Pesti Srácok

A mindenség visszaperlése – Szentesi Zöldi László könyvbemutatóján jártunk (PS videó)

"Szeretném azt hinni, hogy egy válság végén vagyunk. Globálisan semmit sem tehetünk, a haza sorsán sem tudunk változtatni egyénileg. De egyet megtehetünk, hogy felépítjük önmagunkat, visszavesszük a magyar Parthenónt a szívünkben" – összegezte most megjelent könyvének üzenetét Szentesi Zöldi László. A kötet szerzője jól ismert a hazai médiapiacon: jelenleg a Demokrata főmunkatársaként tevékenykedik, de az MTVA, valamint a Duna TV szerkesztőjeként, külpolitikai munkatársaként, továbbá a Magyar Hírlap főszerkesztő-helyetteseként is bizonyította szakmai tudását. Népszerűségét tovább növelték a Magyar Nemzetben megjelent publicisztikái, de láthattuk a Sajtóklubban is, a HírTv műsorában is nagy sikerrel szerepelt. Szentesi Zöldi László legújabb kötete, A mindenség visszaperlése címmel jelent meg. A könyv a szerző publicisztikáinak, tárcáinak gyűjteménye, mely élete ötven évének, egyben negyed évszázados újságírói munkásságának összegzése. A gyermekkortól az érett férfi gondolatvilágáig vezető út bemutatása egyfajta önvallomásként is értelmezhető, a napokban megjelent kötet bemutatóján Kondor Katalin egyebek mellett erről is beszélgetett a szerzővel. Az eseményen a PestiSrácok.hu is ott volt, érdemes megnézni az ott rögzített felvételeket!

A videót készítette: Füssy Angéla és László Petra. Vezető kép: Szentesi Zöld László hivatalos Facebook-oldala

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!