Pesti Srácok

Pesti Riporter: akinek nem kell az oltás, az ön- és közveszélyes (Videó)

Pesti Riporter: akinek nem kell az oltás, az ön- és közveszélyes  (Videó)

Orbán Viktor pénteki bejelentése után Ferkó Dániel Békeffy Magdolnával beszélgetett a Pesti TV-ben. Mint tudjuk, az ellenzék az antitest-vizsgálatokkal kettéosztotta a koronavírus ellen beoltottakat: akadnak olyanok, akiknek nem termel antitestet a szervezetük az oltás után. Ennek egyik oka, hogy az antitestméréseket nem az oltások hatékonyságának mérésére találták ki, hanem az átfertőzöttség meghatározására. A Pesti Riporter műsorában most arra keresi a választ Ferkó Dániel, hogy mégis kell a harmadik oltás?

Békeffy Magdolna belgyógyász kommentálta a nemrég kijött statisztikákat, miszerint a Sinopharmmal oltott idősek egy nagy része nem termel antitestet. Ezek hamis állítások. Ezek voltak a Karácsony-féle vizsgálatok, meg a Videoton-csoport egyik vezérigazgatójának közlései.

Békeffy szerint a SOTE készített egy pontosabb felmérést, ami jobban mutatja, hányadán állnak a 60–70 év felettiek védettség tekintetében. Az egyetem 1195 vérvételt végzett el a vizsgálat során, olyan személyeknél, akiknek volt megelőző negatív teszteredménye. A vizsgálat eredménye, hogy a korábban negatívnak mért személyek 88 százaléka az egyetem mérésében pozitívnak mutatkozott, azaz van kimutatható és elegendő szintű ellenanyaga.

Azt tudni kell, hogy az időseknél minden oltóanyag más és más reakciót válthat ki. Békeffy Magdolna összegezte: tehát ha nincs ellenanyag a szervezetükben, attól még lehet immunválaszunk, hiszen a sejtek memóriájába beíródhat a vírus.

PestiSracok facebook image

A belgyógyász szerint a kormány azért döntött a harmadik oltás mellett, hogy megnyugtassa az embereket. Mint ismert, Orbán Viktor kormányfő pénteken elmondta: a harmadik dózis semmiképp nem árt.

Aki veszélyeztetettnek érzi magát, kérheti a harmadik oltást, hiszen Magyarország rendkívül jól áll a vakcinabeszerzéssel. Békeffy Magdolna elmondta: nagy károkat tud később okozni a hárommillió oltatlan magyar, hiszen magukat veszélyeztetik főleg. Az oltottak is hordozhatják a vírust és továbbadhatják az oltatlanoknak, akik sokkal súlyosabb szövődményekkel fertőződhetnek meg. A Pesti Riporterben felidézték: a miniszterelnök elárulta, hogy az egészségügyben dolgozóknak kötelező beoltatni magukat. A belgyógyász szerint ez később kiterjedhet más foglalkozásokra is, valamint szerinte a 12–15 év közöttiek oltása is fontos, hogy ne legyenek hordozók.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.