védőről végre bepattant a labda a kapuba, de lest intett az asszisztens. Szerencsére ez az ítélet felül lett bírálva és végre el lehetett könyvelni a szépítő találatot. 2-1. Az utolsó percekben a Fradi hajtott az egyenlítésért, de sokat állt a játék szabálytalanságok miatt és csak négy perc ráadást kapott a találkozó. Ennek köszönhetően nem sok esély maradt elérni a döntetlent, ami azt jelentette: a Ferencváros vereséggel kezdte az Európa liga nyolc mérkőzésből álló főtáblás sorozatát.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS