Pesti Srácok

Exkluzív

A munkácsi tanács tagjai többségének tiltakozása ellenére felavatták a turul helyére emelt ukrán címert

Exkluzív 2022 október 25.
Kedden reggel minden tiltakozás ellenére Munkácson felavatták a levert turul helyére felállított ukrán állami címert. Andrij Baloga polgármester a pópák és katonák gyűrűjében tartott ünnepi avatáson azt mondta, "ma születik az új és erős Ukrajna történelme, azok keze által, aki a szabadságért, a jövőért és a saját földjükön való élet jogáért harcolnak". Munkács várának fokára 2008-ban állította vissza a Pákh család a történelmi milleniumi emlékművet, az egy tonna súlyú turulmadarat, illetve hozzá az obeliszket, az eredeti emlékmű darabjait is felhasználva, amelyet Pákh Imre édesapja évtizedeken át őrzött. A Turul-emlékmű lebontásáról október 13-án délelőtt a végrehajtó bizottság Zoom-konferencián megtartott ülésén határoztak, a 31 tagból alig 20 részvételével. Ahhoz, hogy mindenképp meglegyen a döntés, cselt is bevetettek és a napirend eredetileg csak az ukrán címer állítását tartalmazta. Később a munkácsi tanács 18 tagja írt alá tiltakozó nyilatkozatot. Mindez nem számított a jelek szerint semmit: tizenkét nap elteltével áll az ukrán szigony, a turul pedig darabokban hever a múzeum valamelyik termében.

Izgalmas, nagyszerű meccs Felcsúton, győzelemmel hangolt a Fradi a Monaco elleni meccsre - Puskás Akadémia-Ferencváros 2-4 (2-3)

KAKovács Attila Forró drót 2022 október 22.
Fordulatos, jó iramú, gólokban és kapusbravúrokban bővelkedő, nagyszerű meccset vívott egymással a Puskás Akadémia és a Ferencváros a labdarúgó NB I rangadóján. A helyzeteit jobban kihasználó címvédő végül kétgólos győzelmet aratott, másodszor is legyőzve a bajnokságban a felcsúti csapatot.

"Itt senki nem pénzért, hanem mindenki elhivatottságból dolgozik!" – Egyhangú döntéssel ismét Menczer Erzsébetet választották a SZORAKÉSZ elnökévé (PS-exkluzív!)

KAKovács Attila Magyar ugar 2022 október 22.
Immáron egy emberöltő óta végzi különleges jelentőségű tevékenységét a Szovjetunióban volt magyar politikai Rabok és Kényszermunkások Szervezete, ismertebb nevén a SZORAKÉSZ. A bő három évtized alatt felbecsülhetetlen értékű munkát végzett az egykori szovjet rabok szenvedéseinek megismertetésében és az áldozatok emlékének méltó ápolásában. Nemcsak ez teszi azonban egyedivé a SZORAKÉSZ-t, hanem az is, hogy körükben tartózkodva az ember valóban egy nagy családban érezheti magát. A szervezet közelmúltban lezajlott tisztújító közgyűlése – amely egyhangúlag meghosszabbította az eddig elnök, Menczer Erzsébet mandátumát – alkalmat teremt a mögöttünk hagyott időszak értékelésére és a jövőbe tekintésre. A szervezet régi-új elnökével ezek apropóján készítettünk interjút.

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.

Kiköszörült belgrádi csorba: szenzációs meccsen, nagyszerű futballal káprázatos Fradi-győzelem! - Labdarúgó Európa Liga: Ferencváros-Crvena Zvezda 2-1 (1-0)

KAKovács Attila Exkluzív 2022 október 13.
Izgalmakban bővelkedő mérkőzésen, a ragyogó teljesítményt és emberfeletti küzdeni akarást bemutató Ferencváros legyőzte a Crvena Zvezdát a labdarúgó Európa Liga csoportkörének negyedik játéknapján! Ezzel a magyar bajnok kilenc ponttal továbbra is vezeti a csoportot, és a hátralévő két meccsen egyetlen pont is elegendő lesz számára ahhoz, hogy tavasszal is ott legyen valamelyik európai kupában!

Kábítószeres ügyben körözik az orosházi jobbikos politikus kampányemberét

Exkluzív 2022 október 13.
Elfogató parancsot adott ki a rendőrség Szabó Ervin orosházi önkormányzati képviselő, a Jobbik, illetve az ellenzéki összeborulás országgyűlési képviselőjelölt segítője ellen egy kábítószeres ügyben - tudta meg a PestiSrácok.hu. G. Mihály régi jó kapcsolatot ápol a jobbikos botránypolitikussal. Az országgyűlési választás előtt kampánycsapata egyik oszlopos tagja volt. Nem ez az első alkalom, hogy Szabó Ervin finoman fogalmazva zűrös alakokkal kerül kapcsolatba.

