Pesti Srácok

Forró drót

Fülöp: Nemcsak az állam felelős a szociális problémák megoldásáért

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
A kilencvenes évek előttről örökölt, téves állítás az, hogy minden szociális problémáért az állam vonható felelősségre, és az állam tud a legtöbbet tenni az enyhítésükért – mondta Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért felelős államtitkára szerdán, Budapesten, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) konferenciáján.

Országgyűlési határozattal is támogatják a nemzeti régiók ügyét

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
Az LMP képviselőcsoportjának kezdeményezésére határozattal is hozzájárul az Országgyűlés a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) kezdeményezéséhez a nemzeti régiók érdekében – közölte a párt frakcióvezetője szerdán. Keresztes László Lóránt azt írta: "közös nemzeti ügyünk", hogy az Európai Unió kohéziós politikája kezelje kiemelt figyelemmel azokat a régiókat, amelyeket nemzeti, etnikai, kulturális, vallási, nyelvi sajátosságok különböztetnek meg az őket körülvevő régióktól. Ennek érdekében javasolták, hogy az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottsága által korábban elfogadott állásfoglalást magasabb plénumon is kihirdessék.

Terápiás célból viszik a német rabokat bordélyházakba

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
Egészen egyéni terápiás módszerrel próbálkoznak néhány német büntetés-végrehajtási intézményben, hogy a rabok "szocializációját" segítsék. Néhány fogvatartottat ugyanis bordélyházba visznek, hogy "tapasztalatokat gyűjtsenek". Más kérdés, hogy a piroslámpás házakban dolgozó nőket elfelejtették tájékoztatni arról, hogy az aktuális kuncsaft a pásztorórát követően a börtönrácsok mögé tér vissza, hogy letöltse a büntetését.

Drogot és fegyvert találtak egy külföldi férfinál Fóton

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
A Pest Megyei Főügyészség indítványozta egy külföldi állampolgárságú férfi letartóztatását, akinek fóti otthonában jelentős mennyiségű kábítószert és lőfegyvert foglaltak le. A hatóság szerdán azt közölte az MTI-vel, hogy a gyanúsított egy véletlenen bukott le a jelentős mennyiségű kábítószerrel: a rendőrök egy másik ügy miatt kezdtek intézkedni vele szemben, ezért tartottak házkutatást az otthonában.

A Fidesz válasza Korózs Lajosnak – A baloldalt kormányon nem érdekelte a nyugdíjasok sorsa

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
Érdekes, hogy a baloldalt, amikor kormányon volt, annyira nem érdekelte a nyugdíjasok sorsa. A baloldal a Nők 40 programot sem szavazta meg, amelynek köszönhetően már több, mint kétszázhetvenezer nő, édesanya, nagymama tudott kedvezményesen nyugdíjba menni. Gyurcsány és a szocialisták elvettek egyhavi nyugdíjat, hagyták a nyugdíjakat elértéktelenedni, az áram árát a nyugdíjasoknak duplájára emelték, miközben Gyurcsány a saját cégének levitte azt. A Fidesz kormányzása óta törvény garantálja a nyugdíjak vásárlóértékének megőrzését, nyugdíjprémiumot fizetünk, csökkent a rezsi, a nyugdíjasok külön rezsiutalványt kaptak és tizedik éve biztosítjuk a Nők 40 programot – olvasható a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség szerdán kiadott közleményében, amelyben a nagyobbik kormánypárt Korózs Lajos MSZP-s országgyűlési képviselő állításaira reagált.

Fürjes Balázs: A Ludovika épületében marad a Természettudományi Múzeum

PPestiSrácok.hu Forró drót 2020 február 12.
A Természettudományi Múzeum marad a Ludovika épületében, a megújított Orczy-park mellett. Nem költözik átmeneti helyre és szabadon látogatható. Ha egyszer kulcsrakészen felépül új, tágasabb otthona, akkor költözik. Legfeljebb évek múlva, és akkor is a költözés után azonnal kinyit – írta szerdai Twitter-bejegyzésében Fürjes Balázs. A Budapestért és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár ezzel tette helyre azokat a találgatásokat, amelyeket a balliberális sajtó terjeszt az intézmény sorsáról.
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!