A Felvidékről kitelepítettekre történő emlékezéssel kezdődött az Országgyűlés hétfői ülésnapja. A képviselők arról a százezer magyarról emlékeztek meg, akiket a Benes-dekrétumok következtében a Csehszlovák Köztársaságból kizártak. A parlament aktuális ülésszakának negyedik, befejező napján tartott ülésen a megemlékezést követően napirend előtti felszólalások hangzottak el, majd másfél órában kérdések, további hatvan percben pedig azonnali kérdések és válaszok következtek, ahol ismét éles viták alakultak ki az ellenzéki és a kormánypárti képviselők között. Az első napirend előtti felszólaló, Kocsis-Cake Olivio monológja komoly vitát hozott, hiszen a párbeszédes politikus teljesen váratlan módon pozitív véleményt osztott meg expozéjában, csak azért, hogy egy professzor rasszista megnyilvánulásával mossa össze a kormánypárti politikusokat, csakhogy megint szembejött a valóság, amit Rétvári Bence tolmácsolt a felháborodott párbeszédes politikusnak. Egészen kihagyhatatlan Ungár Péter érvelési technikája is, amellyel elmagyarázta, a pálinkafőzés szuverén joga miatt rossz ötlet Magyarországra hozni a világ egyik legszínvonalasabb egyetemét, de a DK kétségbeesett kapálózása az oltások ellen is izgalmas színfoltot hozott a mai ülésbe. Arató Gergely egészen hajmeresztő szónoklattal folytatta a baloldali cirkuszt, amelyben arról beszélt, hogy a Fudani Egyetemmel a marxizmus-leninizmus jön vissza ismét Magyarországra. Az egykori MSZMP egyenes ági leszármazottjának tekinthető DK-s politikus felszólalására elszabadultak az indulatok a parlamentben. Rétvári Bencének igencsak sűrű napja volt az ellenzéki álhírek cáfolásával, de az egyik, leginkább zavarba ejtőbb kérdést Varga Zoltántól kapta, aki arról panaszkodott, hogy az intenzív osztályokon nincs megfelelő kapacitás, különös tekintettel a lélegeztetőgépekre. Azokra a lélegeztetőgépekre, amelyekről korábban a teljes ellenzék kórusban harsogta, hogy túl sok érkezett, túl drágán. A baloldali licit azonban itt sem ért véget, Bősz Anett ugyanis egészen odáig jutott, hogy egy felszólaláson belül egyszerre követelte a jelenléti oktatást, és a digitális oktatás fenntartását. Tordai Bence újabb oltással kapcsolatos hazugsága pedig már az Országgyűlés ülése közben lelepleződött.
Egyperces néma tiszteletadással emlékezett az Országgyűlés a Benes-dekrétumok következtében a Csehszlovák Köztársaságból elüldözött magyarok előtt a parlament plénuma, hétfői ülését megelőzően. Az ülésen felidézték, azokra emlékeztek, akiket a nagyhatalmi megállapodások mentén kitelepítettek otthonaikból. A megemlékezést követően napirend előtti felszólalással folytatódott a parlament ülése.
Az első napirend előtti felszólaló Kocsis-Cake Olivio volt, aki teljesen váratlan módon pozitív véleményt osztott meg, kifejtve, örömtelinek tartja, hogy közteret neveztek el arról a Puczi Béláról, aki az 1990-es marosvásárhelyi utcai megmozdulásokon a magyarokat védelmező hidegvölgyi cigányok egyik vezéralakja volt. Természetesen egyből megtalálták, hogy mégis miért rasszista a kormány: Kocsis-Cake ugyanis felidézte, a szegedi egyetemen tanító Gulyás László rasszista kijelentéseit, számon kérve, a professzornak korábban adott állami kitüntetést.
Válaszában Rétvári Bence emlékeztette a párbeszédes politikust, hogy az valamiért csendben tűrte amikor szövetségese, a DK-s Niedermüller Péter kitette kerületéből a nemzetközileg is elismert 100 Tagú Cigányzenekart, másik szövetségesük, a Jobbik pedig azzal került a parlamentbe, hogy antiszemita és cigányellenes propagandát folytatott. A parlamenti államtitkár feltette a költői kérdést, hogy ennek fényében, milyen hitelességet tanúsít magának a Párbeszéd és Kocsis- Cake Olivio, a rasszizmussal kapcsolatos kérdésekben.
Oktatásügy: csinálja a Fidesz, de ne úgy!
A baloldalról ismét megszakértették az oktatásügyet is: Ungár Péter napirend előtti felszólalásában azon kesergett, hogy a világ élvonalában számon tartott Fudan Egyetem hazánkban kíván kampuszt létesíteni. Szakértői magyarázatában a képviselő a pálinkafőzés szuverén jogával indokolta meg ellenérzéseit az egyetemmel szemben, látszólag teljes összefüggés nélkül.
