Az oroszok már évekkel ezelőtt megtalálták a hekkertámadások elleni védekezés tökéletes formáját – mondta a Magyar Időknek adott interjúban Horváth József, a polgári, valamint a katonai titkosszolgálat egykori helyettes vezetője. A nemzetbiztonsági szakértő beszélt a migráció kezeléséről is.
A Magyar Időknek adott interjúban Horváth József, a katonai titkosszolgálat egykori helyette vezetője azt mondta: szinte kizártnak tartja, hogy manipulálták volna az amerikai elnökválasztás eredményét, véleménye szerint a sajtóban megjelent állítások egészen egyszerűen álhírek. A hekkertámadásokkal kapcsolatban a nemzetbiztonsági szakértő arról beszélt, hogy “mind a védelem, mind a támadás irgalmatlan költséggel jár és informatikai csúcstechnológiát igényel”, és a siker egyáltalán nem biztos. Kiemelte: az informatikai rendszerek védelme, illetve az adatszerzés azóta ró komoly terhet a nemzetbiztonsági szervekre, amióta léteznek számítógépek. Horváth szerint egyetlen hatékony védekezés van a hekkertámadás ellen: ha a számítógépen nem rögzítenek fontos adatokat, tulajdonképpen ellehetetlenítik az ellenük irányuló informatikai támadásokat. “Irattárak, páncélszekrények, őrök és egyetlen példány. Ez a legbiztosabb rendszer.”
Az al-Kaida ugyanis éppen arra jött rá, hogy az infokommunikációs eszközök megkerülésével is meg lehet szervezni egy terrorakciót.
A szakértő a Magyar Időknek adott interjúban felhívta a figyelmet arra, hogy a közösségi portálok segítségével is komoly zavart lehet kelteni egy-egy ország életében, példaként pedig az arab tavaszt és az ukrán válságot említette.
A recept ugyanaz volt a Majdan tér és az arab országok esetében is. A forradalom jórészt virtuális térben mozgott, az eseményeket főként a médiában formálták. Ukrajnában volt egy oroszbarát oligarchakormány, amelyet felváltott egy Amerika-barát oligarchakormány. Az arab országokban pedig Amerika hathatós segítségével demokrácia fedőnéven kaotikus, kiszámíthatatlan helyzet alakult ki. A két térség destabilizálása komoly zavart okozott Európában, migrációs nyomás alá került a kontinens, az ukrán események pedig például a német–orosz közeledési folyamatot is derékba törték.
Horváth József aláhúzza: a politikai pártoknak el kellene kezdeniük azon gondolkodni, miként lehetne újraszabni a nemzetbiztonsági törvényt annak érdekében, hogy a titkosszolgálatok kellő hatékonysággal léphessenek fel az ilyen befolyásolási kísérletekkel szemben.
Arról pedig, hogy a nemzetbiztonsági szakértőnek mi a véleménye a migrációról, az uniós politikáról és a terrorveszélyről, a Magyar Időkben olvashatja el, ide kattintva.
PS/Magyar Idők, fotó: Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS