Pesti Srácok

Orbán Viktor: Magyarországon térhetünk vissza a legkorábban a normális élethez, augusztusig csak védetten lehet tömegrendezvényekre menni

null

Magyarország lehet az első, ahol az emberek visszatérhetnek a normális, korábban megszokott életükhöz, mindez a magas átoltottságnak köszönhető – közölte szokásos pénteki, a Kossuth Rádiónak adott interjújában Orbán Viktor. Ez az állapot akkor következhet be, ha az ötmilliomodik magyar is beoltatja magát – részletezte a miniszterelnök. A kormányfő beszélt a Karikó Katalinnal való találkozójáról, és arról is, hogy a nyugat-európai államok egy-két hónapos lemaradásban vannak hazánkhoz képest az oltások számát tekintve. Orbán Viktor szerint a gazdaságunk is jól teljesít, jelenleg annyian dolgoznak, mint a járvány okozta válság előtt, a költségvetés kimagaslóan teljesít, biztosított a nyugdíjprémium, a tizenharmadik havi nyugdíj esedékes részének kifizetése, illetve a huszonöt év alattiak jövőre bevezetendő adómentessége is.

Orbán Viktor miniszterelnök azzal kezdte az interjút, hogy elmondta: jól állunk az átoltottság tekintetében. Állítása szerint jól álljuk a versenyt, még ha az most egy kicsit speciális is.

– közölte a miniszterelnök, majd azzal folytatta: a versenyszellem a magyartól nem idegen, jól álljuk az átoltottsági versenyt. A kormányfő csütörtökön találkozott Karikó Katalinnal. A kisújszállási származású professzor asszony oroszlánrészt vállalt a Moderna és a Pfizer MRNS-típusú vakcinák kifejlesztésében. A miniszterelnök szerint Karikó Katalin esetében is egy nagy magyar teljesítménnyel állunk szemben.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Orbán Viktor, aki szerint a tudomány egy olyan világ, amelyben nincs véglegesség, azonban Karikó Katalin biztosan állította, hogy amit ők kifejlesztettek, az egy olyan módszer, amely alkalmassá teszi az emberiséget arra, ha új mutánsok jönnek, akkor hamar tudunk reagálni. A miniszterelnök szerint a Karikó professzor asszony és csapata által alkalmazott módszer révén gyorsabban lehet választ adni a koronavírus mutánsaira, és ez bizonyos nyugalmat adott.

A miniszterelnök kijelentette: a magyar baloldal esetében teljesen egyértelmű, hogy csúfosan leszerepeltek járványügyben, semmit sem segítettek, csak gátoltak. Orbán Viktor hibának nevezte a kamuvideók gyártását, és szerinte az is hiba volt tőlük, hogy lebeszélték az embereket az oltásról.

A kormányfő beszélt arról is, hogy a nyugat-európai államok Magyarországhoz képest legalább egy, de inkább két hónappal vannak lemaradva, ezzel szemben nálunk már a 16–18 éveseket is oltják. A miniszterelnök adatai szerint jelenleg kilencszáznegyvennégyezer olyan ember van, aki regisztrált az oltásra, azonban azt még nem vette fel; ők nagy valószínűség szerint a Pfizerre várnak, amelyből nagyjából százötvenezer adag érkezik hetente.

– fogalmazott. A kormányfő arról is beszélt, hogy a magas átoltottságnak köszönhetően hazánkban térhetünk vissza legkorábban a normális élethez, ám a járvány ettől még jelen van. Orbán Viktor mindenkitől azt kérte, hogy tartsa be a biztonságos élethez szükséges szabályokat. Az operatív törzs üléséről is hozott adatokat a kormányfő, aki szerint 4,4 millió ember kapta meg eddig az oltást, és már pünkösd környékén elérhetjük az ötmilliót.

– mondta Orbán Viktor, aki a gazdasággal kapcsolatos kérdésre megjegyezte: megnézték, hogy mennyien dolgoztak a válság előtt, és mennyien dolgoznak most, és már sikerült elérni azt a szintet, ami a válság előtt volt. A miniszterelnök arra számít, hogy a dolgozó emberek száma tovább nő. A költségvetést jónak nevezte Orbán Viktor: állítása szerint olyasmire is vállalkozik a büdzsé, amire nem gondolt volna. Azt is elmondta: lesz nyugdíjprémium, és a tizenharmadik havi nyugdíj két heti mennyiségének a kifizetése is biztosított. Kijelentette, hogy jut pénz a huszonöt éven aluliak adómentességére is; mindebből az következik, hogy ez a költségvetés európai szinten is jobb gazdasági pozíciót ad nekünk, mint a válság előtt. A kórházi adatokról a miniszterelnök megjegyezte: már csak kétezer-hatszáz ember van kórházban, míg lélegeztetőgépen háromszázhuszonnyolcan vannak.

– közölte a miniszterelnök.

Államok a teljes átoltottság tekintetében

Orbán Viktor leszögezte: ha nincs a magyarnak gyermeke, akkor nincs magyar jövő. Kijelentette: 2010 körül látszott, hogy a magyar fiatalok több gyermeket akarnak, mint amennyi megszületik.

– hangsúlyozta az interjúban Orbán Viktor.

Ajánljuk még