Schanda Tamás államtitkár válaszában úgy vélekedett, hogy különösen érdekes helyzet, amikor arról a baloldalról érkeznek oktatáspolitikai ötletek, amely eladósította és fizetőssé akarta tenni a felsőoktatási intézményeket. Schanda emlékeztetett, kiváltság, hogy a világ élvonalában számon tartott egyetem hazánkban kíván oktatási tevékenységet folytatni.
Nem vakcinaellenes a DK, csak az apró betűs rész szerint
Oláh Lajos napirendi felszólalásában meghirdette a DK új oltásellenes kampányát, amelyben már nem csak bizonyos vakcinákat, hanem a teljes oltási rendet támadják. Oláh szerint ugyanis el kellene törölni az oltáshoz szükséges regisztrációs kötelezettséget. Ezzel tehát a Gyurcsány-párt már nem csak egyes vakcinákat, hanem konkrétan a lakosság átoltásának folyamatát támadja, amellyel jelentősen lassulna a lakosság vakcinálási üteme, ezzel pedig a járvány elhúzódását okozhatná.
Válaszában Dömötör Csaba emlékeztette a képviselőt, hogy különösen ironikus, hogy míg a DK-sok magukat beoltatják, másokat elütnének ettől a lehetőségtől. Szerinte
Turbó fokozatra kapcsolt az cinizmus és képmutatás, amit az ellenzék oltásokkal kapcsolatban művel. Miközben az ellenzéki politikusok széles körben megkapták az oltást, a nyilvánosságban az oltási program ellen vannak
– hangoztatta. Az államtitkár azt firtatta, hogy az ellenzék felmérte-e, mivel járna az, ha nem lenne regisztráció. Szerinte tömegek zúdulnának a háziorvosi rendelőkre. Kitért arra, hogy az ellenék határozati javaslatban tiltotta volna meg a kínai vakcinák használatát, és az orosz oltást is ellenzi, így a baloldal az elmúlt hetekben egymillió vakcinától fosztotta volna meg a magyarokat. Ez nem oltáspártiság,
Ez tőről metszett, fekete öves, okleves, doktori fokozattal ellátott oltásellenesség
– fogalmazott, szorgalmazva a határozati javaslat visszavonását azt mondta, a járvány közepén az egész baloldal az oltás ellen kampányol.
Szociális érzékenységi tréning az ülésen
Gurmai Zita jóemberkedési bemutatóval folytatta az ellenzéki cirkuszt, újabb rendkívül érzéketlen témát használva propagandaként. A szocialista síkfutó asszonyság ugyanis embertelennek nevezte, hogy a fogyatékossággal élők számára bonyolult ügyintézési folyamatokkal kell szembesülnie.
Rétvári Bence válaszában emlékeztette Gurmait, hogy a járvány-időszakban is terítékre került a halmozottan hátrányos helyzetűek ügyintézésével kapcsolatos szabályozás vitája, amelynek értelmében a fogyatékossággal élők adminisztrációs terhei csökkenhettek. Rétvári felidézte, ezt a javaslatot a baloldali képviselők leszavazták, ahogy Gurmai maga is.
A Gyurcsány-párt marxizmus-leninizmusról szónokol
Arató Gergely egészen hajmeresztő szónoklattal folytatta a baloldali cirkuszt, amelyben arról beszélt, hogy a Fudani Egyetemmel a marxizmus-leninizmust hozza el ismét Magyarországra. Az egykori MSZMP egyenes ági leszármazottjának tekinthető DK-s politikus felszólalására elszabadultak az indulatok a parlamentben, a kormány részéről válaszadásra felszólított Schanda Tamás úgy reagált:
Ön kommunistázik az Országgyűlés ülésén? Az utódpárt utódpártjából? Most komolyan beszélünk?
Schanda Tamás felidézte, a DK jelenlegi vezetője, Gyurcsány Ferenc kormányzásának idején eladósodott az ország, és az egyetemek is, ezek után különösen furcsa, hogy éppen egy Gyurcsány-párti politikus szónokol egy nemzetközi szinten vezető egyetem ellen.
