Pesti Srácok

Pesty László a mai PS-Polbeatben - Élő stream tv adás 19 órakor!

Pesty László filmrendező és producer, a legendás Pesty Fekete Doboz vezetője lesz a PestiSrácok.hu Polbeat című élő internetes tévéműsorának mai vendége. Az adás ma, azaz március 14-én kedden este hét órakor kezdődik az R56 szabadságharcos sörözőből, a Bem rakpart 53-ból, amelyet élőben közvetítünk. Műsorvezetők: Huth Gergely és Szarvas Szilveszter. A beszélgetés után levetítjük Huth Gergely Szétszakadt Magyarország című dokumentumfilmjét, amelyet párhuzamosan olvasóink, nézőink is megnézhetnek Stream TV csatornánkon. A stream közvetítés alatt olvasóink élőben kommentálhatják a látottakat, tehetnek fel kérdéseket a szereplőknek, itt a poszt alatt és a helyszínen is örömmel látjuk az érdeklődőket!

TGM és Orbán egymásba karolva állja a gumibotozást. Csurka és Esterházy együtt mulat Mészöly Miklós születésnapján. Csak két villanás a nyolcvanas évek politizáló, értelmiségi ellenzékéből, amikor a nézetkülönbségek marginálisak voltak, a kommunista ellenség pedig közös. Ám alig pár év telt el, s átjárhatatlan szakadékok nyíltak népi és urbánus, jobb- és baloldali között. Hol rontottuk el? Az ellentétek egyébként is kiéleződtek volna, vagy alaposan rásegített a késő-kádári éra állambiztonsági szolgálata, amely hihetetlen energiát fordított az ellenzéki csoportok manipulálására, összeugrasztására? Erre a kérdésre keresi a választ a Szétszakadt Magyarország című dokumentumfilm.

TERVEZETT TÉMÁK:

  • Lobog-e még Magyarországon a rendszerváltás forradalmi tüze?

  • Milyenek voltak a 80-as évek legendás és emlékezetes március 15-i tüntetései és megemlékezései, amelyeken a karhatalmi erők gumibotozták a résztvevőket és megpróbálták szétverni az ellenállást.

  • Juhász Péterék holnap is megpróbálják széttrollkodni és szétfüttyögni a nemzeti ünnepet

  • A lengyelek valóban megsértődtek Orbán Viktorra?

  • Egyre mélyebb az árok a jobb- és baloldal között, de ez nem csak magyar trend

PestiSracok facebook image

A közvetítést az Itt.Ott TV támogatja. 51 magyar tévécsatorna, bárhol a világon, kötöttségek nélkül! Smart TV-n és mobilon is nézhető!

Az élő közvetítések között a PestiSrácok.hu PS Mozi archív videóriportjai láthatóak!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!