Több, mint ötezer család vette igénybe a diákhitelhez kapcsolódó családtámogatásokat 2018. január 1. óta – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára szerdán, Budapesten, sajtótájékoztatón.
Novák Katalin emlékeztetett: a gyermeket vállaló édesanyák diákhitel-törlesztését az első várandósság harmadik hónapjától három évre felfüggesztik, a második gyermeknél nemcsak felfüggesztik, hanem el is engedik a tartozás felét, a harmadiknál pedig a teljes összeget. Egy embernek átlagosan egymillió forintot engednek el, de az összeg akár a tízmilliót is meghaladhatja – részletezte. Az államtitkár hangsúlyozta: a támogatás célja, hogy könnyebbé tegyék a fiataloknak a családalapítást, a gyermekvállalást és a gyermeknevelést. Novák Katalin kitért arra is, hogy az állam a fennálló jelzáloghitelekből a második gyermek érkezése után egymillió forintot, a harmadik gyermek után négymillió forintot, minden további gyermek után pedig egy-egy millió forintot ír jóvá.
Ezt a lehetőséget július 1. és augusztus 27. között háromezren kérvényezték
– tette hozzá. Az államtitkár kiemelte: a családvédelmi akcióterv hatálybalépése óta több, mint negyvenhatezren igényelték a támogatások valamelyikét.
Magyar Péter, a Diákhitel Központ vezérigazgatója azt mondta: a támogatásnak köszönhetően tavaly a szabad felhasználású Diákhitel 1-et hat százalékkal, míg a felsőoktatási képzési díjak kiegyenlítésére igénybe vehető Diákhitel 2-t harmincnégy százalékkal több diák vette igénybe az egy évvel korábbinál.
2001 óta több, mint négyszázezer hallgató vett fel diákhitelt; több, mint felük – saját bevallásuk szerint – nem tudott volna felsőoktatási tanulmányokat végezni a hitel nélkül
– közölte a vezérigazgató, hangsúlyozva: ezzel a diákhitel elérte célját, azaz, hogy ne legyen olyan fiatal, aki az anyagiak miatt nem tud felsőoktatási képzésben részt venni. Magyar Péter felhívta a figyelmet, hogy akik szeptember 16-ig beadják diákhitel-igénylésüket, október 15-én már megkapják a kért összeget.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS