Pesti Srácok

Kocsmai igazságok – Sikerült-e bármi újat létrehoznia az ellenzéknek az elmúlt két hétben?

Miközben a racionálisan gondolkodó ellenzéki, vagy legalábbis nem kormánypárti értelmiségiek kétségbeesetten akarják valami értelmes mondanivaló felé terelni az ellenzéki politikusokat és a független influenszereket, az ellenzék szokása szerint csak a teljesen kezelhetetlen indulatainak a kimutatására képes. Persze nincs könnyű dolguk a pedofíliával: az őrjöngő dühük részben abból származik, hogy tudják, ez a szörnyűség már ráégett az ellenzékre, és ha a jobboldal szigorítani akarja a jogszabályokat, további akadályokat állítva a gyermekeket minden módon szexualizálni akaró LMBTQ-csoportok elé, akkor majd újra a nyugati elvbarátaik mellé fognak állni és nem a magyar gyermekek mellé. A kegyelmi ügy kapcsán kétségtelenül sok megbeszélnivalója lenne a magyar társadalomnak, de ezzel az ellenzékkel ez lehetetlen, mert ők semmit nem tartanak törvényesnek, legitimnek, ami az ő ideológiájukon kívül létezik. Novák Katalint sem tartották köztársasági elnöknek. Nekik csak Göncz Árpád volt az elnökük, mert őt ők választották. Nem olyan nagy tragédia, hogy a magyar progresszió csak egyszer volt annyira erős az elmúlt 35 évben, hogy elnököt tudott választani. Reméljük, ez így is marad.

Ha tetszett az adás, kérlek, tegyél róla, hogy ismerőseid is találkozzanak vele, mert az amerikai techcégek biztosan nem fogják eljuttatni senkihez.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.