Tordai az orosz vakcina ellen hergel, miközben beadatja magának
Tordai Bence felszólalása is káoszba fulladt természetesen, elsősorban a párbeszédes képviselőnek köszönhetően, aki feltette kérdését, ugyanakkor a választ már nem akaródzott meghallgatnia. Tordai ugyanis az általa káosznak nevezett oltási rendszerrel kapcsolatban kérdezte a kormányt. Rétvári Bence részéről kapott választ, aki elmondta, ha van bármiféle káosz az oltási renddel kapcsolatban, vagy bizalmatlanság a vakcinákkal szemben, az a baloldalnak köszönhető. Az államtitkár ugyanis felidézte, a baloldal folyamatosan egymásnak ellentmondó, oltásellenes kampányt folytatott. Mint ismertette, erre éppen Tordai a legnyilvánvalóbb példa, hiszen a párbeszédes képviselő nyilvános Facebook-oldalán kampányolt az orosz vakcina ellen, majd ugyanott osztotta meg, hogy ő maga is azzal oltakozott.
Az Ön személyes felelőssége, hogy Ön az orosz vakcina ellen kampányolt, míg önmagának beadatta azt. Mert tudta, hogy az megvédheti az egészségét
– fogalmazott Rétvári. A szembesítés láthatóan feldúlta Tordait, aki Rétvári válasza alatt folyamatos közbekiabálással zavarta az Országgyűlés munkáját.
Nem érti a kormány: túl kevés a túl sok lélegeztetőgép
Rétvári Bencének igencsak sűrű napja volt az ellenzéki álhírek cáfolásával, de az egyik leginkább zavarba ejtő kérdést Varga Zoltántól kapta, aki arról panaszkodott, hogy az intenzív osztályokon nincs megfelelő kapacitás, különös tekintettel a lélegeztetőgépekre. Azokra a lélegeztetőgépekre, amelyekről korábban a teljes ellenzék kórusban harsogta, hogy túl sok érkezett, túl drágán.
Rétvári Bence az egészen zavarba ejtő felszólalást követően rámutatott a DK-s politikust felszólalásában rejlő óriási iróniára, nevezetesen, hogy éppen az a baloldal hiányolja a lélegeztetőgépeket az ellátásból, amelyik korábban azoknak a beszerzése ellen kampányolt. Hozzátette, a DK vádja ráadásul igaztalan is, hiszen van megfelelő kapacitás a járvány kezelésére az egészségügyben. Felidézte továbbá, hogy az egészségügy ellenálló képessége nem a DK-n múlott, hiszen a múltban módszeresen építették le az egészségügy állapotát, jelenleg pedig folyamatosan kampányolnak a védettséget jelentő vakcinák ellen.
Nyissanak ki az iskolák, de ha kinyitnak, csukják be őket!
Az ellenzék járványügyi zavarkeltési propagandája úgy tűnik hatásos volt a saját soraikban. Bősz Anett például úgy belekeveredett az ellenzék éppen aktuális álláspontjának ismertetésbe a nyitás ügyében, hogy egy felszólaláson belül követelte a jelenléti oktatás visszaállítását, valamint azt, hogy „ne kockáztassák a tanárok és diákok életét” a jelenléti oktatás visszaállításával.
Rétvári Bence válaszában arra kérte a DK-s képviselőt, hogy az ellenzék hagyja abba a zavarkeltést, hiszen már maguk sem tudják mi az aktuális álláspont. Mint fogalmazott:
Látható, hogy egy felszólalás során, két percen belül változik az ellenzéki álláspont az iskolák újranyitása kapcsán.
Lebukott egy újabb ellenzéki vakcinahazugság
Több ellenzéki politikus is a járványügyi védekezés kapcsán szólalt fel, közülük is Tordai Bence szónoklata volt az egyik legérdekesebb, aki bár rendszeresen kampányolt az orosz vakcina ellen, mégis azzal oltakozott a napokban. Erre akkor Rétvári Bence is emlékeztette is a párbeszédes képviselőt, aki azzal védekezett, hogy ezzel kapcsolatos posztját követően egy hónappal, nyugati szaklapok véleményére alapozva megváltoztatta a véleményét, és többé nem támadta az orosz vakcinát. A baloldal vakcinaellenes kampánya ugyanakkor az ülés során később is felvetődött: az ellenzék védekezést gátló lépéseinek ismertetése közben Rétvári Bence jelezte, Tordai felszólalásában hazudott, és az általa jelzett időpont után is támadta az orosz vakcinát.
A mondás úgy tartja, hogy hamarabb utolérik a hazug embert, mint a sánta kutyát
– fogalmazott Rétvári ismertetve, utána nézett Tordai közösségi oldalán és azt találta, hogy egy hónappal azután, hogy állítólagosan megváltozott a véleménye az orosz vakcina kapcsán is a Szputnyik V ellen hergelt.
Újabb baloldali hazugságot lepleztünk le
– értékelte a történteket Rétvári államtitkár.
Vezető kép:MTI/Kovács Attila
Facebook
Twitter
YouTube
RSS