Pesti Srácok

Kijev szerint Oroszország megint elvesztett százezer embert

Kijev szerint Oroszország megint elvesztett százezer embert

Kijev újabb hadijelentést adott ki, amelyben újra kifejtették, hogy Oroszország elvesztette minden katonáját. Mindez különösen érdekes annak a tükrében, hogy ukrán veszteségekről mindössze orosz források adnak jelentést. Ha tehát mindössze az ukrán és nyugati információkra hagyatkozunk, akkor megállapíthatjuk, hogy a sebezhetetlen ukrán katonák már orosz nyugdíjasokkal harcolnak a fronton, hiszen Moszkva minden katonából kifogyott.

Az ukrán vezérkar jelentése szerint csak hétfőn négyszázharminccal bővült a halott vagy sebesült orosz katonák száma. Emellett mintegy háromezer ellenséges tankot, hatezer páncélozott harci járművet, 281 repülőgépet, 266 helikoptert, 1960 tüzérségi rendszert, 410 rakéta-sorozatvetőt, 16 hadihajót, 1680 drónt és 653 robotrepülőgépet semmisítettek meg az ukrán erők. Az adatokat független forrásból nem lehet ellenőrizni.

Eközben heves harcokról érkezett hír az északkeleti Szumi megyéből, ahol az oroszok 83 támadást hajtottak végre több település ellen. Donyeck megyében hárman meghaltak és öten megsebesültek az elmúlt napokban orosz támadásokban – közölte a megye kormányzója a Telegramon. Az éjszaka folyamán a Harkiv megyei Izjum körzetre orosz rakétaeső hullott, amelynek következtében kigyulladt egy polgári ipari létesítmény. A támadások elsődleges célpontja Volcsanszk és Kupjanszk volt.

Kijevben továbbra is problémák vannak az áram-, az ivóvíz- és a távhőszolgáltatással – mondta el az ukrán főváros polgármestere, Vitalij Klicsko. Az áramellátási nehézségek miatt kedden a metró egyes szakaszai sem működtek. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök felkereste a bahmuti frontot, ahol katonai vezetőkkel találkozott és kitüntetéseket adott át a katonáknak – közölte az elnöki hivatal kedden.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Libkos

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!