Elrebeghetünk egy hálaéneket Fortuna Istenasszonynak, egyenes út vezethet a 2024-es foci EB-re!

KAKovács Attila Exkluzív 2022 október 9.
Az összes nagyágyút elkerültük, így az utóbbi évek egyik legjobb csoportjába került a magyar labdarúgó-válogatott a Frankfurtban lezajlott sorsoláson, amelyen a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőcsoportjait sorsolták ki. Válogatottunk az első kalapból várta az eseményt, és Szerbia, Montenegró, Bulgária, valamint Litvánia ellen lesz lehetősége arra, hogy kvalifikáljon és ezzel zsinórban harmadszor is résztvevője legyen az Eb-nek.

Délvidék csodái (4. rész) – Ahol egészen Óbecséig most is „magyar világ” van, rajzanak a tiszavirágok és még a tűzoltólaktanya is műemlék – A Tisza-mente

KAKovács Attila Exkluzív 2022 október 8.
Trianonban elcsatolt területeink közül talán a legkevésbé ismert és felfedezett a Délvidék. Erdély mindent visz, Tündérországként él a szívünkben, Felvidék a Tátra bérceivel és a köztük rejtőző tengerszemekkel csábít és a háború előtt Kárpátalja is közkedvelt célpont volt, Vereckével, Munkács várával és más látnivalóival. Mellettük szinte mostohagyerekként létezik a Délvidék, pedig csodálatosabbnál csodálatosabb látnivalókat rejt, színmagyar falvaival, hangulatos városaival és a „legmagyarabb folyó” gyönyörű alsó szakaszával. Sorozatunkban Délvidék csodáiból mutatunk fel néhányat, nem titkoltan abból a célból is, hogy olvasóinknak is kedvet csináljunk azokat felfedezni.

Nem tudta kizáratni a kamarából Gaudi-Nagy Tamást a Budaházyt elítélő bíró

Exkluzív 2022 október 7.
Nem marasztalta el az Ügyvédi Kamara Gaudi-Nagy Tamás ügyvédet, hiába jelentette fel a Fővárosi Törvényszék Budaházy Györgyöt elítélő bírója. Ignácz György nem érte be a jogvédőre tett éles megjegyzésekkel, revansot is vett volna rajta, amiért Gaudi-Nagy Tamás azt merte mondani neki, hogy ez egy hatalmas Justizmord volt bíró úr, ezért még felelni fog”. Fegyelmi eljárás lefolytatását kérte az Ügyvédi Kamaránál Gaudi-Nagy ellen, amely a legsúlyosabb esetekben akár a kamarából való kizárással is járhat. Nem volt szerencséje, a kamara szerint ugyanis egy ügyvédnek is joga van véleményt nyilvánítani, kiváltképp, ha nem is jár el védőként az adott ügyben. Ignácz Györgynek azonban még lehetnek kellemetlen pillanatai a Budaházy-ügy miatt, több civil ugyanis jogi lépéseket tett az ítélethirdetés során tanúsított bírói megnyilvánulások miatt.

Az Alkotmánybíróság után a Kúrián is odasózott Budai Gyula Czeglédynek

Exkluzív 2022 október 7.
Négy éve tartó pereskedés végére tett pontot az Alkotmánybíróság, majd a Kúria Budai Gyula és Czeglédy Csaba között. Az immár jogerős ítélet kimondja, hogy Budai Gyula jogosan formált véleményt sajtótájékoztatón, illetve parlamenti felszólalásban a Czeglédyt érintő büntetőeljárásokkal kapcsolatban. Kijelentései, amelyekért Czeglédy évek óta rángatja bíróságok elé a kormánypárti politikust – még parlamenti felszólalása miatt is –, nem voltak túlzóak és nem sértettek személyiségi jogokat. Budai Gyula még azt is jogosan mondta, hogy Czeglédy Csaba bűnszervezetet tart fenn, ez ugyanis egy értékítélet, amely abból következik, hogy a DK-s politikus ellen többször indult büntetőeljárás. Az Alkotmánybíróság azt is kimondta, a Kúria pedig mindezt megerősítette, hogy a politikusok politikai tevékenységre vonatkozó, szabad véleménynyilvánításhoz való joga fokozott védelem alá esik.

Ezúttal nem jött össze a bravúr, a Fradi sajnos kikapott Belgrádban - Crvena Zvezda-Ferencváros 4-1 (2-0)

KAKovács Attila Exkluzív 2022 október 6.
Elszenvedte első vereségét az Európa Liga csoportkörében a magyar bajnok Ferencváros, miután Belgrádban kikapott az eddig nyeretlen Crvena Zvezda otthonában. A korábbi EL-meccsekhez képest ezúttal gyengébben játszott a Fradi, de vereségéhez az is kellett, hogy a szerb bajnok nagyon jó arányban használta ki a lehetőségeit. Egy hét múlva Budapesten máris vissza lehet majd vágni a mai vereségért.

Tomboló magyargyűlölet Ukrajnában - A Vereckei Emlékművet is elpusztítanák a nacionalisták

Exkluzív 2022 október 6.
A háború legsötétebb óráiban sem hajlandóak a békés együttélésre ukrán nacionalista csoportok. Bár egyes becslések szerint a 150 ezres kárpátaljai magyarságnak mára körülbelül egyharmada maradt Kárpátalján, azaz Ukrajnában és a belső menekültek által egyértelműen elindult egy rendkívül gyors és visszafordíthatatlannak tűnő elukránosodás, vannak, akiknek ez sem elég. Kárpátaljai olvasóink egy olyan blogra, illetve több tízezer követővel bíró Facebook-oldalra hívták fel a figyelmünket, amely a magyarok elleni uszítás, gyűlöletkeltés iskolapéldája, mégsem sért közösségi alapelveket, ukrán jogszabályokat, sőt mi több, a szóbeszéd szerint magasról támogatott is az oldal működése.

Az újonc ellen veszítette el veretlenségét a bajnok, megérdemelt hazai siker a "hírös városban"! - Kecskeméti TE-Ferencváros 2–0 (2-0)

KAKovács Attila Exkluzív 2022 október 2.
Bombameglepetés a labdarúgó NB I-ben: kikapott a Ferencváros az újonc Kecskemét otthonában, így nincs már makulátlan mérlegű csapat a pontvadászatban! A Kecskemét kiváló helyzetkihasználásának és elképesztő győzelmi akarásának nem találta az ellenszerét a kissé enerváltan játszó Fradi.

Dézsi Csaba András a PS-nek: „Most nem népszerűnek kell lennem, hanem működtetnem kell a várost”

Magyar ugar 2022 szeptember 27.
Több más önkormányzat mellett nehéz lépésekre kényszerül Győr városa is a háború és az egész Európát sújtó energiaválság miatt. Tavaly decemberben három milliárd forint plusz kiadással járt, amikor a Győr-Szol Zrt. földgázkereskedője egyoldalúan felmondta a már megkötött szerződést és új szállítót kellett keresni. Ez alapján tervezték a 2022-es költségvetést. A világpiacon, többek között a háború és a tőzsdei manipulációk következtében viszont jelentősen tovább emelkedtek az árak, így Győrben is újra kellett húzni a vonalakat.

A magyar futballcsoda folytatódott: 68 év után legyőztük tétmeccsen a németeket és bent maradtunk a legjobbak között!!! – Nemzetek Ligája: Németország–Magyarország 0–1 (0–1)

KAKovács Attila Exkluzív 2022 szeptember 23.
Elfogytak a jelzők a magyar labdarúgó-válogatott teljesítményére! Marco Rossi válogatottja Szalai Ádám csodálatos góljával győzni tudott Lipcsében, így hatvannyolc év után ismét legyőzte tétmeccsen Németországot. Az elképesztő értékű győzelem azt jelenti, hogy válogatottunk nem csupán bent maradt a Nemzetek Ligája A-divíziójában, de hétfőn este Olaszország ellen a csoportgyőzelemért léphet majd pályára!

Hiába köszöntött be az ősz, egyre közelebb a (kupa)tavasz: Monacóban is győzött a Fradi!!! - Labdarúgó Európa Liga: AS Monaco-Ferencváros 0-1

KAKovács Attila Exkluzív 2022 szeptember 15.
Előzetesen nem várt, de csodálatos és megérdemelt győzelmet aratott a Ferencváros Monacóban, a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában. A Vécsei góljával kiharcolt győzelemmel hatalmas lépést tettek a zöld-fehérek azért, hogy tavasszal is szerepelhessenek valamelyik nemzetközi kupasorozatban!

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.