Pesti Srácok

Véget ért a 37. Ifjúsági Világtalálkozó Lisszabonban – Szöulban találkozunk 2027-ben (Videó)

Véget ért a 37. Ifjúsági Világtalálkozó Lisszabonban. Szombaton este kilenckor kezdődött a portugál főváros Tejo parkjában a találkozó egyik csúcseseménye, a virrasztás, majd másnap délelőtt a pápai szentmise, amelyre odaszállították a fatimai kegyszobrot is. Mind a virrasztáson, mint a szentmisén közel kétmillióan vettek részt. A szentmisén hétszáz püspök és hétezer pap koncelebrált, mivel az egyes országok fiataljait elkísérték a főpásztoraik. A Vasco da Gama híd lábán lévő park a szálláshelyünktől 12 km távolságra volt, mi pedig elkísértük a magyar csapatunkat, kint virrasztottunk, együtt ünnepeltünk. A szentmise végén Ferenc pápa meghívta a fiatalokat 2025-re, Rómába, a meghirdetett Szentévre, majd bejelentette a következő találkozó helyszínét is, amely Dél-Koreában lesz 2027-ben.

– fogalmazott az egyházfő a Tejo parkban.

PestiSracok facebook image

– mondta Ferenc pápa, aki a misét követően arra kérte az egybegyűlteket, hogy a világtalálkozóról hazatérve tovább imádkozzanak a békéért.

– hangsúlyozta. Egyúttal arra kérte őket, emlékezzenek meg azokról is, akik nem tudtak eljönni a világtalálkozóra a világban dúló számos fegyveres konfliktus és háború miatt.

– tette hozzá. Az alábbi videóban az EWTN gyűjtötte össze a legszebb pillanatokat a Tejo parkból:

Az Ifjúsági Világtalálkozó a katolikus egyház legnagyobb eseménye, amelyet augusztus 1-jétől 6-áig tartottak a portugál fővárosban. Ferenc pápa szerdán érkezett Portugáliába, ahol mások mellett találkozott Marcelo Rebelo de Sousa portugál elnökkel, valamint mintegy 800 ezer fiatal katolikus részvételével keresztutat tartott a lisszaboni VII. Eduárd-parkban és ellátogatott a fatimai zarándokhelyre, ahol a katolikus egyház szerint a XX. század elején három pásztorgyerek előtt többször megjelent Szűz Mária.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!