Fordulat következhet a Hajógyári-szigeten 2011-ben meggyilkolt H. Géza ügyében, miután jelentkezett a hatóságoknál egy, az éjszakai életben korábban ismert, Vizoviczki Lászlóval is kapcsolatban álló férfi, aki állítja: az ügyben jogerősen felmentett vádlottak követték el a bűncselekményt – erősítette meg portálunk információit a jelenleg jogerős szabadságvesztését töltő férfi jogi képviselője, Baji Éva. Kerestük a rendőrséget is, ők azt válaszolták, hogy az esettel összefüggésben adatgyűjtést végeztek.
Néhány hete egy rejtélyes szemtanút hallgattak meg a BRFK Életvédelmi Osztályának munkatársai a Hajógyári-szigeten 2011-ben megvert, majd a Dunába dobott H. Géza ügyében – erősítette meg portálunk információit a jelenleg jogerős szabadságvesztését töltő szemtanú jogi képviselője, Baji Éva. Az ügyvéd elmondta, az éjszakai életben ismert férfi állítása szerint a Hajógyári-sziget egykori urát, Vizoviczki Lászlót is jól ismerte, aki a vállalkozó tulajdonában lévő szórakozóhelyek VIP-részlegének vendége volt. A férfi azt mondja, hogy az egyik vádlott akkoriban a sofőrje volt és látta, ahogy H. Gézát megalázzák és kiviszik a szórakozóhelyről. Aznap este is a vádlott vitte haza a bérelt lakásába a szemtanút, aki észrevette, hogy a férfi ruhája véres, nála öltözött át, majd másnap a felesége kitisztíttatta a kocsit. Az ügyvéd szerint a férfit a rendőrök már meghallgatták, feleségét várhatóan novemberben kérdezik meg. Úgy tudjuk, a tanú H. Géza megölése mellett több más olyan gyilkosságról is tudhat, ami a Hajógyári-szigeten történt. Kerestük a rendőrséget is, tőlük azt a választ kaptuk, hogy perújítási nyomozást még nem folytatnak (ha új bizonyíték kerül elő egy jogerősen lezárt ügyben, akkor nyílik meg a perújítást megelőzve ennek az eljárásnak a lehetősége), de a BRFK Életvédelmi Osztályának nyomozói adatgyűjtést végeztek. Az ügyvéd szerint jelenleg az adatok ellenőrzése zajlik, bár értesüléseink szerint a rendőrök egyelőre óvatosan kezelik a megkapott információkat, hiszen nem egyszer előfordult már, hogy a hasonló ügyekben jelentkező tanúk „tévedtek”.
Összeverték és a Dunába dobták az áldozatot
Ismert, a Fővárosi Főügyészség vádja szerint Z. Alfréd és B. Ádám biztonsági őrök voltak a Hajógyári-szigeten lévő Dokk nevű szórakozóhelyen, ahol 2011. december 2-án a későbbi áldozat, H. Géza barátaival italozott. A 21 éves, ittas fiatalember a hajnali órákban véletlenül a vállával nekiment az egyik vádlottnak, aki erre fellökte a sértettet. Miután a fiatalember felállt és tovább indult, a kidobók úgy döntöttek, hogy ittassága miatt kikísérik a szórakozóhelyről. A vád szerint a fiút mindeközben szidalmazták, nadrágját lehúzva félmeztelenre vetkőztették, és a fagypont körüli hőmérséklet ellenére kivitték a szabadba. Ezután a parkolóban B. Ádám gyomron rúgta a sértettet, majd az eljárás során nem azonosított személyek is ütötték, rúgták úgy, hogy ezalatt a két vádlott a karjánál fogva tartotta őt. Az eszméletlen, félig meztelen fiatalembert ezután a biztonsági emberek egy hét méter magas támfalról a Dunába dobták. H. Géza holttestét másnap, hozzátartozója találta meg. A sértett a bántalmazás miatt súlyos májsérülést szenvedett, de halálát a vízbefulladás okozta.
