
A pedagógusokat érintő rendeletmódosítás a gyermekek érdekéből indul ki – jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a Hír TV péntek esti műsorában, hozzátéve, hogy a gyerekeknek az a jó, ha biztosítottak az oktatási körülmények. Rétvári Bence elmondta azt is, hogy az elmúlt harminc év legnagyobb pedagógus-béremelése jön, amivel szeretnék elérni, hogy a tanárok anyagilag is legyenek megbecsülve.
Rétvári Bence hangsúlyozta, hogy a tiltakozásnak vannak törvényes formái: ilyen a demonstráció és a sztrájk. Emlékeztetett: régebben a bejelentés után egy hosszú procedúrát követően lehetett sztrájkolni, de ma öt nappal korábban elég bejelenteni a sztrájkot.
Azonban vannak, akik mégsem ezt a törvényes módot választják
– tette hozzá. Úgy fogalmazott: a gyermekeknek az a jó, ha biztosak az oktatási körülmények, a gyermekfelügyelet is biztosított és az órák felét megtartják, ha valamilyen munkabeszüntetés van.
A kormány a gyermekek érdekéből indul ki
– emelte ki a politikus, aki a rendeletmódosítás lényegét magyarázva elmondta: a munkáltatónak nem 15 napon belül kell döntést hoznia, hanem hosszabban mérlegelheti, hogy él-e a munka törvénykönyve által biztosított lehetőségekkel.
A hosszabb mérlegelési idő elsősorban a gyermekek érdeke, hiszen a tanév a maga módján tovább tud menni, a tanárok is tudnak dolgozni
– jelezte. Közölte: az elmúlt 30 év legnagyobb pedagógus-béremelése előtt állunk; a kormány célja, hogy minél hamarabb minél nagyobb értékben emelje a pedagógusok bérét. Rétvári Bence reményét fejezte ki, hogy minél hamarabb megérkezik az első utalás Brüsszelből a Magyarországnak járó forrásokból, amelyek már tavaly is jártak volna.
Így az idei 10 százalékos béremelés 21 százalékos lesz, amelyet a következő években 25, majd 29 százalékos követ. Ez azt jelenti, hogy a kormány 25 hónap alatt 75 százalékkal, 777 ezer forintra emeli a pedagógusok bérét
– hangsúlyozta az államtitkár.
A kormány azt szeretné, ha minél nagyobb lenne a tanárok megbecsülése anyagilag és társadalmilag is
– mondta, megjegyezve: csak annyit kérnek, hogy mindenki tartsa be a törvényeket, és a tiltakozás törvényes formáit válassza. Rétvári Bence közölte: felelőtlenség a baloldali politikusok és a szakszervezetek részéről, ha törvénytelen munkabeszüntetésekre biztatják a pedagógusokat, hiszen az Alkotmánybíróság is kimondta, hogy a mostani sztrájkszabályozás arányos és alkotmányos.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Vajda János
Antónia
2023-01-14 at 13:35
A közoktatás jelenlegi rákfenéje a gyermek számára nem a pedagógusbér, hanem az a minden pedagógiai szakmaiságot nélkülöző tantervi gyakorlat, ami kilúgozza a természettudományos tudást a tanulmányokból, minden alapot nélkülöző lébecoló tanórákat iktat a tanrendbe, és az értékes tudást csak különórákon vagy magán- és alapítványi iskolákban képes megszerezni a gyermek.
Antónia
2023-01-14 at 13:32
Rétvári!
Egyszer mondj igazat!
Nyugodtan mond ki, hogy “elqrtuk, nem kicsit, nagyon”.
“Most megpróbálunk valamit igazítani a böszmeségünkön.”
Naprózsa
2023-01-14 at 08:03
Az, hogy a gyerekeknek az órák felét kell megtartani, vagy az, hogy biztosítják a gyerekőrzést az abszolút jogtalan, mert lopják a gyerekek tanidejét. Nem ugyanaz a lukasóra, lukasnap mint a tanóra, mert a nem leadott anyagot pótolni kell később, vagy rosszabb esetben hiányozni fog az alapműveltségből.
A tanár tüncizzen a szabadidejében. Van nekik bőven.
Matu
2023-01-13 at 22:11
A zűrzavarban érdekeltek következetesen összemossák a sztrájkot és a polgári engedetlenségnek becézett munkamegtagadást. Minden törvényszegést lehetne “polgári engedetlenségnek” nevezni. A munka megtagadása is törvénybe ütközik, súlyos fegyelmi vétség, annál csak az súlyosabb, ha valaki szétveri a munkahelyét és a kollégáit is. Mindenki, aki nem tesz világos különbséget a jogszerűen gyakorolható sztrájk és a törvénytelen munkamegtagadás között, az a tanárok rosszakarója. A tanárok pedig, akik hivalkodnak azzal, hogy törvényt szegnek egyszerűen ostobák.