Pesti Srácok

GEOrgPOLITIKA – Migránsok ezrei élnek New York utcáin

Az USA déli államai már nem bírják a migránsok folyamatos beáramlását és nem is hajlandóak tovább a költségeket vállalni a Biden-adminisztráció migránsbarát politikája miatt. Az illegális bevándorlókra fordított költségek és a feketemunka miatt bekövetkező adókiesés már régen meghaladta a határkerítés építésének költségeit. A texasi kormányzó, Greg Abbott egy ideje úgy gyakorol nyomást a demokrata kormányzatra, hogy ingyen buszjegyeket ad a bevándorlóknak, hogy azok New Yorkba és Washingtonba menjenek. Ha a liberálisok a keleti parton annyira akarták jórészt dél- és közép-amerikai migránsok millióit, akkor lássák is el őket. New Yorkban viszont egyre áldatlanabb állapotok vannak, mivel a városvezetés ott sem képes megoldani a lakhatást, ezért már több utcát birtokba vettek az illegális bevándorlók. WC és tisztálkodási lehetőségek hiányában áldatlan állapotok uralkodnak a „Big Apple” több kerületében. A legális munka és szakképesítés hiányában sokan feketén vállalnak munkát. Igaz, ez a jobbik eset, mivel a bűnszervezetek is sok fiatalt beszippantanak.

Joe Biden elnöksége alatt az USA soha nem látott mértékben pusztul le. Csak ebben az évben már több mint 400 lövöldözés volt bevásárlóközpontokban, koncerteken, utcabálokon, vagy csak parkolókban, iskolákban. Megnéztem a bűnügyi híreket és csupán tegnap, augusztus 1-jén 55 lövöldözés volt az USA-ban. 2023-ban már 140 ember vesztette életét golyó által. Az Egyesült Államok történelme folyamán még nem volt ennyi bűncselekmény a nagyvárosokban. A drogfogyasztás, illetve a tudatmódosító szerek legalizálása már több nagyvárost tesz élhetetlenné, legyen az Denver, Philadelphia vagy San Francisco. Egykor virágzó negyedek ma már inkább zombifilmekre hasonlítanak.

Érdekes módon Biden kormánya ezekkel az igen komoly problémákkal nem foglalkozik, hanem csak egyre tolja az LMBTQ-propagandát és durván beleállt Magyarországba is. Tegnap óta a magyar útlevéllel rendelkezők ESTA-engedélye csak egy évre érvényes és csak egyszeri beutazásra jogosít. Washington szerint biztonsági kockázatot jelentenek azok a honfitársaink, akik magyar állampolgárok, ám a határainkon kívül, például Erdélyben vagy Felvidéken születtek. Az USA külügyminisztériuma kérte a magyar kormánytól a kettős állampolgárok adatait, ám értelemszerűen kormányunk ezeket nem továbbította. "Itt egy választásról van szó" – mondta a David Pressman, az USA budapesti nagykövete. Hozzátette:

PestiSracok facebook image

Ukrajna ismét hatalmas lépést tett a demokrácia felé, mivel legalizálni akarják a kannabiszt. A különböző Soros-szervezetek már évek óta lobbiznak a könnyű drogok legalizálásáért, és most Zelenszkij szerint erre eljött az idő, mivel a háború borzalmait füves cigarettával sokkal könnyebb lesz elviselni. A kijevi parlament legutóbbi, július 20-i döntése értelmében 344 ukrán képviselő közül 268 megszavazta a marihuána orvosi célú legalizációjáról szóló törvényt, amit a második parlamenti olvasatot követően végül Volodimir Zelenszkij elnöknek kell aláírnia – szemlézte a Magyar Nemzet.

Nagyszabású akciót indítottak a szerb hatóságok kedden a magyar határ menti térségben. A rendőrség és a speciális egységek már a hajnali órákban kivonultak a Szabadka környéki erdőkbe. A razzia során helikoptereket is bevetettek, az akcióban több mint 800-an vettek részt. Elfogtak 300 migránst, közülük sokaknál gépfegyvereket, pisztolyokat és lőszereket is találtak. A környéket lezárták, amíg a razzia tartott, senki sem mehetett a közelbe. A levegőben helikopterek köröztek; a hatóságok nemcsak a földön, hanem levegőből is átfésülték a térséget. Közösségi oldalakon a helyiek egymást tájékoztatták az eseményekről; a legtöbben azt írták, örülnek az akciónak. Van azonban olyan is, aki szerint csak pénz- és időpazarlás az egész, hiszen a migránsok valószínűleg már másnap visszatérnek majd a szerb–magyar határhoz közeli erdőkbe – számolt be a Híradó.hu.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.