Az új államfő feladata lesz, hogy helyreállítsa az előző köztársasági elnök, Novák Katalin kegyelmi döntése miatt megbomlott nemzeti egységet, világossá kell tenni, hogy pedofil vagy ahhoz kapcsolódó bűncselekményekhez kötődő ügyekben nincs pardon – jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Orbán Viktor azt mondta, Novák Katalin egy olyan kegyelmi ügyben mondott igent, amiben csak egyetlen helyes döntés születhetett volna, a nem. Hozzátette: ezt szinte mindenki így érezte az országban, a jobboldalon meg különösen, hiszen a családi értékek, gyermekek védelme, a gyermek, mint érték, az a “mi politikai krédónk, hitvallásunknak a középpontjában áll”.
Hangsúlyozta: egy tisztességes országban, mint Magyarország, nem fordulhat elő olyan, mint ami a bicskei gyermekotthonban történt, és amit a kegyelmi ügy hozott felszínre.
Ez egész egyszerűen elfogadhatatlan, és ha már nem lehet miszlikbe vágni azokat, akik hozzányúlnak a gyerekünkhöz, hát az a minimum, hogyha elítélték őket, akkor utána nincs pardon és nincs kegyelem
– jelentette ki.
Jogi értelemben Orbán Viktor tett javaslatot a frakciónak arról, hogy Sulyok Tamás legyen az államfő jelölt, de közösen hozták ezt a döntést. Magyarország egy erős ország, most baj van, mert lemondott az előző államfő. Fájdalmas dolog ez, de minden bajban van reménysugár és amikor végig vettük, hogy kik lennének méltóak erre a posztra, szép számmal találtak erre jelölteket.
A tapasztalat, az alkotmány és jogi ügyben való jártasság, a nemzetközi jog ismerete, a nemzetközi térben való forgolódás, a politikai tér intézményi rendszerének ismerete és egy életút, egy szakmai tekintélyt is megadó út együtt őt rajzolták ki
-indokolta Orbán Viktor Sulyok Tamás melletti döntésüket. A kegyelmi ügyek le vannak választva a kormányról és az elnök dönt a kegyelemről. Egy olyan ügyben hozott Novák Katalin döntést, amire a magyarok nemet mondanak. Főleg a jobboldaliak. Megbomlott a nemzeti egység, de Novák Katalin elismerte, hogy hibázott és távozott. Az új elnöknek helyre kell állítania a nemzeti egységet.
Ez úgy kezdődik, hogy pedofil és pedofil ügyekhez kapcsolódó ügyekben nincs pardon vagyis nincsen kegyelem
-hangsúlyozta a kormányfő. Elfogadhatatlan, ami a bicskei gyerekotthonban történt, de ha már nem lehet őket miszlikbe darabolni, akkor legalább jogilag lehessen tenni ellenük.
Alkalmassági vizsgák jönnek
Kocsis Máté a Fidesz frakcióvezetője tegnap a frakcióülés után elárulta, hogy húsz ponton változtathatnak a gyermekvédelmi törvényben. Orbán Viktor elsőként azt szeretné tudni, hogy a gyermekekkel foglalkozó intézményekben megfelelően végezték-e el az alkalmassági vizsgálatokat. Az összes intézményt át kell világítani -szögezte le. A vizsgálatnak ki kell terjednie
az életvitelre, szexuális devianciára, pszichológiai megfelelésre, szóval olyan emberek, akik veszélyt jelentenek a gyerekekre nem dolgozhatnak sem iskolában, sem óvodában, sem gyermekotthonban.
Itt most rendet kell tenni- hangsúlyozta a miniszterelnök. Brüsszel viszont már eddig is panaszkodott a gyermekvédelmi törvényünk miatt, most pedig abszolút kiakadhatnak ettől. Orbán Viktort viszont az érdekli, hogy a magyarok mit akarnak, Brüsszel ebbe nem szólhat bele.
Kapuzárási pánikban Brüsszel
Az LMBTQ kérdésről és a mingránspaktum elfogadásáról viszont még a választások előtt akarnak dönteni. Orbán szerint ez azért van, mert kapuzárási pánikban vannak. Most még lerendezik, amit fiatalabb korukban nem tudtak. Most egy ilyen időszak van, ezt ki kell védeni júniusig. A migrációs kérdést komolyabb ügynek tartja a miniszterelnök pedig elmondták már a magyarok, hogy ezt nem akarják. Az ügynökök viszont sokan vannak, Soros György pedig egy tervben már leírta, hogy mit akar, ezt pedig utolsó erejéből akarja megvalósítani a képviselők egy része. Több ország viszont nem támogatja a migrációs paktumot. A szlovákok például neki mentek, de van, aki csak tartózkodik, mint az olaszok.
Holnap lesz két éve, hogy elkezdődött az orosz-ukrán háború
Egyre kevesebben gondolják úgy, hogy Ukrajna győzhet a háborúban. A Nyugat nem mehet bele egy ilyen háborúba, de nyilvánvaló, hogy nincs megoldás a harctéren. Katonai erővel nem lehet Oroszországot térdre készíteni, tűzszünetre lenne szükség. Százezrek meghalnak, árvák lesznek, iszonyat pusztítást látunk. Erkölcsileg a mi álláspontunk a realitás. Békefolyamatra van szükségünk. Nekünk ők a szomszédunk, persze Franciaországból, Németországból vagy a britek felől egészen más ezt a háborút nézni.
A nyugatiak lába beleszorult ebbe a gödörbe
-fűzte hozzá. Ebbe gazdaságilag is belerokkanhatunk, küldjük a pénzt, de nincs esély a győzelemre. A migrációs kérdést is nehezen ismerték be, hogy hiba volt, de a háború kapcsán is be kell ismerni, hogy rosszul jártak el. Donald Trump például beismerés nélkül hozhatja el a békét. Peresze kell egy európai választás és változás is.
Hétfőn szavazhat a Fidesz a svéd NATO-csatlakozásról
Ma találkozik a svéd miniszterelnökkel Orbán Viktor és az összes függőben lévő kérdést szeretné lezárni a svéd kollégával. Közben pedig egy nagy hadiipari, katonai megállapodást is kötnek és a katonai együttműködésről is kitűznek célokat. Meg kell érteni, hogy mások vagyunk, mint a svédek.
Svédország más értékek szerint rendezi be az életét.
A keresztény értékek nálunk fontosak, családközpontú és békepártiak vagyunk. Értékrendbeli különbségek vannak. Mi viszont nem szólunk bele az ő dolgukba, ők se szóljanak bele a mi életünkbe. Viszont most nem házasságot kötünk, hanem katonai szövetséget -szögezte le Orbán Viktor.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS