Exkluzív
Több ezer illegális migráns uralja a szerb-magyar határszakaszt (videóval)
"Honnan jöttetek és hova szeretnétek eljutni?" - kérdezem a melegítőben, papucsban Horgos főterén csattogó barnás bőrű fiatal férfit, aki három társa között a csoport hangadójának tűnik. A kommunikációs kísérlet angolul és németül is kudarcba fullad, majd a kezembe nyom egy fordító programot, illetve a több százezer forint értékű újabb típusú almás telefonkészülékén. "Marokkóból indultunk"- derül ki a fordítóba arabul pötyögött szöveg megfejtése. "Budapestre tartunk" - írja máris a következő mondatot, majd sebtében fel is kínál 2000 dollárt, ha a turistabuszunkkal átvisszük őket. Szemlátomást mehetne feljebb az ár, ha tárgyalnánk, de néhány perc után megérti, kár próbálkozni. Közben egyre nagyobb csoport vesz körül bennünket. A velünk lévő francia tolmáccsal egyszerűbbé válik a párbeszéd. Most már ők próbálnak pénzt kérni. Egyikük a csupasz talpát mutatja, sebekkel tele. Állítólag Belgrádtól gyalogolt egészen idáig. Olaszországba tartanak vagy Németországba és ott akarnak letelepedni, olasz vagy német feleséget találni. Horgoson, ebben a 4-5 ezer lelkes faluban éppen a minap tartottak lakossági fórumot, amit kvázi kiköveteltek a rettegésben élő helyiek. Hét éve élnek félelemben és a nyomás egyre fokozódik. Most olyan kétezer-ötszáz illegális migráns tanyázhat az üres épületekben és falu széli majorban, sátortáborokban.Isten Veled, Szőke Szikla! – Mészöly Kálmán (1941-2022) emlékére
A magyar labdarúgás ismét pótolhatatlan veszteséget szenvedett. Rendkívül sikeres időszakának újabb hatalmas egyénisége távozott az élők sorából. Életének 82. évében elhunyt Mészöly Kálmán, egykori világválogatott, vb-résztvevő labdarúgó és szövetségi kapitány. Az egykori csodálatos játékost és trénert az MLSZ és a Vasas is saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek.VASTAPS A CSÚCSTARTÓNAK, DZSUDZSÁK BALÁZS GYŐZELEMMEL BÚCSÚZOTT! – Magyarország–Görögország 2–1 (1–0)
A csereként beállt Kalmár Zsolt hosszabbításban szerzett gyönyörű szabadrúgásgóljával megnyerte idei utolsó meccsét a magyar labdarúgó-válogatott. Ezen a meccsen búcsúzott a válogatottól az elmúlt másfél évtized egyik legnagyobb egyénisége, Dzsudzsák Balázs, aki mai fellépésével válogatottsági rekorder is lett!Mindent köszönünk, Balázs!
Miközben az egész világ futballszerető közvéleménye a labdarúgó világbajnokság rajtját várja, nekünk, magyaroknak lesz egy ennél fontosabb futballesemény is. Barátságos mérkőzést játszunk Görögország ellen, amelyen hivatalosan is elbúcsúzik a címeres meztől az elmúlt másfél évtized egyik legnagyobb egyénisége, Dzsudzsák Balázs. Rendhagyó tisztelgésünk következik a válogatottsági rekorder előtt.Németh András ragyogó debütálásának örülhetünk, az eredménynek ezúttal kevésbé – Luxemburg–Magyarország 2–2 (1–1)
Az idén látottnál visszafogottabb teljesítménnyel rukkolt elő a magyar labdarúgó-válogatott Luxemburgban a ma esti, barátságos mérkőzésen. Ez a játék ma kevés volt a győzelemhez, így döntetlennel zárult csapatunk mai fellépése. Örömünk lehet ugyanakkor amiatt, hogy Németh András első válogatott meccsén rögtön gólt tudott szerezni. Vasárnap, Görögország ellen hazai pályán zárja majd az évet a nemzeti együttes.A legkevésbé rossz forgatókönyv
Az egész világ lélegzetvisszafojtva értesült a hírről tegnap este, miszerint Lengyelországot rakétacsapás érte. A lengyel–ukrán határ mellé, de már lengyel területre becsapódó rakéta NATO-tagország területén ért földet, ráadásul jóvátehetetlen tragédiát is okozott: elvette két ember életét. Azóta mindenütt a világon a lehetséges forgatókönyveket találgatták és találgatják a szakértők. A legújabb hírek szerint elmondható, hogy az előzetesen felvázolt lehetőségek közül a legkevésbé rossz látszik beigazolódni.Globális politikai befolyással bírt az utolsó trónörökös: 110 esztendeje született Habsburg Ottó (VIDEÓ)
A kulcspillanatokból rendre rosszul jöttünk ki, így nem győzhettünk ma sem - Női kézilabda Európa-bajnokság: Magyarország-Svédország 25–30 (15-18)
Svédország ellen sem sikerült, újabb vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a Szlovéniában zajló Európa-bajnokság középdöntőjében. Bár többször is volt esélyünk arra, hogy szorossá tegyük, vagy akár meg is nyerjük a mérkőzést, a döntő pillanatokban mindig újítani tudó svédek végül megérdemelten nyerték meg a mai meccset.Három érvénytelen gól és több kihagyott helyzet ellenére is magabiztos zöld-fehér győzelem – Bp. Honvéd–Ferencváros 0–2 (0–0)
Bár a Ferencváros láthatóan csak annyit adott ki magából, amennyit feltétlenül szükséges volt, ráadásul három gólja is érvénytelennek bizonyult a videózás után, mégis magabiztos, kétgólos győzelemmel zárta idei bajnoki szereplését a gyengélkedő Bp. Honvéd otthonában. Ezzel a sikerrel a zöld-fehérek még úgy is nyolcpontos előnnyel mehetnek téli pihenőre, hogy két meccsel kevesebbet játszottak vetélytársaiknál.Újabb fontos hazai filmes díjat zsebelt be a PestiSrácok gyártásában készült Mi, svábok mindig jó magyarok voltunk doku (VIDEÓ)
Újabb vereség, de mégis micsoda különbség! - Női kézilabda Európa-bajnokság: Magyarország-Dánia 27–29 (12-14)
Megkezdte középdöntős szereplését a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon. A nem túl jól sikerült csoportkör után ma Dánia ellen játszott csapatunk és végre régi önmagára emlékeztetett, mert jól, és a meccs egyes szakaszaiban jobban is játszott, mint a vb-bronzérmes Dánia. A vége ennek ellenére ma is vereség lett sajnos, de a ma látott játékkal megvan a remény arra, hogy legyen még okunk az örömre is ezen a tornán.Az első félidő már jó volt, de így is sima vereséggel zártuk a csoportkört – Női kézilabda Európa-bajnokság: Magyarország–Norvégia 22–32 (12–14)
Biztató első félidő után a második játékrészben nem tudta felvenni a norvégok által diktált tempót, így sima, tízgólos vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokság utolsó csoportmeccsén Ljubljanában. Válogatottunk ennek ellenére bejutott a középdöntőbe, ahol Dánia, Svédország és a házigazda Szlovénia ellen még biztosan pályára lép majd.Kortárs a köbön: öt kiállítás a legmenőbb fővárosi galériákból, ami semmiképp ne hagyj ki novemberben
Gyenge támadójátékkal, vereséggel folytatták a lányok - Női kézilabda Európa-bajnokság: Horvátország-Magyarország 21–18 (10-7)
A Svájc elleni győztes rajt után ma Horvátország várt a magyar női kézilabda-válogatottra a Ljubljanában zajló Európa-bajnokságon. Csapatunk sajnos különösen támadásban nyújtott nagyon gyenge teljesítményt, így háromgólos vereséggel zártuk a mai párharcot. A végeredmény: Horvátország-Magyarország 21-18.A játékvezetők részrehajlását még ellensúlyozni tudtuk, de az orosz rulettben alulmaradtunk - Női vízilabda Világliga-döntő: Magyarország-Spanyolország 11–11, ötméteresekkel: 7-8
Izgalmas, magas színvonalú mérkőzésen Spanyolország ötméteresekkel legyőzte a mieinket a női vízilabda Világliga mai döntőjében, ezzel megnyerte a viadalt. A játékvezetők által erősen befolyásolt mérkőzés utolsó negyedében kétgólos hátrányból még hatalmas tartással visszajöttek lányaink, ám a büntetőpárbajban a hazaiak mellé szegődött a szerencse. Csapatunk így is minden dicséretet megérdemel, hiszen a tornán legyőzte és kiejtette a világ legjobbjának számító Egyesült Államok válogatottját is.Rettegtek tőlük az ÁVH-sok, ezért Recskre kerültek – Máig feltáratlan az ártatlanul elhurcolt magyar vasutasok sorstragédiája
Bár a kommunisták rémtettei közül a „Magyar GULAG”, azaz a recski haláltábor története viszonylag jól feltárt, ennek ellenére vannak olyan történések, amelyek bár Recskhez kötődnek, mégis alig, vagy egyáltalán nem ismertek. Ilyen annak a közel kétszázötven vasutasnak a tragédiája is, akik megjárták a recski poklot, s akikre a leszármazottak emlékeztek a Keleti pályaudvar oldalában lévő emléktáblánál.Minden jó, ha a vége jó, megvan a kötelező győzelem a nyitómeccsen! - Női kézilabda Európa-bajnokság: Magyarország-Svájc 33-28 (12-14)
A gyenge első félidőt eredményes és jó második játékrész követett és ez elég is volt ahhoz, hogy a magyar női kézilabda-válogatott sikerrel vegye a nyitómeccset a ma rajtoló női kézilabda Európa-bajnokságon. A Ljubljanában lejátszott, Svájc elleni meccsen válogatottunk ötgólos győzelmet (33-28) aratott, így szinte biztosan bejutott a kontinenstorna középdöntőjébe!A szabadság őrzői: az 1956-osok vallomása 66 évvel a forradalom után (PS-videó!)
"És kérdik, egyre többen kérdik, Hebegve, mert végképp nem értik. Ők, akik örökségbe kapták: Ilyen nagy dolog a Szabadság?" - írja Márai. Ők tudják. Ők, történelmünk élő emlékezetei, akik 66 évvel ezelőtt, tizenéves, szinte gyerek fejjel, gondolkodás nélkül fogták meg a fegyvert, mert hittek egy szabad Magyarország reményében. Hőseinket, az 56-osokat ugyan bitóra küldhették, sortűz elé állíthatták, félsüketre verhették, deportálhatták, sötét rideg cellába vethették, de a szabad Magyarország eszményét nem vehették el tőlük soha. Hiába teltek el még évtizedek, a kommunista rezsim uralmát 1956 roppantotta meg - 56-os hőseink nélkül 89 sem jöhetett volna el.A támadófoci híve vagyok, nem szeretek ikszre játszani! – Beszélgetés Waltner Róberttel, a Paks vezetőedzőjével (PS-exkluzív!)
A fiatal magyar edzői generáció egyik legígéretesebb tagja, azok közé tartozik, aki nagyszerű játékos-pályafutása után edzőként is kezdi letenni a névjegyét. Kaposváron és Zalaegerszegen egyaránt bizonyította, hogy kisujjában van a szakma, napjainkban pedig Pakson igyekszik maradandót alkotni. Waltner Róberttel a Paksi FC-nél kitűzött céljairól, a magyar fiatalok hiányosságairól és saját futballfilozófiájáról is beszélgettünk.Magyar Bourbonok
A XVIII-XIX. század fordulóján élt híres francia politikushoz fűződik a ma már szállóigévé váló mondat, amelyet Franciaország uralkodói dinasztiájával kapcsolatban mondott. Eszerint a Bourbonok semmit sem tanultak és semmit sem felejtettek. Az egykori francia egyházi ügyvivő, majd külügyminiszter és miniszterelnök, Charles Talleyrand aligha gondolhatta, hogy bő kétszáz évvel később, Magyarországon is igaz lesz a mondása, a különbség csak az, hogy nálunk a szélsőségesen liberálissá átvedlett egykori bolsevik gyilkosokra és politikai örököseikre vonatkoztatva…Kiküzdött győzelmet aratott a bajnok – Ferencváros–Zalaegerszegi TE 2–1 (1–0)
Fordulatos, változatos mérkőzésen kibrusztolta a győzelmet a Ferencváros a bátran és olykor remekül játszó Zalaegerszeggel szemben. A zöld-fehérek ezzel a sikerrel két elmaradt meccsük ellenére is magabiztosan vezetik a bajnokságot.Budaházy a PS-nek: "Annyian és olyan személyek álltak ki mellettem, ami végre elért a bíróság rendszeréig"
"El sem tudja képzelni, aki még nem volt az elszenvedője, milyen valójában az igazságszolgáltatás rendszere, hogy sok esetben belül mennyire nincs jogkövető magatartás. De most már annyian és olyan emberek álltak ki mellettem és az ügyünk mellett, amit már nem hagyhattak figyelmen kívül" – mondta a PestiSrácok.hu-nak Budaházy György percekkel azután, hogy 6 hónap fogvatartást követően a Kúria megszüntette a letartóztatását és szabadon engedték. A csütörtöki napon, alig három nappal azután, hogy az őt ért, véleménye szerint durva jogtalanságok miatt éhségsztrájkot kezdett, és egy héttel azután, hogy közös kiállással bemutatkozott a Budaházy Bizottság az Igazságtételért civil szerveződés, a hathónapos kötelező felülvizsgálat során a Kúria úgy látta, már nem állnak fenn a legsúlyosabb kényszerintézkedés okai. Gaudi-Nagy Tamás, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetője azt mondta a PS-nek: nem szabad elfelejteni, hogy bár rendkívül fontos és örömteli a mai esemény, csak részgyőzelem; a koncepciós eljárás, amelyben Budaházyt 17 év fegyházbüntetésre ítélték, folytatódik tovább.Elképesztő bravúr: tizennyolc év után ismét lesz magyar kupatavasz!!! – Labdarúgó Európa Liga: Ferencváros–Monaco 1–1 (0–1)
Nagyszerű második félidőt produkálva döntetlent játszott a Ferencváros a francia Monaco ellen a labdarúgó Európa Liga csoportkörének ötödik fordulójában, s mivel a Trabzonspor kikapott Belgrádban, így eldőlt, hogy a magyar bajnok megnyerte a csoportkört, így azonnal bejutott az EL legjobb tizenhat csapata közé! A bravúr hatalmas, hiszen tizennyolc év után szoríthatunk majd újra magyar csapatért a nemzetközi kupaküzdelmek tavaszi szakaszában!Ajánljuk még































