Pesti Srácok

Rangos Katalin a Szávay-botrányról: „Hát miféle ordas bunkók ezek?”

Rangos Katalin a Szávay-botrányról: „Hát miféle ordas bunkók ezek?”

„Újságíróként időnként gumikesztyűt kell húznom, és belekotornom a csatornába. Most, amikor egy »derék« jobbikostól hallom, hogy megütött egy zsidó nőt, ez a csatornás-gumikesztyűs hasonlat még enyhe is” – nyilatkozta a Szávay-botrányról és a Jobbikról portálunknak Rangos Katalin, aki tavaly emlékezetes interjút készített Vona Gáborral a Spinoza-házban. A televíziós és rádiós riporter annak ellenére mondta el nekünk a véleményét, hogy egyúttal jelezte: nem kedveli portálunkat.

A PestiSrácok.hu-nak telefonon nyilatkozott Rangos Katalin rádiós-televíziós riporter, aki egy évvel ezelőtt, a választási kampányban emlékezetes interjút készített a Spinoza-házban Vona Gáborral. A Jobbik volt elnöke akkor nagyon fogadkozott, hogy pártja nem antiszemita, és hogy ő személyesen lenyesegette a vadhajtásokat. Ehhez képest most Szávay István országgyűlési képviselőről (tehát egy le nem nyesegetett vadhajtásról) derült ki, hogy saját elmondása alapján megütött egy zsidó nőt, és erre a tettére – a Hír TV által közzétett hangfelvétel tanúsága szerint – még büszke is. Rangos Katalintól azt kérdeztük, a Szávay-eset fényében hogyan emlékszik vissza a Vona-interjúra. A riporter elmondta:

Vona Gábor és Rangos Katalin tavaly novemberi beszélgetése a Spinoza-házban. A Jobbik akkori elnöke fogadkozott, hogy már lenyesegette a vadhajtásokat. (Forrás: Hír TV)
PestiSracok facebook image

Rangos Katalin szerint Vona „ma már nem tétel”, s legalább azt az ígéretét teljesítette, hogy amikor elvesztették a választást, akkor „elhúzott”. Arra a kérdésünkre, hogy a Szávay-botrány után leülne-e interjúzni a Spinoza-házban mondjuk Sneider Tamással, a Jobbik elnökével, azt válaszolta: a Jobbik soha életében nem volt kitüntetett témája, mint ahogy elődje, boldogult Csurka István pártja, a MIÉP sem.

– fogalmazott Rangos Katalin.

A riporter kérte, a nyilatkozatához tegyük hozzá azt is, hogy a PestiSrácok.hu-t nem tartja jó újságnak, és nem ért egyet az itt megjelenő cikkek tartalmával, hangvételével. Rangos Katalin véleményét tiszteletben tartjuk, és köszönjük, hogy ennek ellenére nyilatkozott nekünk! A Szávay-botrányról egyébként elmondta a véleményét a PestiSrácok.hu-nak Havas Henrik és Heller Ágnes is.

A Jobbik lapít, Szávay tagadja a verést

A botrány szerdai kirobbantása után kerestük a Jobbikot, ám azóta sem voltak hajlandók nyilatkozni, és elhatárolódni Szávaytól. A balliberális média nagy része is sumákolt, elhallgatta a botrányt. A Hír TV hangfelvétele szerint Szávay a következőképpen büszkélkedett tettével a Jobbik májusi kongresszusán:

Szávay István a botrány kirobbanása után tagadta, hogy bántalmazta volna a nőt. Ennek ellenére csütörtökön bejelentette, azonnali hatállyal lemond országgyűlési jegyzői és a Jobbik frakcióvezető-helyettesi tisztségéről. Parlamenti mandátumáról viszont nem mondott le, és a Jobbik sem jelezte, hogy kizárná soraiból a zsidóveréssel hencegő politikusát.

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.