Pesti Srácok

Ukrán fiatalokat toboroz az orosz titkosszolgálat, hogy toborzóirodákat gyújtsanak fel

A német köztelevízió az ARD szerint az orosz szakszolgálatok a Telegramon ukrán fiatal fiúkat toboroznak szabotázsakciók végrehajtására: „Akarsz 1000 dollárt keresni negyedóra alatt?” Ilyen hirdetéseket tett ki az orosz FSZB, amelyre már több fiatal „ráharapott”. A feladat egyszerű, felgyújtani egy toborzóirodát vagy egy katonai járművet, levideózni és már jön is a pénz.

Egy Ihor nevű fiatal nyilatkozott ukrán újságíróknak. A fiút állítólag az SZBU, az ukrán titkosszolgálat vette őrizetbe egy szabotázsakció után. A kapcsolatfelvétel itt is a Telegramon történt. Miután válaszolt a hirdetésre, egy „Ferrari” álnéven regisztált profilról kapta az utasításokat például egy TZK (toborzóiroda) felgyújtására. „Ferrari” azt írta neki, hogy ő maga is ukrán és egy ellenállási csoport tagja, aki igyekszik véget vetni az erőszakos toborzásoknak. 

Toborzóiroda, Sebestyén József "mozgósítása", a "toborzók közt" a magyar ember gyilkosai
A gyűlölet oka: Sebestyén József "mozgósítása", a "toborzók közt" a magyar ember gyilkosai, de mindenkivel így bánnak a toborzóirodák pribékjei.

 

A toborzóirodák a célpontok

Valreija Jehosinya ukrán tényfeltáró újságírónő megerősítette, hogy több ilyen, fiatalok által elkövetett szabotázsakció történt az elmúlt időszakban. Az emberek frusztráltak és könnyen kaphatóak az ellenállásra. Eddig jobbára csak feleségek és édesanyák támadtak a toborzótisztekre és a TZK épületeire, de most már van egy keményebb, szervezettebb ellenállás. 

 

A pénz is természetesen motiválja a tinédzsereket, hiszen 1000 dollár rengeteg pénz és ezt meg is kapják, sőt volt olyan eset, hogy a kapcsolattartó még bónuszt is fizetett egy fiúnak, hogy bulizzon egyet. Az Ihor nevű gyanúsított kihallgatásán elmondta, hogy édesanyjánál rákot diagnosztizáltak és ezért nagy szükségük volt a pénzre. Ezért bevállalta egy katonai szerelőüzem felgyújtását. Ám elmondása szerint nemcsak a pénz motiválta, hanem az, hogy a feltehetően orosz ügynök rendesen bánt vele. Egy apafigurát látott benne. Szakértők szerint nemcsak az anyagi károkozás a lényeg, hanem a pszichológiai hadviselés is. Az, hogy egyre jobban csökkenjen a háború támogatása az ukrán társadalom részéről.

Jövő héten találkozhat Putyin és Trump

Donald Trump amerikai elnök már a jövő héten személyes találkozót tervez orosz kollégájával, Vlagyimir Putyinnal – írja a New York Times két, az ügyet jól ismerő forrásra hivatkozva.Az amerikai elnök állítólag több európai vezetővel folytatott telefonbeszélgetés során hozta nyilvánosságra tervét. A hír alig néhány órával azután jelent meg, hogy Trump szerdán dicsérte Putyin és Steve Witkoff amerikai különmegbízott találkozóját, amelyet „nagyon eredményesnek” nevezett. 

Az amerikai elnök szerint a közel háromórás tárgyalás során „nagy előrelépés” történt, és a felek megállapodtak abban, hogy „az elkövetkező napokban és hetekben” dolgoznak az ukrajnai konfliktus megoldásán. További részleteket nem közölt.

 

Ajánljuk még

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

Tomboló magyargyűlölet Ukrajnában - A Vereckei Emlékművet is elpusztítanák a nacionalisták

Exkluzív 2022 október 6.
A háború legsötétebb óráiban sem hajlandóak a békés együttélésre ukrán nacionalista csoportok. Bár egyes becslések szerint a 150 ezres kárpátaljai magyarságnak mára körülbelül egyharmada maradt Kárpátalján, azaz Ukrajnában és a belső menekültek által egyértelműen elindult egy rendkívül gyors és visszafordíthatatlannak tűnő elukránosodás, vannak, akiknek ez sem elég. Kárpátaljai olvasóink egy olyan blogra, illetve több tízezer követővel bíró Facebook-oldalra hívták fel a figyelmünket, amely a magyarok elleni uszítás, gyűlöletkeltés iskolapéldája, mégsem sért közösségi alapelveket, ukrán jogszabályokat, sőt mi több, a szóbeszéd szerint magasról támogatott is az oldal működése.

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Vajon minek és hogyan állított ki százegy kutyaútlevelet a határzár idején az állatorvosi praxisát szüneteltető Hadházy Ákos? - Frissítve: reagált Hadházy

Exkluzív 2021 március 23.
2020 januárja óta összesen száznál is több kutyának állított ki útlevelet Hadházy Ákos, a két pártot már elhagyó, jelenleg független országgyűlési képviselő, aki leadott vagyonnyilatkozata szerint hivatalosan szünetelteti állatorvosi praxisát – tudta meg a PestiSrácok.hu. A helyzet több szempontból is kínos: először is, az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint parlamenti képviselő kereső tevékenységet nem folytathat, még ha valamilyen szellemi tevékenységet végez is, azért pénzt nem fogadhat el. A kisállat útlevél kiállítása azonban nagyon is pénzbe kerül, az okmányt kiállító állatorvos is kötelezően fizet ezért a kamarának. Ha saját cégen keresztül jutna a tevékenysége ellentételezéséért pénzhez egy honatya, azt is be kell jelentenie az Országgyűlés elnökének. Csakhogy Hadházy Ákos – úgy tudjuk – nem ezt jelentette be, hanem az ellenkezőjét, hogy szüneteltetni a praxisát. Mellesleg ezt saját kézírással is leírta és ellenjegyezte, a vagyonnyilatkozatában. Ha mindez nem lenne elég, még egy kérdés felvetődik: mégis kinek, kiknek és miért állít ki valaki több mint száz kutyaútlevelet a koronavírus-járvány kellős közepén, amikor szinte az egész világ zár alatt van és az emberek sem utaznak. Cikkünk megjelenése után válaszolt kérdéseinkre Hadházy Ákos, aki a tőle szokásos diktatúrázás, orbánozás, fideszezés mellett elárulta: annyira szeret állatokat gyógyítani, hogy ingyen is megteszi, sőt, a jelek szerint az útlevelek kiállításakor szívesen megfizeti a kötelező illetéket is. A képviselő válaszát kérésére változtatás nélkül közöljük.