Pesti Srácok

Bombát kapott ajándékba az ukrán hadsereg második embere

Bombát kapott ajándékba az ukrán hadsereg második embere

Az ukrán hadsereg főparacsnok-helyettese életét vesztette egy születésnapi ünnepségen. A hivatalos közlemények szerint "robbanószer óvatlan kezelése" miatt halt meg a 39 éves katonatiszt.

Működésbe lépett robbanószerkezet áldozata lett az ukrán hadsereg főparancsnokának helyettese, Hennagyij Csesztjakov. A tájékoztatás szerint Csesztjakov otthonában, a Kijev melletti Csajka településen „gránát” robbant. Egy születésnapi ünnepségen történt a robbanás − írja a Magyar Nemzet.

− közölte Marjana Reva belügyi szóvivő. Az Ukrajinszka Pravda jelentette, hogy Valerij Zaluzsnij hadsereg-főparancsnok helyetteséről van szó, akinek felesége és lánya is a házban tartózkodott a robbanás idején. Előzetes információk szerint a család női tagjai nem sérültek meg. Nem sokkal később Zaluzsnij Telegram-csatornáján megerősítette az értesülést helyettese haláláról.

PestiSracok facebook image

− írta. Zaluzsnijra rájár a rúd az elmúlt napokban. Már hónapok óta suttognak a közte és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök között fennálló feszültségről, az azonban már többé-kevésbé nyílt szakadást jelez, hogy az elnöki hivatal egyenesen az oroszok segítésével vádolta meg a napokban a New York Times amerikai napilapnak adott interjúja miatt, amelyben azt nyilatkozta, hogy az orosz–ukrán háborúban patthelyzet alakult ki.

Ihor Zsovkva, a külkapcsolatokért felelős hivatalvezető-helyettes televíziós nyilatkozatában azt mondta: Valerij Zaluzsnij tábornok állítása, miszerint az Oroszország elleni harc holtpontra jutott, „megkönnyíti az agresszor munkáját”. Hozzátette azt is, hogy a megjegyzések „pánikot” keltettek Ukrajna nyugati szövetségeseinél.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Telegram

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!