A bíróság megállapította, hogy a fiút megverték, levetkőztették és a Dunába dobták, vagyis a sértett nem véletlen baleset, hanem bűncselekmény áldozata lett, ám elegendő bizonyíték híján felmentette a kidobókat (a jogerős döntés helybenhagyta az elsőfokú ítéletet). A tárgyaláson meghallgatott szakértő kiemelte, a sértett ledobása még nem vezetett volna ahhoz, hogy meghaljon. A halál oka az volt, hogy a fiatal fiú belefulladt vízbe. Az elsőfokú tanácsvezető kitért arra is, a 6-os számú tanú Z. Alfréd másodrendű vádlottról nem, hanem egy Tibi becenevű kidobóról beszélt, aki segíthette az elsőrendű vádlottat a bántalmazott fiú vízbe hajításában. A rendőrség ugyanakkor ezzel a szállal nem foglalkozott – mondta az elsőfokú ítéletet meghozó Mikó Gergely, aki azt is hozzátette, hogy a tanú emellett még másik két biztonsági őrt is megnevezett, akik szintén bántalmazták H. Gézát. A tanács elnöke a tárgyalás végén a hozzátartozóknak is üzent és azt mondta:
a bíróság jogot és nem igazságot szolgáltatott, a vádlottaknak pedig a saját lelkiismeretükkel kell elszámolniuk.
Az eljárás során az is kiderült, hogy az érintett szórakozóhelyen illegálisan rendőrök is dolgoztak biztonsági őrként akkoriban, és felmerült, hogy őket igyekeztek befolyásolni abban, milyen tartalmú vallomást tegyenek. A háttérben igen komoly munka volt annak érdekében, hogy ne legyen kideríthető, ki teljesített szolgálatot aznap a szórakozóhelyen – mondta a bíró, aki utalt arra is, hogy több tanú megváltoztatta a vallomását és észlelni lehetett, hogy ezt félelmükben teszik. Emlékeztetett: korábban jelentkezett egy tanú, aki azt állította, hogy tudja, ki a bűncselekmény elkövetője, felbujtója, ám a tárgyalásra beidézve már tévedésről beszélt.
Rejtélyes halálesetek
Az adócsalás miatt jogerős büntetését töltő, vesztegetéssel is vádolt Vizoviczki László nevével fémjelzett Hajógyári-szigeten több rejtélyes eltűnés is történt, az ügyeket pedig azután vették újra elő, hogy az éjszaka császárát és több magas rangú rendőri vezetőt 2012. május 31-én őrizetbe vették. Ezek az esetek ugyanis azoknak a szórakozóhelyeknek a közelében történtek, amelyeknek Vizoviczki volt a tulajdonosa. Ilyen rejtélyes haláleset volt 2006. júniusában Raynay Zoltán eltűnése. A fiú egy találkozót beszélt meg telefonon barátjával, aki hiába várta őt. Fél óra múlva már a telefonja is ki volt kapcsolva. A fiú holttestét másfél héttel később találták meg a Duna partján, a Batthyány tér környékén. Pár hónappal korábban tűnt el Strehó Gergő is, aki barátaival együtt 2006. február 12-én szórakozni indult a Hajógyári-szigeten található diszkóba, de oda már nem érkezett meg.
Gergő eltűnésének tizedik évfordulóján a fiú testvére tett közzé egy szívszorító üzenetet a közösségi oldalán:
Kedves valaki, aki lassan 10 éve őrzöl egy titkot. Te vagy az, aki tudod a kérdésekre a választ. Te vagy az, aki hosszú ideje tudsz valamiről, amiről senki vagy csak nagyon kevesen. Mi ez a dolog? Tudod, hogy mi történt 2006. február 11-én éjjel Strehó Gergővel. Lehet, hogy te tettél valami szörnyű dolgot, és teszel azóta is, vagy lehet, hogy csak láttál valamit, ami kulcsfontosságú és elhallgatod. Egy biztos. Mindkét esetben rendkívül nagy hibát követtél és követsz el. Lehet, hogy még sincs késő. Bármilyen szörnyű dolgot is követtél el, vagy csak elhallgatod, amit tudsz, még mindig jóvá teheted. Olyan kulcs van a kezedben, amivel rendkívül jó dolgokat tehetsz! Jót tehetsz Gergővel azzal, hogy nem hagyod a semmibe veszni. Jót tehetsz egy anyával, apával, szerető családdal és barátokkal, hogy válaszokat adsz kérdéseikre. Hitet adhatsz az embereknek azzal, hogy egy ilyen reménytelennek tűnő ügyet megoldasz. Ne félj, tegyél és adj csodát az embereknek! Nincs késő, hogy jóvá tedd a dolgokat”
A fiúról azóta sincs hír, de a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) emberölés bűntett gyanúja miatt tavaly nyomozást rendelt el, mivel olyan információk birtokába jutottak, amelyek elvezethetnek a megoldáshoz.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS